Skvelý začiatok Čajok! V Šamoríne vyhrali 91:52

02.10.2015

Basketbalistkám Piešťanských Čajok sa vstup do nového ročníka ženskej extraligy vydaril na výbornú. Piešťanky sa predstavili v Šamoríne, kde od začiatku dominovali a svoje súperky prestrieľali vysokým rozdielom 91:52. Čajky sa v prvom domácom stretnutí predstavia už v sobotu, kedy po slávnostnom otvorení novej Diplomat Arény privítajú MBK Ružomberok.

ŠBK Šamorín - Piešťanské Čajky 52:91 (9:23, 11:24, 19:17, 13:27)

Piešťanské basketbalistky na palubovke od začiatku dominovali a už po prvej štvrtine si vytvorili 14-bodový náskok. V nastolenej hre Čajky pokračovali aj v druhej časti a na prestávku šli s pohodlným vedením 47:20.
Čajky síce v tretej časti trošku povolili a Šamorín pustili viac do hry, no napriek tomu si bodový odstup Piešťanky s prehľadom udržali. V poslednej štvrtine to už opäť boli Čajky, ako ich poznáme a dokonali v nej vysoké víťazstvo 91:52.

Zostava/body Čajok: Bartánusová 2, Dudášová 15, Balážová 0, Oroszová 5, Krč - Turbová 14, Pilátová 2, Bartoňová 10, Engelman 10, T. Páleníková 10, M. Páleníková 4, Parker 19