Rituály v play-off? Každá máme aspoň jeden zapletaný copík, prezradila Z. Pilátová

07.04.2016

Čajky v stredu vyhrali aj druhý zápas v Ružomberku a už v sobotu môžu dokonať svoj postup do finále. V zostave sa po zranení objavila aj Zuzana Pilátová, ktorá nám prezradila, ako sa cíti po dlhšej pauze, ale aj aký rituál si Piešťanky nachystali na play-off.

 

V drese Piešťanských Čajok v stredu nastúpila aj Zuzana Pilátová, ktorá dlhšie laborovala so zranením členka. Hoci na palubovku vybehla len na minútku, postupne by sa mala v ďalších zápasoch rozohrávať. „Už sa cítim fajn. Naplno s družstvom trénujem asi týždeň, takže sa postupne do toho dostávam. Verím, že sa to bude stále zlepšovať  a pomôžem tímu v ďalších zápasoch,“ povedala piešťanská rozohrávačka.

 

Čajkám sa v stredu na palubovke Ružomberka podarilo vyhrať aj druhý zápas v sérii a už v sobotu budú môcť v Diplomat aréne dotiahnuť svoj postup do finále. „Je to super, že sa nám podarilo vyhrať v Ružomberku. Ale stále nie je koniec! Hrá sa na tri víťazné zápasy a bude to veľmi ťažké. Musíme byť pripravené úplne na všetko. Treba dať do toho srdce, sústrediť sa na malé veci, postrážiť si doskok a makať v obrane. Postupne. Krok za krokom. Urobíme všetko preto, aby sme postup do finále oslávili už túto sobotu pred domácim publikom,“ pokračovala Z. Pilátová.

 

Čajky sú na každý zápas play-off natešené a je vidieť ich odhodlanie, v ktorom Piešťanky plánujú pokračovať. „Nálada je super. Pre toto sme trénovali celú sezónu. Na takéto zápasy sme sa tešili najviac. Myslím, že každá jedna z nás si to užíva,“ priznáva jedna zo služobne najstarších Čajok.

 

Vo viacerých športoch sú súboje play-off aj spojené s rôznymi rituálmi. Hokejisti si napríklad počas vyraďovacích súbojov nechávajú narásť brady. Čo si prichystali Čajky? „Neviem , či sa to dá nazvať rituálom, ale na túto sériu sme si vymysleli zapletané copíky. Každá má aspoň jeden,“ prezradila na záver Z. Pilátová. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama