Čajky sa tešia zo striebra, tím Good Angels získal rekordný 12. titul

12.04.2015
Read more...

Vo finálovej sérií medzi Good Angels Košice a Piešťanskými Čajkami napokon získali po troch výhrach svoj rekordný dvanásty titul Košičanky. Čajky však dosiahli túto sezónu ziskom strieborných medailí doposiaľ najväčší úspech. V poslednom stretnutí odohrali s Košičankami najvyrovnanejšiu partiu, no doplatili na neúspešnú trojbodovú streľbu a útočný doskok súperiek. Tretí finálový zápas vyhrali Good Angels o 13 bodov – 72:59.

 

Pozrite si prvých 9 slovenských Čajok pre budúcu sezónu

01.05.2015
Read more...

Zostava Piešťanských Čajok bude v budúcej sezóne určite trochu pozmenená, avšak na súpiske zostane minimálne deväť hráčok, ktoré v Piešťanoch pôsobili aj tento ročník. Dresy Piešťanských Čajok budú určite obliekať Dudášová, Bartánusová, Páleníková T., Páleníková M., Balážová, Horvátová, Felixová, Krč-Turbová, Pilátová.

 

Kateřina Bartoňová bude obliekať dres Piešťanských Čajok aj v budúcej sezóne

27.05.2015
Read more...

Zostava Piešťanských Čajok bude v budúcej sezóne pozmenená, avšak na súpiske zostane minimálne desať hráčok, ktoré v Piešťanoch pôsobili aj uplynulý ročník. Dresy Piešťanských Čajok budú určite obliekať Dudášová, Bartánusová, Páleníková T., Páleníková M., Balážová, Horvátová, Felixová, Krč-Turbová, Pilátová. K menovaným Slovenkám sa pripojí aj česká reprezentantka Kateřina Bartoňová.

 

Miloš Drgoň: Prioritou je v EUROCUPE dať šancu Slovenkám

01.07.2015
Read more...

Budúca sezóna bude pre fanúšikov ženského basketbalu na Slovensku opäť o niečo zaujímavejšia. Na európskej scéne sa okrem Good Angels Košice, predstavia po prvýkrát aj Piešťanské Čajky. Žreb im doprial veľmi atraktívnu, no zároveň veľmi náročnú skupinu. Turecké tímy Besiktas a Adana a ruský víťaz tejto súťaže z roku 2006 Spartak & K M.R. Vidnoje. Prvý zápas odohrajú Čajky v novej hale proti tureckej Adane 28.10 od 18:00.

 

Európsky pohár: Na Čajky čakajú Turkyne a Rusky

01.08.2015
Read more...

Po sobotňajšom žrebe základných skupín basketbalového Európskeho pohára FIBA 2015/2016 zavládla v klube vicemajstra extraligy Piešťanských Čajok spokojnosť. Na zverenky Martina Pospíšila čakajú v A-skupine merania síl s ruským Spartakom Moskovská oblasť a tureckými tímami Besiktas JK Istanbul a Adana Aski SC. Všetko ide o favorizované družstvá, keďže Čajky ťahali z posledného štvrtého koša.

 

Piešťanky angažovali Američanku

05.08.2015
Read more...

Američanka Monica Engelmanová sa stala novou posilou Piešťanských Čajok pred basketbalovou sezónou 2015/2016, v ktorej vicemajster extraligy bude štartovať aj v Európskom pohári FIBA.

 

Nová posila Oroszová

10.08.2015
Read more...

Káder basketbalistiek Piešťanských Čajok rozšíri ďalšia nová akvizícia. Po štvorročnom pôsobení na americkej univerzite Eastern Illinois University bude v klube pôsobiť rodáčka zo Šamorína, Sabína Oroszová.

 

Letná príprava Čajok

10.08.2015
Read more...

Pomaly sa rysuje celá letná príprava Čajok: začne 10 dňovým kondičným sústredením vo Vysokých Tatrách, bude pokračovať sústredením na Starej Turej a od septembra by mali Čajky trénovať v novej hale v Piešťanoch.

 

Z Čajok horolezkyne

13.08.2015
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok odštartovali minulý utorok sústredenie vo Vysokých Tatrách, kde dostávajú prvé tréningové dávky v príprave na novú sezónu. Tá bude pre ne náročná aj z toho dôvodu, že sa predstavia v Európskom pohári, a tak na prípravu kladú potrebný dôraz.

 

Mladá Čajka Laura Horvátová priviedla Slovenky medzi elitu

28.08.2015
Read more...

Basketbalové reprezentantky Slovenska do 18 rokov si v budúcej sezóne opäť zahrajú v elitnej A-divízii. Rozhodlo o tom ich prvenstvo v B-divízii, ktoré si vybojovali v Rumunsku. Po návrate z Bukurešti sme sa pozhovárali s kapitánkou družstva, hráčkou Čajok, Piešťankou Laurou Horvátovou.

 

Čajky angažovali Američanku Nadiu Parker

04.09.2015
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok hlásia ďalšiu posilu! K vicemajsterkám slovenskej extraligy prichádza americká pivotka Nadia Parker, ktorá je slovenským basketbalovým fanúšikom známa aj z pôsobenia v MBK Ružomberok. 

 

MEKR´S Cup: Čajky na úvod podľahli domácemu Trutnovu

11.09.2015
Read more...

Basketbalistkám Piešťanských Čajok sa príliš nevydaril vstup do kvalitne obsadeného turnaja v Trutnove - MEKR´S Cup, keď nestačili na domáci celok, ktorému podľahli o 20 bodov 51:71. V drese Čajok sa predstavili už všetky nové posily - Američanky Engelmanová a Parkerová i Slovenka Oroszová.

 

Čajky sa na turnaji v Trutnove zlepšovali každým zápasom

14.09.2015
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa po dvoch absolvovaných sústredeniach konečne predstavili aj v zápasoch, keď sa v rámci prípravy na extraligovú sezónu zúčastnili kvalitne obsadeného turnaja MEKR´S Cup v českom Trutnove. Z troch stretnutí na podujatí vyhrali Piešťanky len ten proti švédskemu majstrovi BBK Lulea a obsadili tak konečné siedme miesto.

 

Miroslav Nerád: Sezónu odštartujeme v novej Diplomat aréne

18.09.2015
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok si v stredu 16. Septembra prvýkrát zatrénovali v novej Diplomat aréne. Na prvý tréning Čajok sa prišiel osobne pozrieť aj Miroslav Nerád,  predseda správnej rady klubu a hlavný investor výstavby haly. Pri tejto príležitosti nám v krátkom rozhovore prezradil viaceré detaily z priebehu stavebných prác i zo zákulisia tímu Piešťanských Čajok. 

 

Chceme si udržať výkonnosť na vysokej úrovni, vraví tréner Čajok M. Pospíšil

21.09.2015
Read more...

Basketbalistkám Piešťanských Čajok sa pomaly končí príprava na ďalšiu extraligovú sezónu, ktorá začne 26. septembra zápasom v Košiciach proti Cassovii. Čajky budú v tejto sezóne nastupovať aj v prestížnom Európskom pohári a tak ich určite čaká náročná sezóna. My sme sa po minulotýždňovom turnaji v Trutnove pozhovárali s trénerom Čajok Martinom Pospíšilom, ktorý nám priblížil detaily o priebehu prípravy.

 

Čajky na turnaji v Lúčenci aj proti víťazovi Euroligy

23.09.2015
Read more...

Piešťanské basketbalistky zakončia prípravu na ďalšiu extraligovú sezónu, ktorá bude mať tento rok navyše prívlastok "európska", nakoľko Čajky budú nastupovať v Európskom pohári na kvalitne obsadenom turnajom v Lúčenci. Čajky sa na Memoriáli Janka Šufliarskeho stretnú s minuloročným víťazom Euroligy USK Praha, slovenským majstrom Good Angels Košice a maďarským Miškolcom. 

 

Čajky skončili na turnaji v Lučenci posledné

28.09.2015
Read more...

Pre basketbalistky Piešťanských Čajok bol generálkou na nadchádzajúcu sezónu Memoriál Janka Šufliarskeho v Lučenci. Čajky sa tu od stredy do piatka postupne stretli s minuloročný víťazom Euroligy ZVVZ USK Praha, slovenským majstrom Good Angels Košice a maďarským Aluinvent DVTK Miskolc. V silnej konkurencii však Čajky nedokázali ani raz zvíťaziť a napokon skončili na poslednom, štvrtom mieste. 

 

Otvorenie novej haly Piešťanských Čajok už v sobotu

29.09.2015
Read more...

A je to tu, Piešťanské Čajky sa dočkali nového „hniezda“! Basketbalistky z kúpeľného mesta sa môžu tešiť novučičkej Diplomat aréne, v ktorej sa prvýkrát pred svojimi fanúšikmi predstavia v sobotu 3. októbra v extraligovom stretnutí proti basketbalistkám MBK Ružomberok. Nakoľko ide o výnimočnú udalosť, pred samotným zápasom prebehne akt otvorenia haly. 

 

Skvelý začiatok Čajok! V Šamoríne vyhrali 91:52

02.10.2015
Read more...

Basketbalistkám Piešťanských Čajok sa vstup do nového ročníka ženskej extraligy vydaril na výbornú. Piešťanky sa predstavili v Šamoríne, kde od začiatku dominovali a svoje súperky prestrieľali vysokým rozdielom 91:52. Čajky sa v prvom domácom stretnutí predstavia už v sobotu, kedy po slávnostnom otvorení novej Diplomat Arény privítajú MBK Ružomberok.

 

Čajky pokrstili novú halu víťazstvom nad Ružomberkom

05.10.2015
Read more...

Prvou hráčkou, ktorá v novej Diplomat aréne skórovala bola už v prvej minúte Čajka Parkerová. Hra bola v úvode vyrovnaná, no v polovici prvej štvrtiny šli do vedenia 11:7 hráčky Ružomberka, ktorým sa darilo premieňať trestné hody. Čajky v ďalšom priebehu vylepšili presnosť streľby a do konca prvej časti Ružomberku odskočili na 17:15.

 

Čajky suverénne porazili nováčika z Popradu

08.10.2015
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok vyhrali tretí zápas v rade, keď si v stredu poradili s nováčikom súťaže BAM Poprad jednoznačne 77:36.

 

Čajky v repríze minuloročného finále Good Angels potrápili, napriek tomu prehrali

11.10.2015
Read more...

V sobotu Piešťanské Čajky vycestovali do Košíc, kde sa v repríze minuloročného finále predstavili proti majstrovi z Good Angels. Čajky si vo východoslovenskej metropole vôbec nepočínali zle, vo vyrovnanom zápase však napokon prehrali o 11 bodov 52:63.

 

Čajky pohodlne dosiahli 100 bodov

15.10.2015
Read more...

Čajky vstúpili do zápasu šnúrou 22 bodov a o víťazovi bolo prakticky rozhodnuté už po prvej štvrtine. Otázkou bolo ako dlho si udržia domáce hráčky koncentráciu a či padne v Diplomat aréne prvá stovka. Na obe otázky možno odpovedať kladne, 100 bodovú hranicu dosiahla po získaní lopty a samostatnom zakončení dve a pol minúty pred koncom Pilátová. Po zranení sa prvýkrát predstavila aj Felixová a bola autorkou 13 bodov.

 

Čajky rozdrvili Slovan o 80 bodov, zdolali aj Banskú Bystricu

18.10.2015
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok si v uplynulom týždni počínali náramne. Najskôr v stredu doslova rozdrvili BK Slovan Bratislava, proti ktorému zaznamenali prvú stovku v sezóne a porazili ho rozdielom 80 bodov 105:25. Darilo sa im aj v sobotu v Banskej Bystrici, kde zvíťazili 86:51

 

Čajky porazili Banskú Bystricu aj druhýkrát

22.10.2015
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok v utorok potvrdili svoju výbornú formu a súperky z Banskej Bystrice porazili vysoko 83:26. 

Generálka na EuroCup Čajkám vyšla, Cassoviu porazili 80:19

26.10.2015
Read more...

Piešťanským Čajkám v sobotu vyšla generálka na prvý zápas Európskeho pohára, keď zdolali Cassoviu Košice vysoko 80:19. Čajky teraz všetko sústreďujú na stredajší zápas EuroCupu proti tureckej Adane Aski.

EuroCup: Čajky nezvládli druhý polčas a tureckej Adane podľahli 62:87

29.10.2015
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok dnes zahájili svoje účinkovanie v Európskom pohári. V Diplomat aréne však podľahli tureckej Adane Aski 62:87.

Čajky zdolali bratislavský Slovan o 47 bodov

01.11.2015
Read more...

Po stredajšom zápase Európskeho pohára sa Čajky už v sobotu predstavili opäť v rámci slovenskej extraligy v Bratislave. V zápase so Slovanom Čajky opäť dominovali a napokon zvíťazili jednoznačným rozdielom 97:50.

Čajky dobyli Istanbul! Besiktas zdolali 79:75

07.11.2015
Read more...

Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou! Piešťanské Čajky doslova dobyli Istanbul, keď v nervydrásajúcom súboji Európskeho pohára proti Besiktasu JK zvíťazili 79:75.

M. Pospíšil: Víťazstvom nad Besiktasom sme si spravili rešpekt

08.11.2015
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa vo štvrtok postarali o historický úspech, keď dokázali na palubovke Besiktasu Istanbul zvíťaziť 79:75. Čajky tento výsledok dosiahli najmä bojovným a kolektívnym výkonom a spravili tým radosť aj svojmu trénerovi Martinovi Pospíšilovi.

Čajky pokračujú na víťaznej vlne, zdolali aj Šamorín

09.11.2015
Read more...

Hoci sa basketbalistky Piešťanských Čajok len v piatok vrátili z Istanbulu, už v sobotu ich čakal extraligový zápas so Šamorínom. Čajky však potvrdili svoju formu a svojho súpera zdolali 77:43.

Víťazstvo nad Besiktasom utkvie v pamäti viac, ako istanbulské atrakcie

10.11.2015
Read more...

O senzačnom víťazstve Piešťanských Čajky nad Besiktasom Istanbul ste sa už dočítali kadečo. V nasledujúcich riadkoch sa Vám budem snažiť aspoň čiastočne priblížiť aké radosti i starosti prežívala výprava piešťanských basketbalistiek v „perle orientu“ – Istanbule.

EuroCup: Čajky potrápili ruský gigant, Sparta&Ku podľahli o dva body

13.11.2015
Read more...

Piešťanské Čajky v  stredajšom zápase základnej A-skupiny Európskeho pohára FIBA 2015/2016 prehrali s basketbalistkami Sparta&Ka Moskovská oblasť na domácej palubovke tesne 68:70.

Čajky vyhrali v Ružomberku a uhájili druhé miesto

16.11.2015
Read more...

Piešťanské Čajky v  stredajšom zápase základnej A-skupiny Európskeho pohára FIBA 2015/2016 prehrali s basketbalistkami Sparta&Ka Moskovská oblasť na domácej palubovke tesne 68:70.

Piešťanské Čajky v reprezentácii

19.11.2015
Read more...

Hoci mali piešťanské basketbalistky v posledných týždňoch nahustený program, v nasledujúcich dňoch si budú môcť od zápasov trocha oddýchnuť. Na programe je totiž reprezentačná prestávka. Tá sa u Čajok ponesie v špecifickom móde. 

Čajky v Poprade s jednoznačným víťazstvom

30.11.2015
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa po reprezentačnej pauze predstavili v rámci extraligy v sobotu v Poprade. Čajky potvrdili úlohu favoritiek a jednoznačne zvíťazili 85:37.

Ďalšie skvelé víťazstvo Čajok v Turecku!

04.12.2015
Read more...

Horúca turecká pôda basketbalistkám Piešťanských Čajok náramne svedčí. Po senzačnom novembrovom víťazstve na palubovke tímu Besiktas JK Istanbul totiž zverenky Martina Pospíšila rabovali v krajine "polmesiaca" aj v stredu, keď v Európskom pohári FIBA 2015/2016 nemenej prekvapujúco triumfovali pod košmi Adany 72:63.

Čajky mali Good Angels na dosah, z víťazstva sa však radujú Košičanky

07.12.2015
Read more...

V extraligovom šlágri privítali basketbalistky Piešťanských Čajok v sobotu Good Angels Košice. Čajky nabudené víťazstvom v Adane doťahovali zápas do posledných sekúnd, no napokon úradujúcim majsterkám podľahli 51:62.

Čajka Marta Páleníková: S hráčkami Adany sme si nič nedarovali

08.12.2015
Read more...

Čajky sa víťazstvom nad Adanou Aski udržali v hre o postup do vyraďovacej časti Európskeho pohára. Rozhodovať sa o ňom bude v stredu, keď v Diplomat aréne privítajú Besiktas JK Istanbul. Piešťanské basketbalistky sú veľkým prekvapením EuroCupu postup zo skupiny, by bol ako z ríše snov. Uvedomujú si to aj samotné hráčky, čo nám prezradila aj jedna z opôr piešťanského celku Marta Páleníková.

Výprava Piešťanských Čajok zažila v Adane „echt“ Turecko

09.12.2015
Read more...

O skvelom víťazstve Piešťanských Čajky v tureckej Adane sa môžete dočítať na strane 24. V nasledujúcich riadkoch sa Vám budem snažiť aspoň čiastočne priblížiť aké radosti i starosti prežívala výprava piešťanských basketbalistiek v piatom najväčšom meste Turecka - Adane.

Čajky podľahli Besiktasu a postup sa im vzdialil

13.12.2015
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok prehrali v predposlednom zápase A-skupiny Európskeho pohára s Besiktasom JK Istanbul 60:65. Čajkám sa tak postup do vyraďovacej časti vzdialil.

Zobáky Čajok boli ostrejšie ako pazúre púm z Banskej Bystrice

14.12.2015
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok si zaknihovali ďalšie víťazstvo. V sobotu v rámci slovenskej basketbalovej extraligy žien porazili Banskú Bystricu jednoznačne 84:49.

EuroCup chceme hrať aj budúci rok, vraví Miloš Drgoň

20.12.2015
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok majú za sebou premiérové pôsobenie v druhej najprestížnejšej ženskej súťaži v Európe. Zo šiestich zápasov Európskeho pohára dokázali Piešťanky vyhrať dva a hoci skončili na štvrtom mieste v skupine, za svoje výkony sa rozhodne hanbiť nemusia. Ich účinkovanie v súťaži bolo pre mnohých veľkým prekvapením a Čajky ukázali, že sa môžu rovnať aj silnejším a bohatším celkom. Účinkovanie Piešťanských Čajok v EuroCupe zhodnotil výkonný riaditeľ klubu.

Čajky sa s EuroCupom rozlúčili prehrou so Sparta&Kom

21.12.2015
Read more...

Štvrtkovou prehrou vo Vidnom s ruským klubom Sparta&K Moskovská oblasť 48:63 sa basketbalistky Piešťanských Čajok rozlúčili s Európskym pohárom FIBA 2015/2016. Vicemajsterky Slovenska dosiahli v základnej A-skupine bilanciu 2-4 a obsadili poslednú 4. priečku.

Piešťanské Čajky spoznávali krásy Moskvy

22.12.2015
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok vo štvrtok zakončili svoje vystúpenie v Európskom pohári prehrou so Sparta&kom Moskovská oblasť 48:63 a skončili na štvrtom mieste v skupine. Na ďalší deň si svoj výjazd do Moskvy spríjemnili návštevou Kremľa a Červeného námestia.

Čajky porazili Slovan Bratislava o 33 bodov

28.12.2015
Read more...

Čajky od začiatku zápasu diktovali tempo hry a po chvíli si vypracovali náskok, ktorý do konca prvej časti navýšili na 21:11. Podobne sa pokračovalo aj v druhej štvrtine, Čajky na ihrisku jednoznačne dominovali a na prestávku sa šlo za stavu 47:26.

M. Pospíšil: Chýbala nám hráčka, ktorá by zobrala zodpovednosť na seba

29.12.2015
Read more...

Tréner Martin Pospíšil vedie Piešťanské Čajky už štvrtú sezónu. Tento rok sa však prvýkrát predstavil s tímom aj v Európskom pohári. Piešťanské basketbalistky boli veľkým prekvapením v základnej skupine sa ešte v závere bili o postup do vyraďovacej časti. S kormidelníkom piešťanského celku sme sa pozhovárali o jeho dojmoch z EuroCupu i o vyhliadkach do budúcnosti..

V tíme Piešťanských Čajok končí Češka Kateřina Bartoňová

01.01.2016
Read more...

Po ukončení Európskeho pohára sa klub a hráčka dohodli na rozviazaní kontraktu, využijúc ústnu džentlmenskú dohodu z mája 2015. Hráčka je od 1.1.2016 voľná pre akýkoľvek klub.

Čajky vyhrali v Šamoríne aj v oklieštenej zostave

03.01.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok vstúpili do roka 2016 víťazstvom v Šamoríne 62:41. Pre Čajky to však nebolo vôbec jednoduché víťazstvo, nakoľko nastúpili bez viacerých hráčok základnej zostavy.

Šláger kola v Piešťanoch vyhrali hráčky Ružomberka

09.01.2016
Read more...

Čajkám sa prvý domáci zápas v novom roku 2016 vôbec nevydaril. V šlágri kola hostili na domácej palubovke Diplomat arény MBK Ružomberok, ktorý v tejto sezóne už dvakrát porazili. Tentoraz sa však s víťazstva 62:51 mohli tešiť hosťujúce hráčky.

N. Dudášová: Bol to súboj na ihrisku i v hľadisku

10.01.2016
Read more...

Čajky sa v sobotnom extraligovom šlágri predstavili prvýkrát v roku 2016 pred domácimi fanúšikmi. Pred takmer zaplnenou Diplomat arénou, ale nedokázali zvíťaziť a Ružomberku podľahli 51:62.

Povinné víťazstvo Čajok nad Cassoviou Košice

14.01.2016
Read more...

Piešťanské Čajky sa v stredajšom dohrávanom stretnutí predstavili na palubovke Cassovie Košice. Predošlé súboje museli byť preložené kvôli zdravotným problémom na jednej, či druhej strane. Čajky si do Košíc prišli pre povinné body a zvíťazili 61:38.

Čajky zdolali Poprad o 51 bodov

17.01.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok si pripísali ďalšie povinné víťazstvo, keď v sobotu zdolali na domácej palubovke Diplomat arény BAM Poprad o 51 bodov 87:36.

M. Pospíšil: „Baby poctivo trénovali. Dúfam, že to ukážeme aj v zápase s Good Angels.“

22.01.2016
Read more...

Piešťanské Čajky čaká v sobotu ďalší náročný extraligový zápas, keď sa v šlágri kola predstavia na palubovke Good Angels Košice. Hoci Čajky v doterajších dvoch vzájomných zápasoch prehrali, do Košíc odchádzajú s odhodlaním pobiť sa dobrý výsledok.

Zo šlágru s Good Angels vyšli Čajky opäť naprázdno

24.01.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok majú za sebou šláger kola, keď v sobotu nastúpili v Košiciach proti lídrovi extraligy Good Angels. Piešťanky však stále v oklieštenej zostave na Košičanky nestačili a podľahli im 49:79.

S. Oroszová: "Kľúčové hráčky nám chýbajú, no my ich musíme zastúpiť."

26.01.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok majú za sebou šláger kola, keď v sobotu nastúpili v Košiciach proti lídrovi extraligy Good Angels. Piešťanky však stále v oklieštenej zostave na Košičanky nestačili a podľahli im 49:79.

Čajky zdolali Cassoviu Košice o 40 bodov

28.01.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok si v stredu pripísali ďalšie povinné víťazstvo, keď na palubovke Cassovie Košice zvíťazili jednoznačne 85:45.

Čajky uspeli aj na palubovke Banskej Bystrice

31.01.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok si v sobotu pripísali ďalšie víťazstvo, keď dokázali vyhrať na palubovke Banskej Bystrice 75:48.

Basketbalista roka 2015: Tri ocenenia putujú do Piešťan

02.02.2016
Read more...

V nedeľu na poludnie sa v bratislavskom hoteli Holiday Inn uskutočnilo slávnostné vyhlásenie ankety Basketbalista roka 2015. Nakoľko aj Piešťanské Čajky mali uplynulý rok veľmi úspešný, medzi ocenenými boli aj traja zástupcovia piešťanského klubu.

Piešťanské Čajky angažovali dôraznú Američanku Khadijah Whittington

03.02.2016
Read more...

Piešťanské Čajky hlásia novú posilu! Stala sa ňou 29-ročná Američanka Khadijah Whittington, ktorá môže byť trénermi využitá na pozícii číslo 4 a 5. 185centimetrov vysoká a 86 kilogramov vážiaca hráčka by mala priniesť do tímu Čajok najmä skúsenosti a dôraz.

Záverečná časť sezóny už aj s Monicou Engelman

04.02.2016
Read more...

Piešťanské Čajky majú pred sebou najdôležitejšiu časť sezóny. V súčasnosti mobilizujú všetky sily, aby bol pre nich záver súťažného ročníka úspešný minimálne tak, ako v predchádzajúcej sezóne.

Čajky porazili Cassoviu aj po štvrtýkrát

06.02.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok si s Cassoviou Košice poradili aj po štvrtýkrát v sezóne a porazili ju 82:38. Bodovo sa výrazne presadila opäť Nikola Dudášová, ktorá nastrieľala 21 bodov a trafila päť trojbodových hodov. Premiéru v piešťanskom drese si odkrútila Khadijah Whittington a v zostave opäť figurovala Monica Engelman.

Nová posila Čajok K. Whittington: Poviem to na rovinu – milujem dôraznú hru

10.02.2016
Read more...

Nová posila Piešťanských Čajok Khadijah Whittington už má za sebou premiérový zápas pred domácim publikom. Už v stretnutí proti Cassovii Košice 29-ročná Američanka potvrdila, že je dôraznou hráčkou a súperky to proti nej vôbec nebudú mať ľahké. V civile však sympatická a všetkým dotazom otvorená nová Čajka ochotne hovorila o svojich prvých dojmoch z nového pôsobiska.

Čajky rozhodli o víťazstve nad Slovanom v druhom polčase

14.02.2016
Read more...

Piešťanské Čajky sa v sobotu predstavili na palubovke BK Slovan Bratislava. Po vyrovnanom prvom polčase Čajky po prestávke potvrdili svoju kvalitu a Slovan napokon zdolali 72:54.

Čajky odohrajú prípravný zápas proti rumunskému Klužu

15.02.2016
Read more...

Slovenská basketbalová extraligy žien má kvôli reprezentačnej prestávke zápasové voľno a najbližšie stretnutie odohrajú Piešťanské Čajky až 2. marca. Čajky si však prispôsobili program tak, aby zo zápasového rytmu nevypadli a dohodli si prípravné zápasy so zaujímavými súpermi.

Piešťanky v príprave porazili rumunský Kluž

16.02.2016
Read more...

Úvod reprezentačnej prestávky využili Piešťanské Čajky na prípravný zápas, ktorý v utorok odohrali na domácej palubovke proti rumunskému tímu Universitatea Cluj Napoca. Čajky aj bez dvoch reprezentantiek potvrdili víťaznú fazónu a aktuálne šieste družstvo rumunskej ligy porazili 64:36.

Čajky čaká cez víkend Slovenský pohár

22.02.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok čaká už nasledujúci víkend jeden z vrcholov sezóny. V Šamoríne sa totiž uskutoční Slovenský pohár, v ktorom budú Piešťanky obhajovať bronz, no radi by minuloročné umiestnenie vylepšili.

Pred Slovenským pohárom si Čajky spravili chuť výhrou nad Győrom

25.02.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok odohrali v stredu ďalší prípravný zápas, keď sa predstavili v maďarskom Győr. Piešťanky si pred nadchádzajúcim Slovenským pohárom spravili chuť a maďarské protivníčky zdolali 61:46. Čajky ešte nastúpili bez Terézie Páleníkovej a trénera Martina Pospíšila, ktorí mali reprezentačné povinnosti. K tímu sa však už pripojila aj Nikola Dudášová, ktorá po prvom kvalifikačnom zápase v Maďarsku národné družstvo opustila.

Chystáte sa podporiť Čajky na Slovenský pohár do Šamorína?

26.02.2016
Read more...

Už dnes štartuje Slovenský pohár v basketbale žien, Čajky však doňho vstúpia až zajtrajším semifinálovým zápasom. Ak sa chystáte podporiť piešťanské basketbalistky priamo do Šamorína, prinášame Vám niektoré potrebné informácie.

Slovenský pohár: Čajky prehrali vo finále s Good Angels a domov vezú striebro

28.02.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok sa cez víkend predstavili na jednom z vrcholov ich sezóny. V Šamoríne sa uskutočnil záverečný turnaj Slovenského pohára. V ňom Čajky prešli cez Ružomberok do finále, kde však nestačili na Good Angels Košice a domov si odvážajú strieborné medaily.

Čajky privítajú v stredu Šamorín, v predaji budú už aj vstupenky na Good Angels

01.03.2016
Read more...

Zápasový kolotoč slovenskej basketbalovej extraligy žien sa po Slovenskom pohári roztočí opäť v stredu. Piešťanské Čajky čaká predposledný domáci zápas v základnej časti so Šamorínom a Piešťanky chcú v Diplomat aréne tradične zvíťaziť.

Čajky zdolali Šamorín tridsaťbodovým rozdielom

03.03.2016
Read more...

Po Slovenskom pohári sa slovenská basketbalová extraliga žien rozbehla opäť v stredu a Piešťanské Čajky privítali na domácej palubovke ŠBK Šamorín. Piešťanky si so štvrtým celkom tabuľky poradili bez problémov a zdolali ho o 30 bodov 73:43.

M. Pospíšil po SP: Vzhľadom na náš aktuálny stav môžeme byť s výsledkom spokojní

04.03.2016
Read more...

Piešťanské Čajky na minulotýždňovom záverečnom turnaji Slovenskom pohári v Šamoríne vylepšili umiestnenie z minulého ročníka a získali strieborné medaile. Čajky tak potvrdili, že patria k slovenskej basketbalovej špičke a budú to chcieť potvrdiť aj v extralige. Po turnaji sme sa pozhovárali s trénerom Martinom Pospíšilom, ktorý nám prezradil viacero zaujímavých informácii.

Šláger v Ružomberku Čajky prehrali po predĺžení

06.03.2016
Read more...

Piešťanské Čajky sa v sobotu predstavili v šlágri extraligového kola na palubovke MBK Ružomberok. Priamy súboj o druhé miesto sprevádzala výborná atmosféra, ku ktorej prispeli oba aktívnych fanklubov, no hlavne sa hral kvalitný a dramatický basketbal. Čajky síce prehrali po predĺžení 71:80, no do play-off s najväčšou pravdepodobnosťou pôjdu z druhého miesta.

Vyhrajte vstupenky na zápas Piešťanských Čajok s Good Angels Košice

09.03.2016
Read more...

Záver základnej časti ženskej basketbalovej extraligy zakončí v sobotu 19. marca šláger medzi Piešťanskými Čajkami a Good Angels Košice v Diplomat aréne. Pri tejto príležitosti vyhlasujeme súťaž o 20 vstupeniek. 

Čajky si priviezli z Popradu povinné víťazstvo

14.03.2016
Read more...

 Basketbalistky Piešťanských Čajok sa v predposlednom zápase základnej časti predstavili na palubovke Popradu. Čajky pod Tatrami potvrdili úlohu favoritiek a vyhrali 72:46.

Podarí sa Čajkám konečne zdolať Good Angels Košice?

19.03.2016
Read more...

Vyvrcholenie základnej časti ženskej basketbalovej extraligy žien prinesie veľmi atraktívny zápas minuloročných finalistiek. Piešťanské Čajky dnes v Diplomat aréne privítajú Good Angels Košice a tento zápas sľubuje rozhodne atraktívny basketbal.

Ani bojovný výkon Čajok proti Good Angels na víťazstvo nestačil

20.03.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok v poslednom zápase základnej časti v domácom šlágri proti Good Angels Košice nedokázali zvíťaziť a prehrali 55:68. Čajky pôjdu do play-off z druhého miesta v v štvrťfinále narazia na Cassoviu Košice.

Milý fanúšik

23.03.2016
Read more...

Dnešný štvrťfinálový zápas play off proti Cassovii Košice, ktorá sa vyjadrila, že nepricestuje, bude pravdepodobne len formálny, čo znamená, že po rozcvičke a 15 minútovej čakacej dobe na súpera nastúpi základná päťka Čajok na palubovku a po vhodení rozskoku rozhodcovia zápas ukončia. Následne záležitosť dorieši Hracia Komisia SBA.

Čajky postupujú do semifinále play-off bez boja

24.03.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok mali vo štvrťfinále play-off súperiť s Cassoviou Košice, no séria sa vôbec neodohrala. Košický celok nepricestoval do Piešťan na stredajší úvodný zápas, na základe čoho rozhodla Hracia komisia SBA podľa pravidiel o kontumovaní série v prospech Piešťanských Čajok.

Vyhrajte vstupenky semifinále play-off Piešťanské Čajky - MBK Ružomberok

29.03.2016
Read more...

Už v sobotu štartuje semifinálová séria extraligového play-off medzi Piešťanskými Čajkami a MBK Ružomberok. Pri tejto príležitosti vyhlasujeme ďalšiu súťaž o vstupenky na prvý domáci zápas piešťanských basketbalistiek.

Čajky proti Ružomberku bez kľúčových hráčok

01.04.2016
Read more...

Už zajtra čaká Piešťanské Čajky prvý semifinálový zápas play-off proti MBK Ružomberok. Piešťanský tím však opäť trápia personálne problémy a už dnes 1. apríla je známe, že sa v dôležitom stretnutí budú musieť zaobísť bez niektorých kľúčových hráčok.

Čajky chcú do finále! V ceste stojí Ružomberok

02.04.2016
Read more...

Dnes štartuje semifinálová séria play-off basketbalovej extraligy žien medzi Piešťanskými Čajkami a MBK Ružomberok. Repríza semifinálových súbojov z posledných dvoch sezón sľubuje kvalitný basketbal a obe družstvá túžia po postupe do finále. Podarí sa Čajkám zopakovať minuloročnú víťaznú sériu?

Skvelý začiatok! Čajky zdolali Ružomberok a ujali sa vedenia v semifinálovej sérii

02.04.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok v sobotu vstúpili do semifinálovej série play-off víťazne a Ružomberok v prvom zápase zdolali 81:55. Čajky svoje víťazstvo zariadili najmä výbornou hrou v druhom polčase, na ktorú Ružomberčanky nedokázali zareagovať.

Bojovnosť! To bol podľa Nadii Parker kľúč k víťazstvu nad Ružomberkom

04.04.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok v sobotu vstúpili do semifinálovej série play-off víťazne a Ružomberok v prvom zápase zdolali 81:55. Čajky svoje víťazstvo zariadili najmä výbornou hrou v druhom polčase, na ktorú Ružomberčanky nedokázali zareagovať.

Vybojujú Čajky v Ružomberku postupový mečbal?

05.04.2016
Read more...

V stredu je na programe druhý zápas semifinálovej série medzi Piešťanskými Čajkami a MBK Ružomberok. Čajky vedú po sobotnej výhre 1:0 na zápasy a zajtra sa predstavia v ružomberskej Koniarni. Podarí sa im vybojovať postupový mečbal?

Výhra v Ružomberku priblížila Čajky k finálovým bránam

07.04.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok spravili ďalší krok k postupu do finále! Piešťanky zvládli aj druhý zápas semifinálovej série a v Ružomberku vyhrali 71:60. Čajky tak majú v rukách postupový mečbal, ktorý môžu premeniť už v sobotu na domácej palubovke.

Rituály v play-off? Každá máme aspoň jeden zapletaný copík, prezradila Z. Pilátová

07.04.2016
Read more...

Čajky v stredu vyhrali aj druhý zápas v Ružomberku a už v sobotu môžu dokonať svoj postup do finále. V zostave sa po zranení objavila aj Zuzana Pilátová, ktorá nám prezradila, ako sa cíti po dlhšej pauze, ale aj aký rituál si Piešťanky nachystali na play-off.

Piešťanské Čajky postúpili do finále play-off!

10.04.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok si zopakujú minuloročnú finálovú účasť! Čajky v sobotu zvíťazili aj v treťom stretnutí semifinálovej série s Ružomberkom a zvíťazili 42:30. V nie príliš atraktívnom zápase Čajky víťazstvo doslova vydreli a o titul si zahrajú s najväčšou pravdepodobnosťou s Good Angels Košice. 

Čajky pred finálovou sériou regenerovali v piešťanských kúpeľoch

14.04.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok majú za sebou úspešnú, no náročnú semifinálovú sériu s Ružomberkom a už v sobotu odštartujú finále proti Good Angels Košice. Keďže je počas vyraďovacích súbojov nesmierne dôležitá regenerácia, navštívili Čajky v pondelok piešťanské kúpele.

M. Pospíšil: "Ideme sa pobiť o titul. Nie rečami, ale hrou na palubovke."

15.04.2016
Read more...

Už zajtra štartuje finálová séria play-off basketbalovej extraligy žien. Vyvrcholenie play-off sľubuje kvalitný basketbal dvoch najlepších slovenských tímov. Košice získali posledných 12 majstrovských titulov, no Čajky im nechcú dať nič zadarmo a radi by sa pokúsili o prekvapenie.

Čajky mali Good Angels na dostrel, prvý zápas však vyhrali Košičanky

17.04.2016
Read more...

Piešťanské Čajky majú za sebou prvý finálový zápas proti Good Angels Košice. Piešťanky v Angels aréne doťahovali svoje súperky, no napokon prehrali o osem bodov 61:69. Séria pokračuje už v stredu druhým stretnutím v Diplomat aréne.

Čajky sú odhodlané vyrovnať sériu. Poženie ich za výhrou vypredaná Diplomat aréna?

20.04.2016
Read more...

Finálová séria play-off ženskej basketbalovej extraligy medzi Piešťanskými Čajkami a Good Angels Košice má dnes na programe druhé stretnutie. Košičanky vedú 1:0 na zápasy, keď v sobotu zvíťazili 69:61. Čajky však chcú využiť výhodu domáceho prostredia a pred svojimi fanúšikmi zaknihovať dôležité víťazstvo.

Čajky pred vypredanou Diplomat arénou Good Angels poraziť nedokázali

20.04.2016
Read more...

Ani druhé finálové stretnutie nebolo pre Piešťanské Čajky úspešné. Basketbalistky z kúpeľného mesta pred vypredanou Diplomat arénou nedokázali zvíťaziť a po zle odohranej druhej polovici stretnutia napokon prehrali 55:71. Good Angels vedú 2:0 na zápasy a séria pokračuje v sobotu v Košiciach.

Čajky neskladajú zbrane. "Finálovú sériu chceme vrátiť do Piešťan," vraví S. Oroszová

22.04.2016
Read more...

Stredajšie druhé finálové stretnutie Piešťanským Čajkám príliš nevyšlo a pred vypredanou Diplomat arénou prehrali 55:71. Good Angels tak vedú v sérii 2:0 a už v sobotu budú môcť na domácej palubovke rozhodnúť o titule. Čajky im však nedarujú nič zadarmo a chcú vrátiť finálovú sériu do Piešťan.

Piešťanské Čajky po roku opäť strieborné!

24.04.2016
Read more...

Piešťanské basketbalistky v treťom stretnutí bojovali, ako o život a do posledných sekúnd sa snažili zvrátiť tesné skóre. Good Angels však napokon vyhrali 84:74 a obhájili majstrovský titul. Čajky tak po roku obhájili strieborné medaily, keďže finálovú sériu prehrali 0:3 na zápasy.

Čajky si pochutili na steakoch v Hoteli Park Avenue

28.04.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok už majú po sezóne a môžu sa venovať aj veciam, na ktoré počas náročného ročníka s nahusteným programom nemali príliš veľa času. V stredu prijal celý tím pozvanie na večeru do reštaurácie STEAKPARK v piešťanskom Hoteli Park Avenue.

Martin Pospíšil: Uplynulá sezóna bola pre Piešťanské Čajky prelomová

03.05.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok majú za sebou veľmi náročnú sezónu. Okrem extraligy a Slovenského pohára bojovali prvýkrát aj v Európskom pohári FIBA. Čajky v oboch slovenských súťažiach získali strieborné medaily a aj v európskom meradle príjemne prekvapili. Svoj štvrtý ročník pri Čajkách zažil aj tréner Martin Pospíšil, ktorý nám zhodnotil sezónu 2015/2016. 

Realizačný tím Piešťanských Čajok so zmenami

05.05.2016
Read more...

Basketbalový klub Piešťanské Čajky oznamuje, že po rokovaní správnej rady klubu na základe vlastného rozhodnutia k 31.5.2016 končí vo funkcii výkonného riaditeľa Miloš Drgoň. Správna rada klubu rozhodla, že od 1.6.2016 bude pri Piešťanských Čajkách vo funkcii generálnej manažérky pôsobiť Bronislava Borovičková a vo funkcii športového manažéra Tomáš Horký.

Martin Pospíšil a Richard Kucsa získavali skúsenosti od svetovo uznávaných trénerov

18.05.2016
Read more...

Trénerské duo Piešťanských Čajok Martin Pospíšil a Richard Kucsa neoddychujú ani v medzisezónnom období a svoj čas venujú vzdelávaniu a získavaniu ďalších poznatkov k ich práci. Počas uplynulého víkendu sa v nemeckom Berlíne zúčastnili trénerského semináru International Coaches Clinic 2016, ktorý sa uskutočnil v rámci Final Four mužskej EuroLigy.

„Je to pre mňa veľká výzva,“ vraví nová generálna manažérka Čajok B. Borovičková

26.05.2016
Read more...

Pred pár týždňami sa v realizačnom tíme Piešťanských Čajok udiali niektoré zmeny. Novou generálnou manažérkou klubu sa stala Bronislava Borovičková, ktorá v minulosti pôsobila pri tíme ako asistentka trénera. Staronová tvár v piešťanskom tíme sa svojej novej funkcie chopila s veľkým elánom a v rozhovore pred začiatkom letnej prípravy prezradila niektoré novinky.

Piešťanské Čajky odštartovali prvú časť letnej prípravy

30.05.2016
Read more...

V pondelok 30. mája to v basketbalovej Diplomat aréne zase ožilo. Basketbalistky Piešťanských Čajok totiž odštartovali prvú časť letnej prípravy na novú sezónu 2016/2017, ktorú prvýkrát povedie kondičný tréner Marek Mikletič v spolupráci s trénerským duom Čajok Martinom Pospíšilom a Richardom Kucsom.

Prvou posilou Čajok je slovenská reprezentantka Angelika Slamová

02.06.2016
Read more...

 

Piešťanské Čajky hlásia prvú posilu! Novou akvizíciou dvojnásobných vicemajsteriek Slovenska sa stala slovenská reprezentantka Angelika Slamová, ktorá do Piešťan prichádza zo Šamorína.

"Rada by som sa zaradila medzi opory tímu," vraví posila Čajok Angelika Slamová

06.06.2016
Read more...

Prvou posilou Piešťanských Čajok sa minulý týždeň stala slovenská reprezentantka a bývalá hráčka Šamorína Angelika Slamová. V prvom rozhovore po príchode do Piešťan nová členka vicemajstrovského tímu napríklad prezradila, že by sa rada zaradila medzi opory tímu z kúpeľného mesta i ďalšie zaujímavé informácie.

Reklama