Bojovnosť! To bol podľa Nadii Parker kľúč k víťazstvu nad Ružomberkom

04.04.2016

Basketbalistky Piešťanských Čajok v sobotu vstúpili do semifinálovej série play-off víťazne a Ružomberok v prvom zápase zdolali 81:55. Čajky svoje víťazstvo zariadili najmä výbornou hrou v druhom polčase, na ktorú Ružomberčanky nedokázali zareagovať.

 

V prvých dvoch štvrtinách sa hral vyrovnaný basketbal, družstvá sa striedali vo vedení, no nikto nedokázal odskočiť na viac bodov. Prvá štvrtina skončila 20:20 a na polčas šli za tesného vedenia 39:37 Čajky. V tretej štvrtine však Piešťanky na palubovke hostky prevyšovali a výbornou hrou na oboch stranách ihriska šli do vedenia 48:39. Hostky na nápor Piešťaniek nedokázali zareagovať, a Piešťanky presnou streľbou navršovali skóre a napokon zvíťazili 81:55. O hlavných faktoroch víťazstva hovoril po zápase tréner Čajok Martin Pospíšil. „Predovšetkým sme radi za dobrý vstup do mimoriadne ťažkej a vyrovnanej série. Myslím, že rozhodujúcim faktorom bol náš druhý vstup do druhého polčasu, kedy sme začali plniť veci, ktoré boli kľúčové. Za druhé dôležité momentum by som označil úsek na začiatku poslednej časti, keď sme sa dokázali postaviť agresivite hráčok súpera. Vieme ale veľmi dobre, že play-off sa nehrá na čiastkové víťazstvá a preto už teraz musíme začať myslieť na zápas v Ružomberku.“

 

V drese Čajok bodovo zahviezdila Američanka Nadia Parker, ktorá v stretnutí nazbierala 23 bodov najmä vďaka výbornej podkošovej hre. „Pred zápasom sme si povedali, že si musíme dať záležať na každom detaile. Ružomberok je silný tím na lopte, takže sme si museli navzájom pomáhať a bojovať jedna za druhú. Dokázali sme sa prispôsobiť každej z činností Ružomberka a v tom bol náš kľúč k úspechu,“ povedala 192 centimetrov vysoká pivotka.

 

Čajky podávali počas celého zápasu bojovný výkon, ktorý vygradoval najmä v druhom polčase. Na Piešťankách bolo vidieť, ako sa na play-off tešili a na palubovke nechali doslova všetko. „Bojovali sme na oboch stranách ihriska, bojovali sme aj cez súperové fauly, bojovali sme cez únavu a vďaka tomu sme si vybojovali našu cestu k víťazstvu,“ zakončila spôsobom sebe vlastným N. Parker.

 

Čajky sa tak ujali vedenia 1:0 v semifinálovej sérii, ktorá sa hrá na tri víťazné zápasy. Už v stredu sa Piešťanky predstavia v Ružomberku a v sobotu odohrajú tretí zápas opäť v Diplomat aréne. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama