S. Oroszová: "Kľúčové hráčky nám chýbajú, no my ich musíme zastúpiť."

26.01.2016

Basketbalistky Piešťanských Čajok majú za sebou šláger kola, keď v sobotu nastúpili v Košiciach proti lídrovi extraligy Good Angels. Piešťanky však stále v oklieštenej zostave na Košičanky nestačili a podľahli im 49:79.

 

Len do polovice šiestej minúty dokázali Čajky držať bodovo krok s domácim tímom. Good Angels sa dostali do vedenia a už ho z rúk nepustili. „Zápas sa pre nás vôbec nezačal dobre a potom sme sa Košice snažili už len doťahovať. Tím ako Good Angels je potom ťažké bodovo dohnať,“ hodnotila po zápase Sabína Oroszová.

 

Piešťanky nastúpili vo východoslovenskej metropole opäť v oklieštenej zostave a kvalita chýbajúcich hráčok určite chýbala. Čajky však napriek tomu bojovali a chýbajúce hráčky sa snažili zastúpiť všetky Čajky, ktoré zasiahli do zápasu. „Určite je cítiť, že nám chýbajú kľúčové hráčky. My ich však musíme zastúpiť. Každá z nás si našla novú rolu a máme väčšiu zodpovednosť. Snažíme sa to ukázať, no nie vždy sa to v takto náročných zápasoch podarí,“ priznala S. Oroszová.

 

Základná časť ženskej basketbalovej extraligy sa prehupla do poslednej štvrtiny a Čajky v nej budú robiť všetko preto, aby si uhájili druhú priečku zaisťujúcu dobrú východiskovú pozíciu do play-off. „Trénujeme na maximum a určite máme na to, aby sme si udržali druhú priečku. Nemáme sa čoho báť, len musíme pracovať tak, ako doteraz,“ dodala na záver S. Oroszová. 

 

(th)

 

 

Reklama