N. Dudášová: Bol to súboj na ihrisku i v hľadisku

10.01.2016

 

Čajky sa v sobotnom extraligovom šlágri predstavili prvýkrát v roku 2016 pred domácimi fanúšikmi. Pred takmer zaplnenou Diplomat arénou, ale nedokázali zvíťaziť a Ružomberku podľahli 51:62.

 

Súboj druhých Čajok s tretím Ružomberkom sľuboval kvalitný basketbal. Očakávania sa preniesli na ihrisko a taktiež aj na tribúny. Zápas sledovalo približne 800 divákov a k výbornej atmosfére prispel aj hosťujúci fanklub. „Bol to šláger kola, čo sa odzrkadlilo na ihrisku aj v hľadisku. Bohužiaľ tentoraz sme ťahali za kratší koniec. Je to však jeden zápas z mnohých a musíme sa poučiť z každej našej chyby,“ povedala po zápase Nikola Dudášová.

 

Čajky v tejto sezóne dokázali Ružomberok dvakrát poraziť, no tentoraz zaslúžene vyhrali súperky, ktorý v Diplomat aréne vyhrali o 11 bodov. O dôvodoch prehry hovorila desaťbodová N. Dudášová. „Prvý polčas sme kontrolovali, boli koncentrované a aj napriek nepremeneným šanciam sme mali hru vo svojich rukách. Po prestávke sme však prestali plniť pokyny trénera a vybočili sme z nášho konceptu. To sa nám nemôže stávať.“

 

Piešťanky trápia v posledných týždňoch zdravotné problémy a kvôli nim vedenie klubu požiadalo o preloženie zápasu s Cassoviou Košice, ktoré sa malo uskutočniť v stredu 6. januára. Čajky oslabené o Luciu Krč-Turbovú, Martu Páleníkovú, či ešte stále odcestovanú Monicu Engelman Ružomberku prvýkrát v sezóne podľahli. „Súper vyhral zaslúžene, najmä v druhom polčase podal Ružomberok kvalitný výkon. Z našej hry pociťujem sklamanie, no musíme ďalej pracovať veľmi tvrdo a verím, že nás táto prehra posunie ďalej. Nebudeme vyplakávať, musíme konať a každý z nášho kolektívu musí pracovať na maximum, aby sme boli na play-off špičkovo pripravení,“ povedal po zápase Martin Pospíšil. 

 

(th)

 

 

Reklama