Podarí sa Čajkám konečne zdolať Good Angels Košice?

19.03.2016

Vyvrcholenie základnej časti ženskej basketbalovej extraligy žien prinesie veľmi atraktívny zápas minuloročných finalistiek. Piešťanské Čajky dnes v Diplomat aréne privítajú Good Angels Košice a tento zápas sľubuje rozhodne atraktívny basketbal.

 

Čajky v tejto sezóne ešte Good Angels nedokázali poraziť a radi by to napravili v poslednom stretnutí základnej časti. „Naše súboje s Good Angels bývajú vždy veľmi dramatické a verím, že aj teraz zápas ponúkne kvalitný basketbal. Radi by sme pozvali fanúšikov do Diplomat arény. Chceli by sme konečne zaplniť tribúny do posledného miestečka, nech zápas sprevádza búrlivá atmoféra, ktorá pomôže dievčatám k dobrému výkonu," povedal výkonný riaditeľ Čajok Miloš Drgoň

 

Piešťanské Čajky už s istotou pôjdu do play-off z druhého miesta, keďže Good Angels Košice porazili v utorok MBK Ružomberok. Čajky tak budú mať počas štvrťfinále i semifinále, ako prvé výhodu domáceho prostredia. Preto dnes môžu hrať Piešťanky uvoľnenejšie a radi by si generálku pred play-off okorenili víťazstvom.

 

Good Angels sú síce v extralige stopercentné, no počas uplynulých týždňov si prešli horším obdobím. Po vypadnutí z Euroligy, skončili aj v EuroCupe. Družstvo počas týždňa opustili obe Američanky Crystal Langhorne, či Shenise Johnson, navyše sa zranila opora Zuzana Žirková. Na post hlavného trénera prekvapivo rezignoval Maroš Kováčik a družstvo tak povedie jeho asistent Peter Jankovič. 

 

 

 

 

Reklama