Čajky vyhrali v Šamoríne aj v oklieštenej zostave

03.01.2016

Basketbalistky Piešťanských Čajok vstúpili do roka 2016 víťazstvom v Šamoríne 62:41. Pre Čajky to však nebolo vôbec jednoduché víťazstvo, nakoľko nastúpili bez viacerých hráčok základnej zostavy.

 

ŠBK Šamorín - Piešťanské Čajky 41:62 (10:12, 7:17, 15:18, 9:15)

 

Čajky sa v zápase so Šamorínom museli zaobísť, bez zranených Lucie Krč-Turbovej, Marty Páleníkovej a oboch Američaniek Nadii Parker i Monicy Engelman, ktoré ešte nepricestovali z USA. Do zápasu naopak nastúpili dve nové hráčky Katarína Slimáková a Laura van Dalen.

 

Prvá štvrtina bola vyrovnaná, družstvá sa rozohrávali a napokon ju lepšie zvládli hosťujúce Čajky. V druhej časti však už piešťanské basketbalistky na palubovke dominovali a na polčas šli s vedením 29:17. Domáce hráčky po prestávke vyrovnali hru, no na Piešťanky to nestačilo a aj tretiu časť vyhrali 18:15. V poslednej štvrtine si Čajky svoje novoročné víťazstvo postrážili a zvíťazili o 21 bodov 62:41.

 

Richard Kucsa, asistent trénera Piešťanské Čajky: „Gratulujem dievčatám k víťazstvu. Som rád, že zápas sme vyhrali, aj keď sa momentálne nachádzame v špecifickej situácii. Do zápasu nastúpili aj dve nové hráčky, pre ktoré to nebolo jednoduché. Súper sa držal na dostrel, ale nepustili sme ho aby sa ujal vedenia.“

 

Zostava/body Čajok: Dudášová 12, Oroszová 10, van Dalen 2, Slimáková 5, Majtásová, Pilátová 2, Felixová 13, T. Páleníková

 

 T. Horký

 

 

Reklama