Basketbalista roka 2015: Tri ocenenia putujú do Piešťan

02.02.2016

V nedeľu na poludnie sa v bratislavskom hoteli Holiday Inn uskutočnilo slávnostné vyhlásenie ankety Basketbalista roka 2015. Nakoľko aj Piešťanské Čajky mali uplynulý rok veľmi úspešný, medzi ocenenými boli aj traja zástupcovia piešťanského klubu.

 

V ankete, ktorú vyhlasuje Slovenská basketbalová asociácia získal ocenenie, ako najlepší mládežnícky tréner Richard Kucsa – asistent trénera Piešťanských Čajok, okrem iného aj kormidelník slovenskej reprezentácie dievčat do 18 rokov. Práve pod jeho vedením dokázala „osemnástka“ ovládnuť majstrovstvá Európy B-divízie a postúpili tak opäť do elitnej kategórie.  „Je to pre mňa prvé trénerské ocenenie a som zaň veľmi rád. Stojí za ním však celý kolektív ľudí a k tomuto môjmu oceneniu prispeli aj ďalší tréneri, realizačný tím a samozrejme aj dievčatá na ihrisku. Všetkým za to ďakujem. Výsledok reprezentácie asi najväčšou mierou prispel k tomu, že som v ankete získal najviac hlasov,“ povedal tesne po vyhlásení ankety R. Kucsa.

 

V kategórii trénerov dospelých kolektívov sa na treťom mieste umiestnil kouč Piešťanských Čajok Martin Pospíšil. Pred ním skončil na druhom mieste tréner Good Angels Košice a slovenskej reprezentácie Maroš Kováčik a cenu pre víťazku si odniesla legendárna slovenská trénerka Natália Hejková, v súčasnosti trénerka úradujúcich euroligových šampióniek ZVVZ USK Praha. "Tretie miesto ma potešilo, je to však zásluhou práce celého klubu. Beriem to, ako tímový úspech a je to pre mňa veľký záväzok do ďalšej práce," skonštatoval Martin Pospíšil.   

 

Rovnako tretia priečka sa medzi najlepšími basketbalistkami ušla Marte Páleníkovej. Tá sa v ankete umiestnila za dvomi hráčkami Good Angels Košice Žofiou Hruščákovou a víťaznou Zuzanou Žirkovou. „Ocenenie ma veľmi potešilo a je to motivácia do ďalšej práce. Teší ma, že si niekto moje výkony všimol a dúfam, že budú ešte rásť. Najradšej by som sa však videla na vyšších priečkach, čo sa týka tímového umiestnenia. Čo sa týka individuálnych ocenení, tak v tom nemám žiadne ambície. Je to síce milé ocenenie, no prvoradý je pre mňa tímový úspech,“ uviedla na slávnosti M. Páleníková.

 

Do elitnej desiatky najlepších basketbalistiek sa ešte dostala Lucia Krč-Turbová na desiatom mieste. 

 

 

 

 

(th)

 

 

Reklama