Čajky sa s EuroCupom rozlúčili prehrou so Sparta&Kom

21.12.2015

Štvrtkovou prehrou vo Vidnom s ruským klubom Sparta&K Moskovská oblasť 48:63 sa basketbalistky Piešťanských Čajok rozlúčili s Európskym pohárom FIBA 2015/2016. Vicemajsterky Slovenska dosiahli v základnej A-skupine bilanciu 2-4 a obsadili poslednú 4. priečku.

Sparta&K Moskovská oblasť – Piešťanské Čajky 63:48 (13:13, 18:6, 22:15, 10:14)

Od úvodu sa hral vyrovnaný basketbal a Čajky síce po piatich minútach viedli 7:6, keď sa trojkou presadila Krč-Turbová. Následne sa peknými prienikmi trikrát presadila T. Páleníková, no domáce hráčky držali s Piešťankami krok a do konca prvej časti vyrovnali na 13:13.

Druhá časť bola v jasnej réžii domácich hráčok. Tie mali viac z hry a darila sa im streľba, čím si do polčasu vypracovali náskok 31:19. Naopak Čajky mali úspešnosť streľby mizernú a dali len šesť bodov.

Po prestávke sa pokračovalo v podobnom duchu, domáce hráčky nedovolili Čajkám priblížiť sa, stále si udržovali náskok a do konce tretej štvrtiny ho ešte navýšii na 19 bodov (53:34).

V záverečnej štvrtine sa už Piešťanky na otočenie nepriaznivého stavu nezmohli a iba znížili na konečných 48:63.

Richard Kucsa (asistent trénera Piešťan): "Sparta&k-u sme boli vyrovnaným súperom asi iba v prvej štvrtine. Od druhej súper jednoznačne ovládol hru v rýchlosti, útočnej, obrannej aj prechodovej fáze. Ukázala sa jeho kvalita a gratulujeme mu k zaslúženému víťazstvu aj postupu. Nás mrzí 'dolehlav' dievčat, priskoro sa poddali osudu, mohli viac zabojovať."

Zostava/body Čajok: Krč-Turbová 12, Bartoňová, Engelman 9, Parker 8, M. Páleníková (Dudášová 5, Oroszová 3, Pilátová, Felixová 2, T. Páleníková 9)