M. Pospíšil: "Ideme sa pobiť o titul. Nie rečami, ale hrou na palubovke."

15.04.2016

 

Už zajtra štartuje finálová séria play-off basketbalovej extraligy žien. Vyvrcholenie play-off sľubuje kvalitný basketbal dvoch najlepších slovenských tímov. Košice získali posledných 12 majstrovských titulov, no Čajky im nechcú dať nič zadarmo a radi by sa pokúsili o prekvapenie.

 

Piešťanské basketbalistky s Good Angels v súťažných zápasoch zatiaľ vyhrať nedokázali, podarilo sa im to iba raz v príprave na sezónu 2013/2014, keď vyhrali 62:61. V play-off je však možné všetko a Čajky idú do play-off odhodlané. "Nijaké veľkohubé vyhlásenia, čaká na nás ťažký boj," vraví tréner Čajok Martin Pospíšil a pokračuje: "Chceme sa dôkladne pripraviť a venovať maximálnu energiu každému detailu, aspektu hry. Uvidíme, na čo to napokon bude stačiť. Zdobí nás víťazná mentalita, nikdy nenastupujeme na zápas s tým, že je vopred prehraný. Je to finále a ideme sa pobiť o titul. Nie rečami, ale hrou na palubovke. Dôležitá bude aj maximálna koncentrácia." 

 

Čajky prešli v semifinále cez MBK Ružomberok, ktorý zdolali 3:0 na zápasy. "Semifinálová séria mimoriadne fyzicky náročná, súper nám cestu do finále znepríjemnil v maximálnej možnej miere. Preto bolo dôležité, aby dievčatá dobre zregenerovali. Z tohto dôvodu zavítali aj do kúpeľov," dodal M. Pospíšil.

 

Program finále play-off extraligy basketbalistiek 2015/2016 (hrá sa na tri víťazstvá):

 

Prvý zápas - sobota 16. apríla: Good Angels Košice - Piešťanské Čajky (Angels aréna, 18.00)

Druhý zápas - streda 20. apríla: Piešťanské Čajky - Good Angels Košice (Diplomat aréna, 18.00)
Tretí zápas - sobota 23. apríla: Good Angels Košice - Piešťanské Čajky (Angels aréna, 18.00)
Prípadný štvrtý zápas - streda 27. apríla: Piešťanské Čajky - Good Angels Košice (Diplomat aréna, 18.00)
Prípadný piaty zápas - sobota 30. apríla: Good Angels Košice - Piešťanské Čajky (Angels aréna, 18.00)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama