Piešťanské Čajky odštartovali prvú časť letnej prípravy

30.05.2016

V pondelok 30. mája to v basketbalovej Diplomat aréne zase ožilo. Basketbalistky Piešťanských Čajok totiž odštartovali prvú časť letnej prípravy na novú sezónu 2016/2017, ktorú prvýkrát povedie kondičný tréner Marek Mikletič v spolupráci s trénerským duom Čajok Martinom Pospíšilom a Richardom Kucsom.

 

Počas medzisezónneho obdobia sa v kádri Čajok udiali niektoré zmeny. Z minuloročného družstva budú dres vicemajsteriek Slovenska aj naďalej obliekať hráčky Michaela Balážová, Laura Horvátová, Simona Majtásová, Nikola Dudášová, Terézia Páleníková, Sabína Oroszová, Lucia Krč-Turbová.

 

V kúpeľnom meste nebudú pokračovať Američanky Khadijah Whittington, Nadia Parker a pravdepodobne ani Monica Engelman. Po vzájomnej dohode zmluvu nepredĺžili slovenské hráčky Mária Felixová, Zuzana Pilátová, Katarína Slimáková a Marta Páleníková. "Dievčatám ďakujeme za služby, ktoré za tie roky pre Piešťanské Čajky odviedli a do ďalšej kariéry im želáme veľa šťastia," povedala generálna manažérka Bronislava Borovičková a prezradila aj, ako prebiehajú rokovania s ďalšími potencionálnymi posilami. "V spolupráci s trénermi intenzívne pracujeme na ďalších posilách a káder bude priebežne doplnený o nové podpísané hráčky. O všetkom budeme včas informovať." 

 

Hráčky už v uplynulom týždni absolvovali testy u športového fyzioterapeuta v bratislavskom centre Rebalance. Včera i dnes zase vstupné kondičné testovanie v Diplomat aréne. Prvá časť letnej prípravy sa bude zameriavať na odstraňovanie a zlepšovanie nedostatkov a individuálnych zručností. Prvý cyklus letného drilu potrvá do 30. júna. V júli budú mať hráčky dovolenky, no dostanú individuálne tréningové plány.  Následne sa zídu 1. augusta, kedy začne už ostrá príprava na ďalšiu sezónu. Kompletný program letnej prípravy zverejníme už onedlho. 

 

 

 

Reklama