Z Čajok horolezkyne

13.08.2015

 

Basketbalistky Piešťanských Čajok odštartovali minulý utorok sústredenie vo Vysokých Tatrách, kde dostávajú prvé tréningové dávky v príprave na novú sezónu. Tá bude pre ne náročná aj z toho dôvodu, že sa predstavia v Európskom pohári, a tak na prípravu kladú potrebný dôraz.

 

Tréner Martin Pospíšil mal na Štrbskom plese najskôr k dispozícii len sedem hráčok - Luciu Krč-Turbovú, Nikolu Dudášovú, Zuzanu Pilátovú, Petru Bartánusovú, sestry Martu i Teréziu Páleníkové a posilu Sabínu Oroszovú, ktoré v priebehu prípravy doplnia ďalšie. Mladé basketbalistky Michaela Balážová a Laura Horvátová majú ešte reprezentačné povinnosti. Legionárky Bartoňová, Engelmanová či Felicová sa k zvyšku tímu pripoja až v ďalšej fáze prípravy. Čajky v rámci sústredenia vo Vysokých Tatrách absolvovali aj niekoľko výstupov, napríklad na Predné Solisko, Priečne sedlo či Kôprovský štít.

 

Príprava basketbalistiek bude pokračovať sústredením v Starej Turej a od septembra by mali Čajky trénovať v novej hale v Piešťanoch. Potom na ne čaká výborne obsadený turnaj v českom Trutnove, kde sa 10.-13. septembra stretne veľká konkurencia: ZVVZ USK Praha (majster ČR a víťaz Euroligy), Dynamo Kursk (tretí v Eurolige i Rusku), Good Angels Košice (majster Slovenska, Euroliga), BBK Lulea (majster Švédska, Eurocup), TSV Wasserburg (majster Nemecka, Eurocup), Pinkk Pécsi 424 (Maďarsko, Eurocup), Piešťanské Čajky (vicemajster Slovenska, Eurocup), Kara Trutnov (tretí tím Česka, CEWL).

 

Autor: th

 

Reklama