Piešťanské Čajky spoznávali krásy Moskvy

22.12.2015

Basketbalistky Piešťanských Čajok vo štvrtok zakončili svoje vystúpenie v Európskom pohári prehrou so Sparta&kom Moskovská oblasť 48:63 a skončili na štvrtom mieste v skupine. Na ďalší deň si svoj výjazd do Moskvy spríjemnili návštevou Kremľa a Červeného námestia.

 

Nakoľko piešťanské basketbalistky odlietali až popoludní, vedenie klubu nachystalo pre hráčky príjemné spestrenie - výlet do centra ruskej metropoly. Potešili sa tomu aj samotné hráčky, ktoré tak okrem basketbalových skúseností naberali aj cestovateľské zážitky. „Prehliadka Kremľa bola veľmi zaujímavá. Nestihli sme pozrieť všetko, pretože sme mali málo času. Zaujímavé bolo vidieť najväčší zvon či delo na svete. Taktiež sa mi páčil Archanjelský chrám, kde bolo množstvo obrazov a ikon, z ktorých každá niečo znamenala a sprievodkyňa nám rozprávala jednotlivé príbehy,“ prezradila Sabina Oroszová.

 

Väčšinu z tímu lákala najmä návšteva Červeného námestia, ktorá síce prebehla v zrýchlenom režime, ale cenné fotografie, alebo selfie sa dievčatám podarilo ukoristiť. „Mali sme hrozne málo času, pretože už nás čakal autobus. Rýchlo sme utekali z prehliadky na námestie, kde sme si to rýchlo pofotili, poobzerali sa a utekali sme naspäť. Škoda, že sme toho nevideli viac, no neboli sme tu spoznávať pamiatky, ale hrať basketbal. Teší ma, že sme videli aspoň niečo z Moskvy,“ povedala Terézia Páleníková.  

 

 T. Horký

 

 

Reklama