Čajky postupujú do semifinále play-off bez boja

24.03.2016

Basketbalistky Piešťanských Čajok mali vo štvrťfinále play-off súperiť s Cassoviou Košice, no séria sa vôbec neodohrala. Košický celok nepricestoval do Piešťan na stredajší úvodný zápas, na základe čoho rozhodla Hracia komisia SBA podľa pravidiel o kontumovaní série v prospech Piešťanských Čajok.

 

Po rozcvičke a 15 minútovej čakacej dobe na súpera nastúpila základná päťka Čajok na palubovku a rozhodcovia zápas ukončili. Ďalšie náležitosti riešila Hracia Komisia SBA, ktorá dnes rozhodla nasledovne. Citujeme z oficiálnej správy. “Zápas play off extraligy žien Piešťanské Čajky - BK SOUŽ Cassovia Košice, ktorý sa mal odohrať dňa 23.3.2016 o 18:00 hod v Diplomat aréne v Piešťanoch sa kontumuje v prospech družstva Piešťanské Čajky, a to so skóre 20:0 v prospech družstva Piešťanské Čajky,“ a ďalej tiež: „Družstvo BK SOUŽ Cassovia Košice v zmysle čl. 20 bodu 20.2.2 Oficiálnych pravidiel basketbalu prehráva play-off zrušením. Play-off extraligy žien medzi družstvami Piešťanské Čajky a BK SouŽ Cassovia Košice vyhráva družstvo Piešťanské Čajky.“

 

Čajky tak postupujú do semifinále play-off bez boja. Vedenie klubu na základe vyššie uvedených okolností rieši prípravný zápas, aby piešťanské basketbalistky nevypadli zo zápasového rytmu.

 

Keďže sa stredajší zápas neuskutočnil, piešťanské basketbalistky zaimprovizovali a venovali svoj čas fanúšikom, ktorí si našli cestu do Diplomat arény. Každý z prítomných podporovateľov dostal ako „odškodné“ kalendár Piešťanských Čajok. Dievčatá sa fanúšikom ochotne popodpisovali, odfotografovali sa s nimi a prehodili pár slov. Fotogalérie z autogramiády nájdete na stránke www.piestanskecajky.sk alebo na facebookovom profile Čajok https://www.facebook.com/PiestanskeCajky/?fref=ts.

 

 

 

Reklama