Čajky angažovali Američanku Nadiu Parker

04.09.2015

 

Basketbalistky Piešťanských Čajok hlásia ďalšiu posilu! K vicemajsterkám slovenskej extraligy prichádza americká pivotka Nadia Parker, ktorá je slovenským basketbalovým fanúšikom známa aj z pôsobenia v MBK Ružomberok. 

 

"Potrebovali sme kvalitnú hráčku na podkošový post a preto sme sa rozhodli angažovať Nadiu,“ uviedol na margo príchodu skúsenej pivotky do Piešťan výkonný riaditeľ Čajok Miloš Drgoň. 

 

28-ročná, 191 centimetrov vysoká rodáčka z Japonskej Okinawy nebude v družstve Čajok jedinou Američankou. V kúpeľnom meste bude pôsobiť so svojou krajankou Monicou Engelmanovou. „Z Budapešti, kam majú spolu priletieť ich priveziem 9. septembra. Boli by sme radi, keby obe dievčatá hneď na druhý deň po príchode do Piešťan odcestovali s družstvom na silne obsadený turnaj v Trutnove,“ povedal M. Drgoň na margo začlenenia oboch hráčok do kádra. 

 

Zatiaľ nekompletné družstvo Piešťanských Čajok sa momentálne pripravuje na sústredení v Starej Turej. Práve po prílete oboch Američaniek, by sa mal káder vedený trénerom Martinom Pospíšilom a jeho novým asistentom Richardom Kucsom skompletizovať. 

 

Nadia Parker - vizitka: 

Dátum a miesto narodenia: 29. apríla 1987, Okinawa (Japonsko)

Národnosť: USA

Pozícia: Pivotka

Výška: 191 cm

Predchádzajúce pôsobiská: Mersin (Turecko), MBK Ružomberok, Alba Iulia (Rumunsko), FEA Atény (Grécko), Polkovice (Poľsko)

 

Autor: T. Horký

 

Reklama