Chceme si udržať výkonnosť na vysokej úrovni, vraví tréner Čajok M. Pospíšil

21.09.2015

 

Basketbalistkám Piešťanských Čajok sa pomaly končí príprava na ďalšiu extraligovú sezónu, ktorá začne 26. septembra zápasom v Košiciach proti Cassovii. Čajky budú v tejto sezóne nastupovať aj v prestížnom Európskom pohári a tak ich určite čaká náročná sezóna. My sme sa po minulotýždňovom turnaji v Trutnove pozhovárali s trénerom Čajok Martinom Pospíšilom, ktorý nám priblížil detaily o priebehu prípravy. 

 

Minulý týždeň ste sa zúčastnili kvalitne obsadeného turnaje v Trutnove, kde ste skončili na siedmom mieste. Mohli by ste prosím zhodnotiť vystúpenie Čajok na turnaji a aké nedostatky, alebo prednosti zápasy odhalili?

V prvom rade treba povedať, že to boli pre nás prvé prípravné zápasy a celý tím sa stretol viac menej až v počas prvého zápasu s Trutnovom. Aj tak však hodnotím turnaj veľmi pozitívne. Podarilo sa nám aspoň do určitej miery asimilovať dve nové hráčky do družstva plus sa nám ukázali veci, na ktorých budeme musieť ešte do úvodu sezóny popracovať.  

 

V kádri Čajok nastal menší pohyb,  prišli dve Američanky Engelmanová a Parkerová a takisto aj Slovenka Oroszová. Ako ste s novými posilami zatiaľ spokojný a čo od nových dievčat očakávate?

Akékoľvek hodnotenie by bolo predčasné. Engelman aj Parker s nami pred turnajom neabsolvovali ani jeden tréning a bude chvíľu trvať kým dostatočne pochopia náš herný koncept. Oroszová je s nami od začiatku prípravy a na tréningoch sa ukazuje dobre. Dôležité pre nás je, že všetky nové hráčky majú potenciál dostať tím na vyššiu úroveň. 

 

Naopak odišli opory Stehlíková a Tatham. Budú veľkou stratou, alebo ich dokážu prichádzajúce dievčatá nahradiť?

Romča aj Tamara boli dôležitými súčasťami nášho minuloročného konceptu. Obidve majú vysokú kvalitu, ale my veríme, že sa nám podarí udržať výkonnosť na požadovanej úrovni. Priebeh sezóny ukáže či sa nám to podarilo podľa našich predstáv. 

 

Výborne si v poslednom období počínali mládežnícke reprezentantky Horvátová s Balážovou. Dostanú aj oni viac priestoru na palubovke?

Každá hráčka dostane priestor a je iba na nich ako ho využije. 

 

Do novej sezóny vstupujete s novým asistentom Richadrom Kucsom. Ako sa Vám s ním zatiaľ spolupracuje?

Riša poznám už dlhšiu dobu. Je to tréner, ktorý nám môže veľmi pomôcť v celkovom napredovaní a doterajšia spolupráca s ním napĺňa moje očakávania.

 

Čajky v príprave ešte pred turnajom v Trutnove zatiaľ absolvovali dve sústredenia. Najskôr ste boli v Tatrách a potom ste sa pripravovali v Starej Turej. Môžete nám priblížiť, čomu ste sa na sústredeniach venovali a na čo boli hlavne zamerané?

V Tatrách sme začali budovať aeróbny základ pre sezónu a na Starej Turej už bol  väčší dôraz na basketbalové činnosti. Začali sme edukáciou v základných zručnostiach a postupne sme stále viac zapájali taktickú stránku nášho konceptu.

 

Čo Vás teraz v najbližšom období čaká?

Po voľnom víkende začneme v pondelok nový mikrocyklus, ktorý vyústi turnajom v Lučenci a prvým ligovým zápasom v Košiciach s Cassoviou.

 

Autor: T. Horký

 

Reklama