Čajky v repríze minuloročného finále Good Angels potrápili, napriek tomu prehrali

11.10.2015

V sobotu Piešťanské Čajky vycestovali do Košíc, kde sa v repríze minuloročného finále predstavili proti majstrovi z Good Angels. Čajky si vo východoslovenskej metropole vôbec nepočínali zle, vo vyrovnanom zápase však napokon prehrali o 11 bodov 52:63.

Good Angels Košice - Piešťanské Čajky 63:52 (16:20, 13:3, 20:17, 14:12)

V repríze minuloročného finále si Čajky v prvej štvrtine počinali výborne a svoje súperky prestrieľali v pomere 20:16. V druhej časti sa hostkám nedarilo strelecky a dokázali zaznamenať len tri body, zatiaľ čo domáce hráčky 13. Prvú polovicu tak vyhrali 29:23 Košičanky. V po prestávke sa hral vyrovnaný basketbal, no Čajky chýbal na domáce hráčky vždy len kúsok. Tretiu časť vyhrali domáce o tri body, poslednú o dva. To znamenalo, že Dobrý anjeli zvíťazili o 11 bodov 63:52 a Čajky tak prehrali prvýkrát v sezóne.

Zostava/body Čajok: Oroszová 3, Krč - Turbová 9, Pilátová 3, T. Páleníková 12, M. Páleníková 14 (Bartánusová, Dudášová 3, Felixová, Bartoňová 2, Engelman 6, Parker)

TH: 19/14 - 16/9, fauly: 22 - 24, trojky: 5 - 9, rozhodovali: Kovalčík, Matejčík a Turček

Autor: T. Horký