Miroslav Nerád: Sezónu odštartujeme v novej Diplomat aréne

18.09.2015

 

Basketbalistky Piešťanských Čajok si v stredu 16. Septembra prvýkrát zatrénovali v novej Diplomat aréne. Na prvý tréning Čajok sa prišiel osobne pozrieť aj Miroslav Nerád,  predseda správnej rady klubu a hlavný investor výstavby haly. Pri tejto príležitosti nám v krátkom rozhovore prezradil viaceré detaily z priebehu stavebných prác i zo zákulisia tímu Piešťanských Čajok. 

 

Výstavba novej basketbalovej haly sa pomaly blíži dokonca. Aký priebeh majú stavebné práce? Ide všetko podľa plánov?

Áno,  nejaké drobnosti síce chýbajú, no v najbližších dvoch týždňoch to hádam dotiahneme do konca a na začiatok sezóny bude všetko nachystané, ako je treba.  Zo začiatku bude istý čas trvať, než sa dostaneme do bežného režimu a než sa všetky maličkosti doladia. To ale patrí k tomu. 

 

Prvý domáci duel odohrajú Čajky 3. Októbra proti Ružomberku. Uskutoční sa už v novej Diplomat aréne?

Áno také je vylosovanie a všetko sme prispôsobovali tomuto termínu, aby sme mohli sezónu odštartovať už v novej hale. 

 

Na výstavbe Diplomat arény sa od začiatku intenzívne pracuje. Vyskytli sa počas prác nejaké komplikácie? 

Mali sme menšie problémy, predovšetkým čo sa týka energie, preložiek a elektriny. Teraz ešte čakáme na plyn, na ktorý ešte nie sme napojený, tak dúfam, že sa to v najbližších dňoch podarí. Ostatné veci prebehli v rámci normy, vždy sa niečo nájde, no nikdy nešlo o nič neprekonateľné.

 

Prečo ste sa rozhodli dať novej hale názov Diplomat aréna? 

Na základe toho, že hlavným spolufinancujúcim subjektom bola spoločnosť Diplomat Dental.

 

 

Prejdime od haly k samotným basketbalistkám. Čajky sa pred pár dňami zúčastnili kvalitne obsadeného turnaja v českom Trutnove, kde skončili na siedmom mieste. Čo vravíte na výkony dievčat na MEKR´S Cupe? 

Videl som dva zápasy. Zatiaľ sa nedajú robiť nejaké závery. Ešte je len začiatok prípravy. Príprava beží tak, ako sme si ju naplánovali a pre nás bude rozhodujúcim vstupom do sezóny začiatok októbra a chceme byť na to riadne pripravený. Výsledkom zatiaľ neprikladám nejakú vážnosť.

 

Družstvo Čajok prešlo v medzisezónnom období menšou obmenou. Odišla Stehlíková, či Tatham a naopak prišli Američanky Engelman, Parker či Slovenka Oroszová. Ako vnímate tieto zmeny z vášho pohľadu?

Skladba družstva je taká, aký sme si vytipovali. Chceli sme, aby v mužstve prebehli nejaké zmeny a teraz už len musíme veriť, že si to všetko dobre sadne. Je to na tréneroch a celom tíme, aby sa dievčatá dali dohromady a nadviazali na výsledky z posledných sezón. 

 

Čajky sa minulý rok stali vicemajsterkami Slovenska. Túto sezónu budú navyše nastupovať aj v prestížnom Európskom pohári. Môžete nám prezradiť s akými cieľmi vstupujú Piešťanské Čajky do sezóny? 

Zatiaľ sme si konkrétne ciele na túto sezónu nestavali. Čaká nás to v najbližších dňoch, kedy máme naplánované stretnutie s hráčkami a realizačným tímom. Tieto ciele si ešte len budeme definovať. 

Autor: T. Horký

 

Reklama