Nová posila Čajok K. Whittington: Poviem to na rovinu – milujem dôraznú hru

10.02.2016

 

Nová posila Piešťanských Čajok Khadijah Whittington už má za sebou premiérový zápas pred domácim publikom. Už v stretnutí proti Cassovii Košice 29-ročná Američanka potvrdila, že je dôraznou hráčkou a súperky to proti nej vôbec nebudú mať ľahké. V civile však sympatická a všetkým dotazom otvorená nová Čajka ochotne hovorila o svojich prvých dojmoch z nového pôsobiska.

 

 

V sobotu ste odohrala svoj prvý zápas v drese Piešťanských Čajok a pomohla ste tímu k víťazstvu nad Cassoviou Košice. Čo hovoríte na svoje prvé stretnutie v Piešťanoch?

 

Myslím, že sme hrali dobre o čom svedčí aj konečný výsledok. Pre mňa to bol prvý zápas, hrala som prvýkrát s novými spoluhráčkami, ale pomáhali sme si navzájom. Na to, že to bola premiéra tak to hodnotím celkom pozitívne. Posledné tri roky som hrala v Rumunsku, kde sa hral trošku iný basketbal. Teraz je to tu pre mňa nové, musím sa naučiť všetky taktické veci myslím si, že to bude dobre. 

 

 

Máte za sebou pomerne pestrú kariéru. Prečo ste si vybrali práve Piešťanské Čajky, ako miesto Vášho ďalšieho pôsobenia?

 

Piešťanské Čajky som registrovala, ešte keď hrali v minulých rokoch CEWL. Vedela som, že tu je dobrý tréner, ktorého štýl a systém mi sedí. Viem, že sú Čajky ambicióznym klubom a sú zatiaľ druhé v tabuľke. Čajky považujem za dobrú príležitosť a som rada, že tu môžem hrať. Dúfam, že tímu pomôžem k ďalším dôležitým výsledkom.

 

 

Koľko informácii ste mala o Čajkách, predtým než ste sem prišla?

 

Vedela som, že sú pomerne novým klubom, ale každým rokom sa zlepšujú. Tiež som mala informácie, že sú tu zranené niektoré hráčky. Ale ako som už povedala, pamätám si keď sme proti sebe hrávali v CEWL a už vtedy som videla, že sú kvalitným družstvom.

 

 

Čajky v prvej polovici tejto sezóny nastupovali v Európskom pohári, kde boli príjemným prekvapením a dosiahli viacero výborných výsledkov. Registrovali ste vystúpenie Čajok v tejto súťaži?

 

Nemala som veľa možností sledovať zápasy Európskeho pohára, ale videla som ich výsledky. Tiež sme sa rozprávali s trénerom o niektorých zápasoch. Bola som nadšená, keď som videla výsledky Čajok proti Besiktasu, či Adane. Ja sa budem snažiť pomôcť tímu, aby sme na tieto výsledky nadviazali v Slovenskom pohári a potom v extraligovom play-off.

 

 

Čo považujete za svoju najväčšiu prednosť, ktorou môžete tímu pomôcť?

 

Myslím, že už mám niečo odohraté a dá sa povedať, že mojou prednosťou je dôrazná hra pod košom na oboch stranách. Viem, že som dobrá v doskokoch a v obrane. Poviem to na rovinu – milujem dôraznú hru. Budem sa snažiť využívať svoju silu a pevne verím, že tým budem prospešná  a prinesiem do tímu niečo nové.

 

 

V tíme sú okrem Vás ďalšie dve Američanky, ktoré v minulosti tiež hrávali v Rumunsku. Poznali ste sa už z minulosti?

 

S Monicou Engelman a Nadiou Parker sme v minulosti proti sebe hrávali v Rumunsku. Tiež si pamätám momentálne zranenú Luciu Krč-Turbovú. Viem, že sú tu dobré hráčky, reprezentantky a teším sa, že môžem byť medzi nimi.

 

 

Minulú sezónu ste pauzovala kvôli zraneniu. V akej sa momentálne cítite forme? Už je všetko v poriadku?

 

Minulý rok som mala zranené koleno - poškodenú chrupavku. Momentálne sa však cítim dobre a teším sa, že môžem opäť hrať basketbal. Celé leto som tvrdo trénovala, aby som nohu posilnila a vôbec ma to teraz neobmedzuje.

 

 

V Piešťanoch ste zatiaľ len pár dní. Aké sú Vaše prvé dojmy z mesta?

 

Zatiaľ som tu veľmi krátko, takže som sa ešte do mesta poriadne nedostala. Väčšinu času trávim v hale, takže na nejaké spoznávanie ešte nebol čas. Určite mi však spoluhráčky poukazujú krásy Piešťan. Počula som že sú Piešťany veľmi pekné mesto.

 

Tomáš Horký/PT

 

 

 

 

 

 

 

Reklama