EuroCup: Čajky potrápili ruský gigant, Sparta&Ku podľahli o dva body

13.11.2015

Piešťanské Čajky v  stredajšom zápase základnej A-skupiny Európskeho pohára FIBA 2015/2016 prehrali s basketbalistkami Sparta&Ka Moskovská oblasť na domácej palubovke tesne 68:70.

 

Piešťanské Čajky  - Sparta&K Moskovská oblasť 68:70 (12:15, 17:22, 16:17, 23:16)

 

Čajky hrali od začiatku aktívne a v piatej minúte dokonca viedli 9:4. Hosťujúce hráčka však v ďalšom priebehu prvej štvrtiny zapli a odskočili na 15:1. Vyrovnaný basketbal sa hral aj v druhej časti, kedy bolo skóre vždy tesné, no záver prvého polčasu vyšiel lepšie Ruskám a tie odskočili na 37:29.

 

Ruské družstvo si v druhom polčase utvorilo 15-bodový náskok 46:31, ale vicemajsterky Slovenska bojovali až do úplného konca a 10 s pred záverečným hvizdom znížili až na 68:69. Sparta&K však v posledných sekundách zahral výborne takticky a svoje víťazstvo poistil jednou šestkou.

 

Najbližšie sa predstavia v stredu 2. decembra v Turecku pod košmi družstva Adana Aski SC.

 

Zostavy/body:

 

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 10, Bartoňová 7, Engelman 21, M. Páleníková 6, Felixová 2 (Dudášová 7, Oroszová 3, Pilátová , T. Páleníková 3, Parker 9). Tréner: M. Pospíšil.

 

Sparta&K Moskovská oblasť: Meeseman 24, Novikova 5, Kolosovskaia, Namok 4, Musina 11 (Kiseleva, Vadeeva 20, Riavkina 3, Gladkova, Finogentova 3). Alexander Vasin

 

Martin Pospíšil, tréner Piešťan: "Chcel by som pogratulovať Spartaku k výhre. Vedeli sme, že nás čaká náročný súper s kvalitným kádrom a dobrým trénerom. Boli sme dobre pripravení na tento zápas, urobili sme však veľký počet hlúpych individuálnych chýb. Niektoré hráčky zlyhali a aj keď záver bol dobrý, za tie chyby sme si ani nezaslúžili vyhrať. Neprehrali sme zápas v závere, ale prehrali sme ho v momentoch predtým."

 

Kateřina Bartoňová, hráčka Piešťan: "Tak ako povedal tréner, boli sme dobre pripravené. Ale robili sme zbytočné chyby a nimi sme si prehrali zápas. Nehrali sme dobre defenzívu jedna proti jednej a navyše sme neubránili ich kľúčové hráčky."

 

T. Horký

 

 

Reklama