Miloš Drgoň: Prioritou je v EUROCUPE dať šancu Slovenkám

01.07.2015

Budúca sezóna bude pre fanúšikov ženského basketbalu na Slovensku opäť o niečo zaujímavejšia. Na európskej scéne sa okrem Good Angels Košice, predstavia po prvýkrát aj Piešťanské Čajky. Žreb im doprial veľmi atraktívnu, no zároveň veľmi náročnú skupinu. Turecké tímy Besiktas a Adana a ruský víťaz tejto súťaže z roku 2006 Spartak & K M.R. Vidnoje. Prvý zápas odohrajú Čajky v novej hale proti tureckej Adane 28. októbra od 18:00.

 

My sme sa o žrebe, o novej hale, ale aj smelých plánoch piešťanského klubu porozprávali s výkonným riaditeľom Milošom Drgoňom.

 

Ako hodnotíte žreb A-skupiny Eurocupu FIBA, v ktorom sa prvýkrát v histórii klubu predstavíte?

Atraktívna skupina, logisticky zvládnuteľná. Diváci budú môcť vidieť na vlastné oči výborné družstvá. Každý zápas začína remízou 0:0. Aké budú výsledky na konci zápasov, uvidíme...

 

Ste so zložením skupiny vy osobne spokojný, priali ste si takýchto atraktívnych súperov, alebo bolo vašim želaním radšej dostať papierovo ľahšiu skupinu, z ktorej by bola ľahšia východisková pozícia?

Žreb je žreb. keby som ťahal z tých košov loptičky ja, možno by som si nadával, že aspoň jedného Turka som nemusel vytiahnuť. Takto to išlo mimo nás a musíme sa na to, čo nás čaká, čo najlepšie pripraviť... . Každopádne, budú domáce zápasy pre naše mesto oslovou basketbalu i športu ako takého.

 

Zápasy odohráte v novej hale, ktorá sa už dokončuje. Chystáte v súvislosti s historickým účinkovaním v Európe a otvorením novej haly slávnostné otvorenie?  

Zatiaľ sa tým nezaoberáme. Sústreďujeme sa na to, aby sme všetko stihli na hale dokončiť načas.

 

Myslíte si, že by vám aj skúsenosti z hrania Eurocupu mohli pomôcť v napredovaní a možnom atakovaní Good Angels Košice v budúcnosti na domácej scéne? 

Každá medzinárodná konfrontácia posúva naše hráčky ďalej. Hlavne mentálne budú silnejšie. Či to však bude stačiť na 12-násobneho majstra, neviem. Myslím si však, že vyhrať by sme s nim v sezóne mohli, či s ním môžeme vyhrávať, ukáže až sezóna. 

 

Ľahšie sa vám lákajú posily do Piešťan, keď vedia že Čajky budú účinkovať v pohárovej Európe? 

Ako sa to vezme. Na jednej strane sa nám ponúkajú kvalitnejšie zahraničné hráčky a na druhej strane si zase myslia, že je u nás kopec peňazí, keď sa už ide hrať Eurocup. My hľadáme medzi tým rozumný kompromis. Zatiaľ sa nám to darí a hlavne je to, že priorita v klube je dať šancu hrať Eurocup najmä Slovenkám.

 

Autor : Tomáš Čunčík

 

Reklama