Piešťanské Čajky angažovali dôraznú Američanku Khadijah Whittington

03.02.2016

 

Piešťanské Čajky hlásia novú posilu! Stala sa ňou 29-ročná Američanka Khadijah Whittington, ktorá môže byť trénermi využitá na pozícii číslo 4 a 5. 185centimetrov vysoká a 86 kilogramov vážiaca hráčka by mala priniesť do tímu Čajok najmä skúsenosti a dôraz.

 

Piešťanské Čajky trápili v posledných týždňoch zranenia kľúčových hráčok a angažovanie K. Whittington je krokom k vyriešeniu tejto situácie. „Vypadla nám Lucia Krč-Turbová, ktorá bola dôležitým článkom nášho tímu. Rozhodli sme sa ju nahradiť práve touto hráčkou a veríme, že bude prínosom. Môže hrať na pozícii 4 a 5, je dostatočne agresívna a skúsená, aby pomohla tímu,“ povedal na margo novej Čajky tréner Martin Pospíšil.

 

29-ročná Američanka má bohaté portfólio pôsobísk a práve skúsenosti spojené s dôraznou hrou by mali byť jej hlavným prínosom do tímu slovenských vicemajsteriek. „Agresívnych a tvrdých hráčok, nie je nikdy dosť. Na Slovensku s tým majú hráčky problém, pretože sme tu príliš mäkký a chýba dôraz v osobných súbojoch. Pevne verím, že ona nám to tu ešte viac vyšpičkuje a jej prínos pre družstvo bude pozitívny,“ dodal piešťanský kouč.

 

Všetky formálne náležitosti ohľadom zaradenia na súpisku má klub úspešne za sebou a premiéru v drese Piešťanských Čajok s číslom 7 si K. Whittington odkrúti už v sobotnom domácom zápase s Cassoviou Košice.

 

K. Whittington naposledy pôsobila v tíme rumunskej najvyššej súťaže CS Municipal Targovište. V rovnakej lige v minulosti hrala aj za celky CSU Universitatea Alba Iulia, či CS Municipal Satu Mare. Skúsenosti zbierala aj vo francúzskom Montpellieri a izraelskom Rishon LeZion.

 

V Rumunsku patrila k najlepším defenzívnym hráčkam, čo dokazuje že bola v sezóne 2014/2015 portálom Eurobasket.com vybratá do najlepšieho defenzívneho tímu.

 

V roku 2008 bola draftovaná do tímu WNBA Indiana Fever, ktorý si ju vybral v druhom kole z 26. miesta. V rodnej krajine hrávala aj na univerzite North Carolina State University.

 

S rumunským tímom Alba Iulia vyhrala v roku 2014 nadnárodnú súťaž CEWL.  

 

 

 

 

 

 

Reklama