Ružomberok bol nad sily Piešťanských Čajok

dec 17, 2018 | SPRAVY | 0 comments

V šlágri 11. kola basketbalovej extraligy žien prehrali Piešťanské Čajky na palubovke MBK Ružomberok jednoznačne 64:87.

Piešťanské basketbalistky v Koniarni vyhrávali len chvíľku, a to  v 4. minúte prvej štvrtiny o jeden bod 6:5, no obrat prišiel rýchlo a hlavne trvalo. Domáce Ružomberčanky ešte do konca prvej štvrtiny natiahli svoje vedenie na desať bodov a v ďalšom priebehu stretnutia už nedovolili Čajkám vrátiť sa do stretnutia, ako tomu bolo v prvom vzájomnom meraní síl v tejto sezóne. Postupne svoje skóre navýšili na konečných 87:64 a uštedrili Čajkám tretiu prehru v extraligovej sezóne.

„Gratulujem súperovi k víťazstvu. V podstate bolo rozhodnuté už po prvej štvrtine. Bohužiaľ sme nepokračovali v tom nasadení, ako v posledných zápasoch. Absolútne katastrofálne sme začali a naša príprava zostala iba pri slovách. Na druhej strane treba priznať, že Ružomberok má výbornú kvalitu, čo dokazuje aj v Eurocupe. Verím, že v ďalších zápasoch im budeme viac vzdorovať,“ zhodnotil stretnutie tréner Čajok Richard Kucsa, ktorého doplnila Ivana Jakubcová. „Nešlo nám to, ako sme si predstavovali. Mali sme o Ružomberku dostatok informácii, no nedodržiavali sme herný plán, čo sme si nastavili a táto prehra je rozhodne na nás.“

Posledný zápas v roku 2018 odohrajú Čajky už v stredu 19. decembra v Diplomat aréne, kde o 18:00 privítajú Slovan Bratislava. Po Novom roku naopak už začínajú skoro, hneď v piatok 4. januára budú hostiť v rámci Európskej ženskej basketbalovej ligy EWBL momentálne jedno z najlepších družstiev Európy, lotyšského účastníka ženskej Euroligy TTT Riga.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 87:64 (24:14, 23:16, 22:23, 18:11)

MBK Ružomberok: Ellengerg 25, Mištinová 15 (4 trojky), Šikšniuté 15, Yatskovets 12, Jeffery 12 (Janoščíková 6, Ivančáková 1, Stašová, Moravčíková). Tréner: J. Suja.

Piešťanské Čajky: Jakubcová 14, Lubin 10, Thompson 6, Matejčíková 6, Hašková 3 (Majtásová 8, Mikulášiková 6, Mihaljevičová 5, Baburová 4, Dovčíková 2, Bábiková). Tréner: R. Kucsa.

TH: 16/12 – 12/7. Trojky: 7 – 7. Fauly: 17 – 12.