MEKR´S Cup: Čajky na úvod podľahli domácemu Trutnovu

11.09.2015

Basketbalistkám Piešťanských Čajok sa príliš nevydaril vstup do kvalitne obsadeného turnaja v Trutnove - MEKR´S Cup, keď nestačili na domáci celok, ktorému podľahli o 20 bodov 51:71. V drese Čajok sa predstavili už všetky nové posily - Američanky Engelmanová a Parkerová i Slovenka Oroszová.

Začiatok stretnutia bol pomerne vyrovnaný a diváci neverili vlastným očiam, keď bol po piatich minútach stav 2:2. Vo zvyšku prvej štvrtiny však mali viac z hry domáce hráčky, keď Čajky prehrali v pomere 16:11. Druhá časť sa naopak lepšie podarila piešťanským basketbalistkám, keď do polčasu dokázali vyrovnať na 35:35. Po prestávke dostal zápas väčšie tempo, no to diktovali hráčky Trutnova, ktorý v tretej časti Čajkám odskočili na desať bodov a pred poslednou časťou viedli 54:44. Piešťanské basketbalistky na domáci celok nestačili ani v poslednej časti, kedy sa len ťažko dostávali do šancí a Trutnovčanky boli naopak efektívnejšie. Čajky tak domácemu Trutnovu podľahli o 20 bodov v pomere 51:71.

Úvodný deň Mekr´s Cupu priniesol okrem výhry Trutnova aj víťazný obrat Kursku nad švédskou Luleou a víťazstvo nemeckého Wasserburgu nad maďarským Pécsom.

Miloš Drgoň, výkonný riaditeľ Čajok: "Po vyrovnanom priebehu prvého polčasu sa postupne prejavil fakt, že každé družstvo je v inej fáze prípravy, veď Trutnovčanky mali za sebou sedem prípravných stretnutí, kým my sme hrali prvý zápas. Jednoducho domáce o sebe viac vedeli. Napriek tomu vieme nájsť v nasej hre pozitíva.“

Trutnov - Piešťanské Čajky 71:51 (16:11, 35:35, 54:44)

Zostavy/body - Trutnov: Russell 18, Miloševič 11, Cady 10, Nagyová 8, Prokešová 7, Vondráčková 6, Pazderová 5, Váchová a Fall 3 – Piešťanské Čajky: T. Páleníková, M. Páleníková a Parker 8, Oroszová 6, Bartoňová a Pilátová 5, Dudášová a Krč-Turbová 4, Engelman 3.

Fauly: 11:25. Trestné hody: 27/23 - 13/11. Trojky: 4:4. Diváci: 200.