M. Pospíšil: „Baby poctivo trénovali. Dúfam, že to ukážeme aj v zápase s Good Angels.“

22.01.2016

Piešťanské Čajky čaká v sobotu ďalší náročný extraligový zápas, keď sa v šlágri kola predstavia na palubovke Good Angels Košice. Hoci Čajky v doterajších dvoch vzájomných zápasoch prehrali, do Košíc odchádzajú s odhodlaním pobiť sa dobrý výsledok.


Čajky sa celý týždeň poctivo pripravovali a rady by to zužitkovali v sobotnom zápase.“Sme v dobrom rozpoložení. Je veľkým pozitívom, že baby tvrdo pracujú a z tréningového procesu mám veľmi dobrý pocit. Momentálne nás nie je príliš veľa, no baby trénujú poctivo a aj ich výkonnosť rastie. Či už je to Zuzana Pilátová, Terez Páleníková, Niki Dudášová. Takisto aj Sabína Oroszová podala v poslednom zápase dobrý výkon a verím, že v tom bude pokračovať. Viac čakáme od Márie Felixovej, no dúfam, že aj ona zaberie. Hoci nám chýbajú naše kľúčové hráčky, tieto baby ich musia zastúpiť a zatiaľ sa s tým pasujú veľmi dobre. Dúfam, že im to vydrží aj do ďalšieho obdobia sezóny,“ povedal tréner Čajok Martin Pospíšil a prezradil aj s akou hrou sa budú chcieť Čajky v sobotu prezentovať: “V Košiciach chceme hrať dostatočne disciplinovane a sebavedomo. Dúfam, že to predvedieme aj na ihrisku.“


Čajky sa na zápas s Good Angels nepripravovali len na ihrisku, ale v stredu pozorne sledovali euroligový zápas svojich zajtrajších súperiek. „Ja s Rišom Kucsom vždy analyzujeme posledné zápasy súpera. Čo sa týka dievčat tak, si to určite radi pozreli a zmapovali košickú hru. Viem, že baby sledujú zápasy väčšiny našich súperov určite im to môže len pomôcť,“ poznamenal kouč piešťanského celku.


Good Angels v stredajšom zápase Euroligy prehrali s Dinamom Kursk a pozápasové vyjadrenia z tábora lídra extraligy naznačujú, že v Košiciach nepanuje práve pohodová atmosféra. Budú sa to snažiť Čajky využiť vo svoj prospech? „Vôbec by som to neriešil, to je problémom Košíc. Našou úlohou je čo najlepšie sa pripraviť a odohrať v Košiciach dobrý zápas. V Good Angels je veľa hviezd. Johnson, Langhorne - to sú hráčky, ktoré hrali v špičkových tímoch WNBA. Takisto Zuzana Žirková, či Teja Oblak sú hviezdami európskeho basketbalu. Vieme proti komu budeme hrať, zbrane určite neskladáme a chceme hrať svoj poctivý basketbal,“ dodal na záver tréner piešťanského celku.

 

(th)

 

 

Reklama