Čajky podľahli Besiktasu a postup sa im vzdialil

13.12.2015

Basketbalistky Piešťanských Čajok prehrali v predposlednom zápase A-skupiny Európskeho pohára s Besiktasom JK Istanbul 60:65. Čajkám sa tak postup do vyraďovacej časti vzdialil.


Piešťanské Čajky – Besiktas JK Istanbul 60:65 (11:11, 20:24, 35:39)


Úvod zápasu bol z oboch strán opatrnejší a družstvá sa pomalšie rozbiehali. Po piatich minútach Čajky viedli 11:5, vďaka rýchlym protiútokom i dobrej hre pod košom na oboch stranách. V druhej polovici prvej štvrtiny to Čajkám nešlo v koncovke a hosťujúce hráčky vyrovnali po chybe Parker na 11:11.


V druhej štvrtine sa pokračovalo v podobnom štýle, Čajkám sa nedarila streľba, no hostky tiež nehrali príliš presvedčivo. V polovici druhej časti viedli o dva body (16:18). Do konca polčasu sa rozdiel v skóre nenavýšil a na prestávku sa šlo za stavu 20:24.


Po polčase začali lepšie hostky a dostali sa až do sedembodového vedenia. Čajky však súperovi nedovolili viac odskočiť a po polovici tretej časti vyrovnali na 31:31. Hostky sa potom troška odpútali a po tretej časti to bolo 35:39.


Hostkám vyšiel aj vstup do poslednej štvrtiny a po dvoch a pol minútach viedli 43:35. Čajky sa v poslednej štvrtine snažili dothanuť súperky zo všetkých síl, no v hosťujúcom drese úradovala Pondexter, ktorá spoľahlivo premieňala všetky svoje pokusy. Drámu do posledných sekúnd však Čajky nestačili preklopiť na svoju stranu, a hoci trojky Dudášovej, či T. Páleníkovej znamenali zníženie, hostky napokon svoje vedenie udržali a vyhrali 60:65.


Martin Pospíšil, Piešťanské Čajky: "Chcel by som pogratulovať súperovi k víťazstvu. Niektoré naše hráčky nezvládli zápas tak, ako by sme očakávali a to bolo kľúčové. Stále máme na čom pracovať. Niekedy to nie je len o zručnostiach, ale aj o mentálnej stránke. U hostí na seba zobrala absolútno zodpovednosť Cappie Pondexter, ktorá rozhodla v kľúčových momentoch a ukázala, akou veľkou hráčkou je."

 

Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 7, Bartoňová 2, Engelman 11, M. Páleníková 8, Parker 12 (Dudášová 9, Oroszová, Pilátová, Felixová, T. Páleníková 11)Tréner: M. Pospíšil.

 

 T. Horký

 

 

Reklama