Vybojujú Čajky v Ružomberku postupový mečbal?

05.04.2016

V stredu je na programe druhý zápas semifinálovej série medzi Piešťanskými Čajkami a MBK Ružomberok. Čajky vedú po sobotnej výhre 1:0 na zápasy a zajtra sa predstavia v ružomberskej Koniarni. Podarí sa im vybojovať postupový mečbal?

 

Čajky sú odhodlané urobiť ďalší krok na ceste do finále, no v „koniarni“ ich rozhodne nečaká nič jednoduché. Ružomberok je na domácej palubovke silný a  určite sa opäť bude hrať kvalitný basketbal. „Bolo veľmi dobré, že sme sobotný zápas zvládli. Na to však teraz musíme zabudnúť a koncentrovať sa na druhé stretnutie. Bude to mimoriadne ťažký zápas a musíme spraviť všetko preto, aby sme hrali tak, ako v druhom polčase prvého duelu,“  povedal tréner Čajok Martin Pospíšil a prezradil aká je aktuálne nálada v tíme. „Víťazstvo baby povzbudilo, no vieme že jedna výhra nič neznamená. Baby musia ostať ostražité a koncentrované,  aby dokázali v play-off podávať dlhodobo kvalitné výkony.“

 

V prvom stretnutí si oba tímy nič nedarovali. Play-off sa hrá na doraz a stredajší zápas zaiste nebude výnimkou. Čajky v sobotu ukázali, že sú pripravené aj na fyzicky náročný basketbal a bojovnosť im v prvom zápase semifinálovej série svedčala. „Dievčatá hrali tímovo, obetovali sa jedna za druhú a musíme na to nadviazať. Ružomberčanky na prelome tretej a štvrtej štvrtiny zvýšili fyzickú agresivitu, no dokázali sme sa s tým vyrovnať. Dúfam, že sa nám to podarí aj v stredu. Musíme vynaložiť veľkú energiu a byť koncentrovaní na detaily, ktoré pre bežné oko diváka nie sú až také badateľné, ale sú nesmierne dôležité,“ zakončil M. Pospíšil. 

 

Stretnutie môžete zajtra sledovať od 17:00 h tu: https://www.youtube.com/watch?v=fNRO2ZQujHo

 

 

2. zápas semifinále: 

6. 4. 2016 (streda) o 17.00 h.: MBK Ružomberok [3] – [2] Piešťanské Čajky (ŠH Koniareň)

priebežný stav série 0:1 na zápasy

rozhodujú: Marek Kúkelčík – Igor Pipíška – Peter Karniš; komisár: Vladimír Címa

vzájomná bilancia v sezóne 2015/16: 2 – 4* (47:53v, 46:78d, 62:51v, 58:69, 80:71d, 55:81v)
* – vo vzájomnej bilancii je započítaný aj semifinálový duel Slovenského pohára 2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama