Ženská reprezentácia sa žiaľ na majstrovstvách Európy nepredstaví

nov 23, 2018 | SPRAVY | 0 comments

Slovenská ženská basketbalová reprezentácia prehrala záverečné stretnutie A-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2019, doma podľahla Čiernej Hore 68:82. Reprezentantky SR sa tak na budúcoročnom šampionáte nepredstavia.

Slovenky vstúpili do zápasu dobrou obranou a s veľkou energiou, hnané zaplneným ružomberským publikom viedli rýchlo 11:4, na čo však zareagovala Čierna Hora oddychovým časom. Po ňom sa súperky vrátili do stretnutia, darilo sa im hlavne v priestore pod košom, kde získavali vďaka svojej agresívnejšej hre cenné lopty. Sily sa postupne vyrovnávali, na oboch stranách bolo vidieť veľkú bojovnosť a nasadenie, po desiatich minútach však viedli hosťujúce hráčky 15:17. Druhú časť začali zverenkyne trénera Petra Kováčika nevýrazne v obrane, aj napriek stratám sa ale držali v zápase. Postupne sa im darilo manko sťahovať, štyri minúty pred koncom prvého polčasu vyrovnala Felixová na 27:27. Od tohto momentu sa vedenie striedalo zo strany na stranu, spokojnejšie išli napokon do šatne Slovenky, v zápase viedli najtesnejším možným rozdielom – 35:34.

Lenže po prestávke sa začal duel vyvíjať úplne odlišným smerom, na strane hostí totiž výrazne ťahala družstvo Johnsonová, k tomu sa postupne pridala úspešná trojková strelkyňa Matovičová. Slovenský výber začala naopak trápiť streľba a víťazstvo sa im postupne začalo vzďaľovať. Kľúčovým momentom zápasu bola napokon 12-bodová šnúra Čiernej Hory, spolu s úspešnou trojkou Mujovičovej s klaksónom, prehrávalo Slovensko po troch štvrtinách 46:61. Zverenkyne trénera Petra Kováčika sa ešte snažili urobiť niečo so stretnutím v záverečnej časti, ale ich súperky boli už na koni a len horko-ťažko sa zastavovali. Čierna Hora už mala zápas pod kontrolou, posledná štvrtina sa už iba dohrávala, jedinou otázkou bolo tak konečné skóre. Slovensko napokon prehralo kľúčový kvalifikačný zápas 68:82.

Slovensko – Čierna Hora 68:82 (15:17, 20:17, 11:27, 22:21)

Slovensko: Bálintová 20, Páleníková 17, Hruščáková 10, Felixová 7, Mištinová 5 (Slamová 6, Deptová 2, Oroszová 1, Jakubcová, Mikulášiková a Stašová 0)

Čierna Hora: Johnsonová 27, Matovičová a Mujovičová po 15, Jovanovičová 10, Aleksičová 7 (Vučetičová 4, Kovačevičová a Popovičová po 2, Jakšičová 0)

TH: 13/12 – 12/5, Fauly: 15 – 15, Trojky: 6 – 7, Rozhodovali: Machlin (Rus.), Gudas (Lit.), Földházi (Maď.)