Piešťanské Čajky podali prihlášku do ženskej Euroligy!

26.06.2017

Read more...

Klub Piešťanské Čajky je známy tým, že razí filozofiu postupných krokov. V nasledujúcej sezóne sa premiérovo prihlásil aj do najprestížnejšej ženskej klubovej súťaže na starom kontinente EuroLigy. O podrobnostiach sa dočítate v rozhovore Basket.sk s generálnou manažérkou klubu a bývalou úspešnou rozohrávačkou Bronislavou Borovičkovou.

Post rozohrávačky Piešťanských Čajok obsadí česká reprezentantka Lenka Bartáková

19.06.2017

Read more...

Piešťanské Čajky majú pre sezónu 2017/2018 novú rozohrávačku. Na kľúčový post tímu z kúpeľného mesta sa vedeniu podarilo získať českú reprezentantku Lenku Bartákovú, ktorá v súčasnosti bojuje na domácich majstrovstvách Európy. 26-ročná rodáčka zo Sokolova prichádza k Čajkám z českého Nymburka.

Čajky majú v "repre" početné zastúpenie, hráčky sú pred šampionátom plné očakávaní

14.06.2017

Read more...

Piešťanské Čajky majú v kádri slovenskej basketbalovej reprezentácie žien pre majstrovstvá Európy v Českej republike početné zastúpenie. Do finálnej dvanástky sa dostalo až päť hráčok, ktoré v uplynulom súťažnom ročníku nastupovalo v drese Piešťan. V realizačnom tíme národného družstva žien je aj asistent trénera Richard Kucsa a fyzioterapeut Michal Nagaj.

Sabína Oroszová bude hrať najvyššiu taliansku súťaž v drese San Martina

14.06.2017

Read more...

Slovenská basketbalová reprezentantka Sabína Oroszová, ktorá odohrala uplynulé dve sezóny v Piešťanských Čajkách bude v nasledujúcom ročníku pôsobiť v Taliansku. Dvadsaťštyriročná pivotka, ktorá už o pár dní bude reprezentovať SR na európskom šampionáte v Česku sa upísala klubu A. S. Fila San Martino.

Slovenky sa pred dvojzápasom v Maďarsku pripravujú v Piešťanoch

07.06.2017

Read more...

Slovenské basketbalistky vstúpili v utorok do šiesteho bloku prípravy na majstrovstvá Európy v Česku (16. - 25. júna). Podobne ako minulý týždeň v Brne má tréner Marian Svoboda v Piešťanoch k dispozícii 14 hráčok. Dvom z nich však po dvoch prípravných zápasoch v maďarskom Székesfehérvári veselo nebude, keďže opustia tím a nepocestujú do Hradca Králové, kde Slovenky odohrajú skupinovú fázu. "Konečný 12-menný zoznam by mal byť známy po prípravných stretnutiach v Maďarsku," povedala agentúre SITA manažérka tímu Lucia Lásková.

Čajky angažovali Jakubcovú a Kašpárkovú, do zahraničia odchádza Oroszová

30.05.2017

Read more...

V stále ambicióznom basketbalovom klube Piešťanských čajok nezaháľajú. Bezprostredne po skončení uplynulej sezóny začalo vedenie klubu pracovať na kreovaní kádra pre budúcu sezónu. Aj v nasledujúcom ročníku chcú v Piešťanoch bojovať o najvyššie priečky v slovenskej extralige a prezentovať sa takisto v európskej súťaži. Tomu zodpovedá aj tempo rokovaní s hráčkami, ktoré by mali nosiť dres Čajok v budúcej sezóne.

V nominácii ženskej reprezentácie na prvý blok prípravy je päť Čajok

02.05.2017

Read more...

Nový reprezentačný tréner slovenských basketbalistiek Marian Svoboda oznámil v utorok širšiu nomináciu na prvú fázu prípravy smerom k júnovým majstrovstvám Európy (16. - 25. júna) v Českej republike. V 15-mennom zozname figuruje až päť hráčok z kádra Piešťanských Čajok - Angelika Slamová, Terézia Páleníková, Nikola Dudášová, Sabína Oroszová a Rebeka Mikulášiková. Asistentom nového reprezentačného trénera navyše bude Richard Kucsa, ktorý je v Piešťanských Čajkách asistentom trénera Martina Pospíšila. 

Hrejivý najmä pohárový triumf

25.04.2017

Read more...

Tretí raz za sebou skončili Piešťanské Čajky v extralige na 2. mieste. Nad ich sily boli opäť hráčky Good Angels Košice. „Po poslednom finálovom zápase sa smeje iba víťaz. Mňa mrzí, že sme košické družstvo v bojoch o zlato nepotrápili viac,“ vyjadrila sa nám generálna manažérka piešťanského klubu Bronislava Borovičková po výsledkoch 71:61, 79:59 a 69:55 v prospech obhajkýň titulu.

Čajky sa v piatok spoločne s fanúšikmi rozlúčia so sezónou

20.04.2017

Read more...

Sezóna 2016/2017 je už pre Piešťanské Čajky minulosťou. Basketbalistky z kúpeľného mesta sa stali po tretí raz vicemajsterkami slovenskej basketbalovej extraligy žien a uplynulý ročník okorenili doposiaľ najväčším úspechom klubu - víťazstvom v Slovenskom pohári 2017. Okrem toho Čajky pridali aj druhé miesto v Central Europe Women League. Na každom z týchto úspechov majú podiel aj verní fanúšikovia, ktorí Čajky podporovali počas celej sezóny. Preto vedenie klubu pripravilo pre fanúšikov oficiálnu rozlúčku so sezónou, ktorá bude spojená s autogramiádou. Tá sa uskutoční v piatok  21. apríla o 17:00 hod v Diplomat aréne. 

Piešťanské Čajky majú tretie striebro v rade, Good Angels boli opäť nad ich sily

20.04.2017

Read more...

Piešťanské Čajky sú po tretí krát v rade vicemajsterkami Slovenska. Vo finálovej sérii slovenskej basketbalovej extraligy žien prehrali aj v treťom stretnutí s Good Angels Košice 55:69 a celkovo tak prehrali 0:3 na zápasy. Košičanky získali už 14. titul v rade.

Reklama