Realizačný tím Piešťanských Čajok so zmenami

05.05.2016
Read more...

Basketbalový klub Piešťanské Čajky oznamuje, že po rokovaní správnej rady klubu na základe vlastného rozhodnutia k 31.5.2016 končí vo funkcii výkonného riaditeľa Miloš Drgoň. Správna rada klubu rozhodla, že od 1.6.2016 bude pri Piešťanských Čajkách vo funkcii generálnej manažérky pôsobiť Bronislava Borovičková a vo funkcii športového manažéra Tomáš Horký.

Martin Pospíšil a Richard Kucsa získavali skúsenosti od svetovo uznávaných trénerov

18.05.2016
Read more...

Trénerské duo Piešťanských Čajok Martin Pospíšil a Richard Kucsa neoddychujú ani v medzisezónnom období a svoj čas venujú vzdelávaniu a získavaniu ďalších poznatkov k ich práci. Počas uplynulého víkendu sa v nemeckom Berlíne zúčastnili trénerského semináru International Coaches Clinic 2016, ktorý sa uskutočnil v rámci Final Four mužskej EuroLigy.

„Je to pre mňa veľká výzva,“ vraví nová generálna manažérka Čajok B. Borovičková

26.05.2016
Read more...

Pred pár týždňami sa v realizačnom tíme Piešťanských Čajok udiali niektoré zmeny. Novou generálnou manažérkou klubu sa stala Bronislava Borovičková, ktorá v minulosti pôsobila pri tíme ako asistentka trénera. Staronová tvár v piešťanskom tíme sa svojej novej funkcie chopila s veľkým elánom a v rozhovore pred začiatkom letnej prípravy prezradila niektoré novinky.

Piešťanské Čajky odštartovali prvú časť letnej prípravy

30.05.2016
Read more...

V pondelok 30. mája to v basketbalovej Diplomat aréne zase ožilo. Basketbalistky Piešťanských Čajok totiž odštartovali prvú časť letnej prípravy na novú sezónu 2016/2017, ktorú prvýkrát povedie kondičný tréner Marek Mikletič v spolupráci s trénerským duom Čajok Martinom Pospíšilom a Richardom Kucsom.

Prvou posilou Čajok je slovenská reprezentantka Angelika Slamová

02.06.2016
Read more...

 

Piešťanské Čajky hlásia prvú posilu! Novou akvizíciou dvojnásobných vicemajsteriek Slovenska sa stala slovenská reprezentantka Angelika Slamová, ktorá do Piešťan prichádza zo Šamorína.

"Rada by som sa zaradila medzi opory tímu," vraví posila Čajok Angelika Slamová

06.06.2016
Read more...

Prvou posilou Piešťanských Čajok sa minulý týždeň stala slovenská reprezentantka a bývalá hráčka Šamorína Angelika Slamová. V prvom rozhovore po príchode do Piešťan nová členka vicemajstrovského tímu napríklad prezradila, že by sa rada zaradila medzi opory tímu z kúpeľného mesta i ďalšie zaujímavé informácie.

Piešťanské Čajky sa opäť prihlásili do Európskeho pohára

12.06.2016
Read more...

Piešťanské Čajky sa aj v nasledujúcej sezóne predstavia v druhej najprestížnejšej klubovej súťaži v Európe. Vedenie klubu prihlásilo tím z kúpeľného mesta do Európskeho pohára žien, ktorý hrali Čajky aj minulý rok a počínali si veľmi úspešne. Fanúšikovia tak budú mať opäť možnosť vidieť kvalitný basketbal so špičkovými európskymi družstvami.

Letná súťaž "Dovolenka s Čajkami"!

21.06.2016
Read more...

Leto nám už dorazilo a isto sa väčšina z vás počas nasledujúcich slnečných týždňov vyberie za oddychom niekam na dovolenku. Preto sme pre vás  prichystali rubriku so súťažou "Dovolenka s Čajkami", ktorá bude zameraná práve na cestovanie.

Čajky medzi hviezdami extraligy, Pospíšil najlepším trénerom

23.06.2016
Read more...

 

V spolupráci s trénermi troch najúspešnejších družstiev minulej sezóny extraligy basketbalistiek určil najväčší basketbalový portál na Slovensku Hviezdy Basket.sk 2015/2016 v rámci najvyššej domácej súťaže žien. Medzi najlepšími hráčkami sa ocitli aj hráčky Piešťanských Čajok Terézia Páleníková, Monica Engelman a Sabína Oroszová. Najlepším trénerom sa stal kouč piešťanského tímu Martin Pospíšil.

EuroCup: Čajky musia hrať kvalifikáciu, ich súperom je maďarský PEAC Pécs

27.06.2016
Read more...

 Dnes sa v nemeckom Mníchove uskutočnilo žrebovanie Európskeho pohár FIBA. Piešťanské Čajky budú hrať druhú najprestížnejšiu basketbalovú súťaž žien v Európe druhý rok po sebe. Oproti minulej sezóne však budú musieť do základnej skupiny prejsť cez kvalifikáciu, kde bude ich súperom maďarský tím PEAC Pécs.

Čajky s kvalifikáciou nerátali, cieľ je však jednoznačný. Postúpiť!

28.06.2016
Read more...

Piešťanské Čajky sa v ročníku 2016/207 opäť predstavia v druhej najprestížnejšej ženskej basketbalovej súťaži v Európe – Európskom pohári FIBA. Po minuloročnom vydarenom pôsobení, kedy Čajky dokázali porážať silné zahraničné celky si účasť v základnej skupine budú musieť tentoraz zabezpečiť v kvalifikácii, kde im žreb prisúdil maďarský tím PEAC Pécs.

Piešťanské Čajky ulovili talentovanú pivotku Rebeku Mikulášikovú

01.07.2016
Read more...

Piešťanské Čajky hlásia ďalšiu posilu! Klubu z kúpeľného mesta sa podarilo uloviť mladú reprezentantku do 18 rokov Rebeku Mikulášikovú, ktorá do Piešťan prichádza z Nitry. Stále ešte len 16-ročná pivotka je jednou z opôr slovenskej reprezentácie do 18 rokov pred nadchádzajúcimi majstrovstvami Európy v Maďarsku.

"Cením si, že všetky hráčky poctivo trénovali," hodnotí prvú časť prípravy M. Pospíšil

05.07.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok majú za sebou prvú časť letnej prípravy na sezónu 2016/2017. Piešťanské basketbalistky sa v júli venovali najmä zlepšovaniu individuálnych činností a odstraňovaniu nedostatkov. S priebehom prvej fázy letných zaberačiek je spokojný aj tréner Martin Pospíšil.

"Cením si, že všetky hráčky poctivo trénovali," hodnotí prvú časť prípravy M. Pospíšil (60)

05.07.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok majú za sebou prvú časť letnej prípravy na sezónu 2016/2017. Piešťanské basketbalistky sa v júli venovali najmä zlepšovaniu individuálnych činností a odstraňovaniu nedostatkov. S priebehom prvej fázy letných zaberačiek je spokojný aj tréner Martin Pospíšil.

Čajky odštartujú extraligu proti nováčikovi z Nitry, šláger s Good Angels už v treťom kole

11.07.2016
Read more...

Piešťanské Čajky už poznajú vylosovanie základnej časti slovenskej basketbalovej extraligy žien. Tá bude mať v sezóne 2016/2017 deväť účastníkov a nováčikom súťaže bude BKM Junior UKF Nitra, ktorý Čajky privítajú hneď v prvom kole v Diplomat aréne.

Rebeka Mikulášiková: "Chcem sa zlepšovať a dokázať, že mám na to hrať za Čajky."

19.07.2016
Read more...

Druhou posilou Piešťanských Čajok sa prednedávnom stala nádejná pivotka Rebeka Mikulášiková. Onedlho sedemnásťročná odchovankyňa klubu spod Zobora sa rozhodla spraviť krok vpred vo svoje kariére a prijala výzvu stať sa Piešťanskou Čajkou. V prvom rozhovore po príchode do kúpeľného mesta prezradila svoje dojmy z prvého prestupu v kariére.

"Verím, že zranení bude čo najmenej," vraví nový fyzioterapeut Čajok Michal Nagaj

28.07.2016
Read more...

Realizačný tím Piešťanských Čajok sa rozšíril o ďalšieho člena. Stal sa ním nový tímový fyzioterapeut Michal Nagaj, ktorý nedávno ukončil štúdium fyzioterapie Slovenskej zdravotníckej univerzite v Banskej Bystrici. M. Nagaj sa už bol s prostredím v Piešťanoch zoznámiť v závere prvej časti letnej prípravy a jeho dojmy z nového pôsobenia sú zatiaľ veľmi pozitívne. Viac o sebe prezradil úvodnom rozhovore pre klubový web.

Piešťanské Čajky v stredu odštartovali druhú fázu letnej prípravy

04.08.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok v stredu odštartovali druhú časť letnej prípravy na sezónu 2016/2017. Tréneri mali na spoločnom zraze k dispozícii zatiaľ sedem hráčok. Od piatku do pondelka Čajky absolvujú sústredenie na Štrbskom plese a po návrate sa budú pripravovať v domácich podmienkach.

Prvou zahraničnou posilou Čajok je britská reprezentantka Chantelle Handy

11.08.2016
Read more...

Basketbalový klub Piešťanské Čajky má pre sezónu 2016/2017 prvú zahraničnú posilu. Novou hráčkou dvojnásobných vicemajsteriek Slovenska sa stala reprezentantka Veľkej Británie Chantelle Handy, ktorá naposledy pôsobila v maďarskom tíme PINNK Pécs. Skúsená 29-ročná basketbalistka by mala patriť k oporám tímu v nadchádzajúcom ročníku.  

Piešťanské Čajky odohrajú prípravné zápasy proti tímom z Euroligy i Európskeho pohára

12.08.2016
Read more...

Príprava basketbalistiek Piešťanských Čajok na sezónu 2016/2017 je už v plnom prúde a známe sú už aj mená súperov, s ktorými sa piešťanské basketbalistky stretnú v rámci prípravných zápasov. Čajky pred nadchádzajúcou sezónou preveria aj kvalitné družstvá hrajúce Euroligu, či Európsky pohár FIBA.

Novou rozohrávačkou Piešťanských Čajok je skúsená Američanka Tiffany Brown

22.08.2016
Read more...

Piešťanské Čajky angažovali rozohrávačku zo zámoria! Novou posilou dvojnásobných vicemajsteriek Slovenska sa stala Američanka Tiffany Brown, ktorá naposledy pôsobila v švédskom Sallene. Skúsená 29-ročná rozohrávačka je po Britke Chantelle Handy druhou zahraničnou akvizíciou celku z kúpeľného mesta.

Z hniezda Piešťanských Čajok - Laura Horvátová # 20

25.08.2016
Read more...

V prvom diely nášho nového seriálu "Z hniezda Piešťanských Čajok", v ktorom o sebe hráčky basketbalového tímu z kúpeľného mesta prezradia niektoré zaujímavosti zo svojho súkromia, sme ako prvú vyspovedali rozohrávačku Piešťanských Čajok Lauru Horvátovú. Mladá piešťanská odchovankyňa minulú sezónu vynechala pre zranenie kolena, na novú sezónu však už bude pripravená a plná odhodlania pomôcť tímu k úspechom.

Piešťanské Čajky dnes nastúpia proti Brnu v nových dresoch aj s novými posilami

03.09.2016
Read more...

Letná príprava basketbalistiek Piešťanských Čajok na sezónu 2016/2016 je v plnom prúde a už dnes odohrajú dvojnásobné vicemajsterky Slovenska prvý prípravný zápas. Na domácej palubovke Diplomat arény privítajú o 18:00 hod český extraligový tím BK Handicap Brno.

Do zápasu proti Brnu zasiahne aj najnovšia posila - pivotka Monique Oliver z USA

03.09.2016
Read more...

Vedenie Piešťanských Čajok pred dnešným prípravný zápasom s českým tímom BK Handicap Brno prichystalo pre fanúšikov ešte jedno prekvapenie. Do zápasu už zasiahne aj najnovšia posila piešťanského tímu, pivotka Monique Oliver z USA.

V prvom prípravnom zápase zdolali Piešťanské Čajky súperky z Brna 46:40

04.09.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok odohrali v sobotu svoj prvý prípravný zápas na sezónu 2016/2017, keď v Diplomat aréne privítali český extraligový tím BK Handicap Brno. Piešťanské basketbalistky vstúpili do novej sezóny víťazstvom 46:40.

Čajky sa dnes predstavia v Brne. Zdolajú BK Handicap aj na ich palubovke?

07.09.2016
Read more...

Piešťanské Čajky dnes nastúpia k druhému prípravnému stretnutiu, keď sa predstavia na palubovke českých extraligistiek BK Handicap Brno. Proti rovnakému súperovi hrali basketbalistky z kúpeľného mesta v sobotu v Diplomat aréne a zvíťazili 46:60. Podarí sa dnes Čajkám uspieť aj v moravskej metropole?

Čajky dokázali zvíťaziť aj v Brne, letná posila Slamová zaznamenala 19 bodov

08.09.2016
Read more...

Piešťanské basketbalistky zvládli aj svoj druhý prípravný zápas a opäť dokázali poraziť české extraligistky BK Handicap Brno. Čajky v stredajšom stretnutí v moravskej metropole vyhrali 67:54. Piešťanky odohrajú tento týždeň ešte jeden prípravný duel, keď sa v nedeľu predstavia v maďarskom Győri.

Vydražte dres Piešťanských Čajok a podporte nadáciu Mariána Čišovského

08.09.2016
Read more...

Nadácia Spolok 28 spustila už tretiu dražbu na podporu slovenského futbalistu Mariána Čišovského, ktorý takmer dva roky čelí zákernej chorobe ALS. Do aukcie venovali podpísaný dres aj Piešťanské Čajky, ktoré chceli týmto spôsobom podporiť dobrú vec.

Čajky s euroligovým Győrom dlho držali krok, napokon prehrali 66:77

12.09.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok odohrali v nedeľu ďalší prípravný zápas, keď sa predstavili na palubovke účastníka Euroligy CMB Cargo-Uni Gyor z Maďarska. Čajky so svojimi súperkami dlho držali krok, no napokon im podľahli 66:77.

Novinka! Piešťanské Čajky spustili predaj permanentiek na sezónu 2016/2017

14.09.2016
Read more...

Basketbalový klub Piešťanské Čajky pred novou sezónou pripravil pre fanúšikov ďalšiu novinku! Verní priaznivci piešťanských basketbalistiek si môžu pre novú sezónu 2016/2017 zakúpiť permanentnú vstupenku na všetky domáce súťažné stretnutia v hodnote 50 € a využívať tak ďalšie benefity s kúpu spojené.

Piešťanské Čajky dnes privítajú elitný maďarský tím Uniqa Euroleasing Šopron

16.09.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok dnes odohrajú svoj štvrtý prípravný zápas a druhý na domácej palubovke Diplomat arény. Piešťanky preveria majsterky maďarskej ligy a účastníčky Euroligy Uniqa Euroleasing Šopron. Stretnutie začína o 18:00.

Čajky zdolali maďarské šampiónky Uniqa Euroleasing Šopron 77:56

16.09.2016
Read more...

Piešťanské Čajky si v štvrtom prípravnom stretnutí pripísali víťazstvo nad kvalitným euroligovým súperom. Piešťanky v sobotu zdolali na domácej palubovke Diplomat arény maďarské šampiónky Uniqa Euroleasing Šopron v pomere 77:56.

Čajky čaká turnaj v Lučenci, preverí ich USK Praha a DVTK Miskolc

21.09.2016
Read more...

Vyvrcholením prípravy Piešťanských Čajok na sezónu  2016/2017 bude v nasledujúcich dňoch kvalitne obsadený turnaj v Lučenci – Memoriál Janka Šufliarskeho. Piešťanské basketbalistky budú na podujatí jediným slovenským družstvom a zmerajú si sily s kvalitnými tímami, ktoré by ich mali dostatočne preveriť pred štartom nového ročníka.

Tesná prehra Čajok s USK Praha, dnes ich čaká maďarský Miškolc

23.09.2016
Read more...

Memoriál Janka Šufliarskeho v Lučenci odštartovali Piešťanské Čajky štvrtkovým súbojom proti minuloročným víťazkám Euroligy ZVVZ USK Praha. Vo vyrovnanom zápase držali piešťanské hráčky so svojimi súperkami krok počas celého stretnutia, pražskému celku však napokon podľahli len tesne 63:70.

Ani 70 bodov nestačilo. Čajky v Lučenci podľahli aj Miškolcu

24.09.2016
Read more...

Ani druhý zápas na lučeneckom turnaji Memoriál Janka Šufliarskeho nedotiahli Piešťanské Čajky do víťazného konca. V piatkovom stretnutí s maďarským účastníkom Európskeho pohára DVTK Miškolc piešťanské hráčky prehrali 70:79.

Termíny kvalifikačných zápasov Európskeho pohára so zmenami!

26.09.2016
Read more...

Termíny kvalifikačných zápasov Európskeho pohára, ktoré budú hrať Piešťanské Čajky proti maďarskému PEAC Pécs sú so zmenami.

Čajky štartujú novú sezónu. Prvý cieľ znie - postúpiť do Eurocupu!

29.09.2016
Read more...

Vo štvrtok dopoľudnia sa v Bratislave uskutočnila tlačová konferencia basketbalového klubu Piešťanské Čajky pred sezónou  2016/2017, ktorá začne už v sobotu. Piešťanské basketbalistky majú za sebou náročnú prípravu, ktorú chcú v úvode sezóny zužitkovať najmä v kvalifikačných zápasoch Európskeho pohára proti maďarskému tímu PEAC Pécs.

"K zápasu pristupujeme s maximálnou vážnosťou," vraví pred duelom s Nitrou M. Pospíšil

01.10.2016
Read more...

Už dnes začína nová sezóna basketbalistiek Piešťanských Čajok! Tím dvojnásobných vicemajsteriek slovenska čaká v prvom kole basketbalovej extraligy žien nováčik súťaže BKM Junior UKF Nitra, ktorý privátajú na domácej palubovke Diplomat arény. 

Magická stovka prekonaná hneď v prvom zápase sezóny

02.10.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok privítali v úvodnom stretnutí sezóny nováčika extraligy BKM Junior UKF Nitra. Čajky svoje protivníčky na domácej palubovke Diplomat arény rozhodne nešetrili a hneď v úvodnom zápase sezóny prekonali stobodovú hranicu, keď Nitru zdolali 103:44.

Dobrý výsledok do odvety, želajú si Čajky pred dnešným zápasom v Pécsi

05.10.2016
Read more...

V utorok podvečer pricestovala do maďarského Pécsu výprava Piešťanských Čajok, kde na ňu v dnes od 18.00 h čaká pod košmi miestneho klubu PEAC prvý zápas kvalifikácie o postup do skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA basketbalistiek 2016/2017.

Drvivý záver zápasu priniesol Čajkám v Pécsi dôležité víťazstvo!

06.10.2016
Read more...

Basketbalistky slovenského vicemajstrovského tímu Piešťanské Čajky vďaka skvelému záveru splnili cieľ, s ktorým cestovali do maďarského Pécsu na prvý zápas kvalifikácie o postup do skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA 2016/2017. Zverenky trénera Martina Pospíšila tam totiž v stredu zvíťazili nad miestnym tímom PEAC napokon nečakane vysoko 74:64 (30:35) a do odvetného domáceho stretnutia si prenášajú veľmi dobrú východiskovú pozíciu. 

Extraligový šláger už dnes! Čajky privítajú majstrovské Good Angels Košice

08.10.2016
Read more...

Piešťanské Čajky dosiahli v stredajšom kvalifikačnom zápase Európskeho pohára v Pécsi dôležité víťazstvo, ktoré ich nabudilo aj pred dnešným extraligovým šlágrom. Čajky privítajú v Diplomat aréne svoje rivalky z Good Angels Košice a tieto zápasy bývajú vždy divácky veľmi atraktívne.

Čajky prepisovali históriu! Prvýkrát dokázali zdolať Good Angels Košice

08.10.2016
Read more...

Piešťanským Čajkám sa v sobotnom extraligovom šlágri podaril historický počin. Prvýkrát vo svojej doterajšej existencii dokázali poraziť 13-násobné šampiónky extraligy Good Angels Košice v súťažnom zápase, keď ich zdolali 75:70. Čajky tak zostali na víťaznej vlne, ktorú budú chcieť potvrdiť postupom z kvalifikácie Európskeho pohára už v stredu na domácej palubovke proti PEAC Pécs.

Predpredaj vstupeniek na stredajší kvalifikačný zápas s PEAC Pécs

09.10.2016
Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok už v stredu 12. októbra odohrajú odvetné stretnutie kvalifikácie Európskeho pohára proti PEAC Pécs v Diplomat aréne. Klub pripravil pre fanúšikov aj predpredaj vstupeniek!

Postup do skupinovej fázy Eurocupu – to je dnešný cieľ Čajok

12.10.2016
Read more...

Už dnes sa rozhodne o tom, či si Piešťanské Čajky po roku opäť zahrajú skupinovú fázu Európskeho pohára FIBA. Čajky dnes privítajú v odvetnom dueli kvalifikácie maďarský celok PEAC Pécs, ktorý porazili na ich palubovke 74:64. Piešťanské basketbalistky sú odhodlané pobiť sa o postup zo všetkých síl.

Čajky nezvládli domáci zápas s Pécsom a v základnej skupine Eurocupu si nezahrajú

13.10.2016

 

Read more...

Piešťanské Čajky napriek solídnemu 10-bodovému náskoku z prvého duelu nezvládli stredajší odvetný zápas kvalifikácie Európskeho pohára FIBA basketbalistiek 2016/2017. Maďarskému tímu PEAC Pécs podľahli na vlastnej palubovke 64:78, a keďže pod jeho košmi zvíťazili minulý týždeň "iba" 74:64, z postupu do skupinovej fázy sa raduje ich súper.

Sklamanie je veľké, sezóna však pokračuje. Čajky si zahrajú aj stredoeurópsku CEWL

13.10.2016

 

Read more...

V tíme Piešťanských Čajok zavládol po stredajšom nezvládnutom odvetnom zápase s Pécsom smútok. Piešťanky si po prehre s maďarským celkom základnú skupinu Európskeho pohára nezahrajú. Sezóna je však ešte len na začiatku a Piešťanky sa budú sústrediť na domácu súťaž a prihlásili sa aj do stredoeurópskej ligy CEWL.

Čajky po vysokom víťazstve v Šamoríne na čele extraligovej tabuľky

16.10.2016

 

Read more...

Piešťanské Čajky sa po neúspešnej kvalifikácii Európskeho pohára rýchle oklepali zo sklamania a už v sobotu potvrdili úlohu favoritiek na palubovke ŠBK Šamorín. Čajky si so svojimi protivníčkami poradili bez problémov v pomere 86:51 a dostali sa na čelo extraligovej tabuľky.

Čajky v stredu hostia Poprad a chcú potvrdiť prvé miesto v extraligovej tabuľke

18.10.2016

Read more...

Už zajtra čaká Piešťanské Čajky ďalší domáci zápas, v Diplomat aréne budú o 18:00 hostiť tím BAM Poprad. Čajky vstupujú do zápasu ako jednoznačné favoritky a aktuálne líderky extraligovej tabuľky a nič iné ako víťazstvo si nepripúšťajú.

Čajky budú v CEWL súperiť s tímami SBŠ Ostrava, Flying Foxes a Kvarner Rijeka

21.10.2016

Read more...

Keďže basketbalistkám Piešťanských Čajok nevyšiel postup do základnej skupiny Európskeho pohára, vedenie klubu prihlásilo tím do stredoeurópskej ligy Central Europe Women League (CEWL). Čajky budú v skupine súperiť s tímami SBŠ Ostrava, Flying Foxes Schwechat, Kvarner Rijeka a mali by patriť medzi favoritky celej súťaže.

Piešťanské Čajky prestrieľali banskobystrické "pumy" o 40 bodov

23.10.2016

Read more...

Piešťanské Čajky si bez problémov poradili aj v sobotnom zápase v Banskej Bystrici, keď na Štiavničkách porazili domáce „pumy“ vysoko o 40 bodov 91:51. Piešťanky tak doposiaľ vyhrali všetkých päť extraligových zápasov a stále sú na čele tabuľky.

Z hniezda Piešťanských Čajok – Angelika Slamová # 23

25.10.2016

Read more...

V druhom diele seriálu "Z hniezda Piešťanských Čajok", v ktorom o sebe hráčky basketbalového tímu z kúpeľného mesta prezradia niektoré zaujímavosti zo svojho súkromia, sme ako druhú vyspovedali Angeliku Slamovú. Odchovankyňa šamorínskeho basketbalu a členka slovenskej basketbalovej reprezentácie hrá v Piešťanoch svoju prvú sezónu a okamžite sa zaradila medzi opory družstva. 

S. Oroszová pred Slovanom: Chceme hrať tak, aby sa na našu hru dobre pozeralo

27.10.2016

Read more...

Piešťanské Čajky čaká v sobotu v Diplomat aréne zápas so Slovanom Bratislava. Aktuálne líderky extraligovej tabuľky si chcú v sobotu pripísať aj šiestu extraligovú výhru v rade a poctivo sa na to v tréningovom procese pripravujú. O tom aká je v tíme Piešťan aktuálne nálada porozprávala kapitánka družstva a dnešná meninová oslávenkyňa Sabína Oroszová.

Čajky pokorili druhú stovku v sezóne, proti Slovanu hviezdila 32-bodová Oliver

29.10.2016

Read more...

Piešťanské Čajky čaká v sobotu v Diplomat aréne zápas so Slovanom Bratislava. Aktuálne líderky extraligovej tabuľky si chcú v sobotu pripísať aj šiestu extraligovú výhru v rade a poctivo sa na to v tréningovom procese pripravujú. O tom aká je v tíme Piešťan aktuálne nálada porozprávala kapitánka družstva a dnešná meninová oslávenkyňa Sabína Oroszová.

Čajky si proti Cassovii Košice pripísali siedme víťazstvo v sezóne

06.11.2016

Read more...

Piešťanské Čajky čaká v sobotu v Diplomat aréne zápas so Slovanom Bratislava. Aktuálne líderky extraligovej tabuľky si chcú v sobotu pripísať aj šiestu extraligovú výhru v rade a poctivo sa na to v tréningovom procese pripravujú. O tom aká je v tíme Piešťan aktuálne nálada porozprávala kapitánka družstva a dnešná meninová oslávenkyňa Sabína Oroszová.

"Musíme sa vyvarovať stratám koncentrácie," zhodujú sa Kucsa s Dudášovou

06.11.2016

Read more...

Piešťanské Čajky si zatiaľ v slovenskej basketbalovej extralige počínajú suverénne. Dôkazom toho, je aj sobotné víťazstvo nad poslednou Cassoviou Košice. Na siedmu výhru v sezóne sa piešťanské basketbalistky príliš nenadreli, no aj tá sa počíta. Čajky však sa však už nedočkavo tešia na dva náročné zápasy v nasledujúcom týždni, v ktorých chcú rovnako uspieť.

Vstupenky na stredajší zápas s Flying Foxes Viedeň si môžete zakúpiť v predpredaji

07.11.2016

Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok už v stredu 9. novembra o 18.00 h odohrajú prvý zápas Central Europe Women League, keď v Diplomat aréne privítajú rakúske šampiónky Flying Foxes SVS Post Viedeň. Pri tejto príležitosti klub pripravil pre fanúšikov aj predpredaj vstupeniek!

"Do CEWL chceme vstúpiť úspešne," vraví pre zápasom s Viedňou M. Pospíšil

08.11.2016

Read more...

Piešťanské basketbalistky začnú už zajtra na domácej palubovke svoje vystúpenie v stredoeurópskej súťaži Central Europe Women League, keď v Diplomat aréne privítajú rakúske šampiónky Flying Foxes SVS Post Viedeň. Čajky sú pred prvým duelom namotivované a chcú v ňom jednoznačne uspieť.

CEWL: Čajky nedali Flying Foxes Viedeň šancu a pokorili ďalšiu stovku

10.11.2016

Read more...

Basketbalistky Piešťanských Čajok vstúpili do stredoeurópskej ligy CEWL bravúrne. V prvom stretnutí B-skupiny si na domácej palubovke Diplomat arény poradili s rakúskymi majsterkami Flying Foxes SVS Post Viedeň, ktoré porazili vysokým rozdielom 101:66.

Ženská reprezentácia odohrá v Piešťanoch oba zápasy, v nominácii sú tri Čajky

11.11.2016

Read more...

Na návrh trénera ženskej reprezentácie Maroša Kováčika pozvalo vedenie Slovenskej basketbalovej asociácie 15 hráčok do tímu, ktorý sa od nedele začne v Piešťanoch pripravovať na záver dobre rozbehnutej kvalifikácie o postup na ME 2017. Z Piešťanských Čajok sa do tímu dostali tri hráčky – Nikola Dudášová, Angelika Slamová a Terézia Páleníková. V piešťanskej Diplomat aréne sa odohrajú obe kvalifikačné stretnutia - proti Islandu (19. novembra) a Maďarsku (23. novembra).

Čajky uspeli v šlágri kola na palubovke Ružomberka a pripísali si ôsmu výhru v rade

13.11.2016

Read more...

Piešťanské basketbalistky sú po prvej polovici základnej časti extraligy na prvom mieste. Čajky dokázali zvíťaziť aj v ôsmom stretnutí v rade, keď v šlágri kola v Ružomberku zvíťazili 76:65. Piešťanky si tak zabezpečili, že do finálového turnaja Slovenského pohára budú nasadené z najlepšej pozície.

Predpredaj vstupeniek na kvalifikačné zápasy ženskej reprezentácie

16.11.2016

Read more...

Slovenská basketbalová reprezentácia žien odohrá v piešťanskej Diplomat aréne oba kvalifikačné zápasy na Majstrovstvá Európy 2017 - v sobotu 19.11. proti Islandu a v stredu 23.11. proti Maďarsku. Obe stretnutia budú začínať o 18:00 a vstupenky na obe stretnutia si môžete zakúpiť  v hodnote 3-€. Predpredaj bude prebiehať v reštaurácii Diplomat arény v čase obedov (11:00 - 14:00) počas pracovných dní a v deň zápasu od 16:00 v pokladni Diplomat arény.

"Do CEWL chceme vstúpiť úspešne," vraví pre zápasom s Viedňou M. Pospíšil (33)

20.11.2016

Read more...

Piešťanské basketbalistky začnú už zajtra na domácej palubovke svoje vystúpenie v stredoeurópskej súťaži Central Europe Women League, keď v Diplomat aréne privítajú rakúske šampiónky Flying Foxes SVS Post Viedeň. Čajky sú pred prvým duelom namotivované a chcú v ňom jednoznačne uspieť.

Sobotný zápas s Nitrou sa presúva na 18. januára

24.11.2016

Read more...

Piešťanské Čajky mali po reprezntačnej prestávke opäť roztočiť kolotoč extraligových zápasov v sobotu 26.11.2016 v Nitre proti BKM Junior UKF. Stretnutie je však preložené na 18.1.2017 a Čajky tak najbližšie čaká až stredajší súboj CEWL v chorvátskej Rijeke.

Čajky boli pri Jadrane úspešné, Kvarner Rijeka zdolali 85:41

01.12.2016

Read more...

Druhý zápas základnej skupiny Central Europe Women League odohrali Piešťanské Čajky v stredu v chorvátskej Rijeke proti miestnemu klubu Kvarner. Do prístavného mesta na severe Chorvátska prišli Čajky v mierne oklieštenej zostave, no aj tak si so svojimi súperkami bez problémov poradili a zdolali ich 85:41. 

Čajky pred šlágorm s Good Angels preverí BK Handicap Brno

06.12.2016

Read more...

Piešťanské Čajky mali v poslednom čase voľnejší zápasový harmonogram, no už v sobotu ich čaká extraligový šláger v Košiciach proti Good Angels. Aby piešťanské basketbalistky úplne nevypadli zo zápasového rytmu, dohodli si uprostred týždňa prípravné stretnutie v Brne. 

Tréner M. Pospíšil: "Zápas v Brne splnil účel, naša hra však nebola optimálna."

08.12.2016

Read more...

Piešťanské Čajky mali v poslednom čase voľnejší zápasový harmonogram a tak pred sobotným extraligovým šlágrom odohrali uprostred týždňa prípravný zápas v Brne. V športovej hale Rosnička ich preverili domáce hráčky BK Handicap Brno, ktoré Čajky po vyrovnanom priebehu zápasu napokon zdolali 55:47. 

Čajky proti Good Angels utrpeli prvú extraligovú prehru v sezóne

11.12.2016

Read more...

Piešťanské Čajky sa v sobotnom extraligovom šlágri kola predstavili na palubovke Good Angels Košice. V prvom vzájomnom meraní síl Čajky doma vyhrali a Košičanky im chceli vrátiť požičané, čo sa im aj podarilo. Čajky v Košiciach vôbec nepodali dobrý výkon a domáce hráčky zaslúžene zvíťazili v pomere 75:52. 

Ďalšia stovka pokorená, proti Ostrave žiarila 17-ročná Rebeka Mikulášiková

12.12.2016

Read more...

Piešťanské Čajky uspeli aj vo svojom treťom zápase B-skupiny Central Europe Women League, keď na domácej palubovke Diplomat arény zdolali české extraligistky SBŠ Ostrava vysoko 106:64. Čajky tak druhýkrát v stredoeurópskej súťaži pokorili stobodovú hranicu a naďalej sú stopercentné.

"Som rada, že som pomohla tímu k víťazstvu," vraví 28-bodová R. Mikulášiková

15.12.2016

Read more...

Stredajší zápas proti SBŠ Ostrava zvládli Piešťanské Čajky nadmieru a jednoznačným spôsobom dokráčali k tretiemu víťazstvu v Central Europe Women League. Hlavnou postavou stretnutia bola len 17-ročná pivotka Rebeka Mikulášiková, ktorá sa prezentovala výbornými 28 bodmi, tromi premenenými trojkami a desiatimi doskokmi.

Sobotný zápas so Šamorínom spojený s vianočnou akciou S PLYŠÁKOM NA ČAJKY

15.12.2016

Read more...

Sobotný domáci zápas proti Šamorínu bude pre Piešťanské Čajky posledným stretnutím v Diplomat aréne v roku 2016. S blížiacimi sa Vianocami pomaličky dolieha aj na piešťanské basketbalistky vianočná atmosféra a preto sa vedenie klubu rozhodlo sobotný extraligový duel podporiť aj dobročinnou akciou S PLYŠÁKOM NA ČAJKY.

So Šamorínom nečakaná dráma, ale predsa víťazná

18.12.2016

Read more...

Posledný domáci zápas Piešťanských Čajok v roku 2016 bol nečakanou drámou. V sobotnom súboji vôbec nešlo o jednoznačnú záležitosť domácich a Šamorín sa bil o senzačný výsledok do posledných sekúnd. Čajky však v závere aj s dávkou šťastia svoj náskok ubránili a napokon sa mohli tešiť z tesného víťazstva 63:59.

Víťazný záver roka 2016, Čajky vyhrali v Poprade 103:46

22.12.2016

Read more...

Piešťanské Čajky nastúpili k poslednému zápasu v roku 2016 v stredu v Poprade. Čajky nenechali nič na náhodu a po jednoznačnou priebehu stretnutia vyhrali vysoko 103:46 a zakončili končiaci sa rok víťazstvom. Stobodovú hranicu prekonali Čajky piaty krát v sezóne.

Finálový turnaj Slovenského pohára žien budú hostiť Piešťany!

02.01.2017

Read more...

V Piešťanoch sa uskutoční ďalšie významné basketbalové podujatie! V dňoch 13. – 15. januára sa v Diplomat aréne stretne ženská basketbalová špička na finálovom turnaji Slovenského pohára žien 2017, nakoľko usporadúvajúcim klubom podujatia sú Piešťanské Čajky.

Proti B. Bystrici aj s Páleníkovou, vstup do roka 2017 chcú mať Čajky víťazný

06.01.2017

Read more...

Piešťanské Čajky vstúpia do nového roku 2017 domáci zápasom s Banskou Bystricou, ktorú v Diplomat aréne privítajú už v sobotu 7. januára. Pre Čajky to bude „generálka“ pred finálovým turnajom Slovenského pohára žien, ktorý počas budúceho víkendu (13. – 15.1.2017) budú hostiť v Piešťanoch.

Čajky nedali Pumám z Banskej Bystrice šancu a vyhrali o 50 bodov

07.01.2017

Read more...

Vstup do roka 2017 majú Piešťanské Čajky s prívlastkom víťazný. V sobotnom extraligovom stretnutí nedali Banskej Bystrici na domácej palubovke žiadnu šancu a zvíťazili jednoznačne o 50 bodov 80:30. Čajky sa teraz už plne sústreďujú na Slovenský pohár, ktorý budú počas nasledujúceho víkendu hostiť v Diplomat aréne.

Informácie o predaji vstupeniek na zápasy Slovenského pohára žien v Piešťanoch

10.01.2017

mt_gallery

Už počas nasledujúceho víkendu budú Piešťany žiť opäť kvalitným slovenským basketbalom. Od piatku do nedele sa v Diplomat aréne uskutoční finálový turnaj Slovenského pohára žien 2017. Hostiteľský tím Piešťanské Čajky zverejňuje informácie o predaji vstupeniek za všetky zápasy.

Dnes to vypukne! Slovenský pohár žien štartuje štvrťfinálovými zápasmi

13.01.2017

mt_gallery

Už dnes štartuje v Piešťanoch finálový turnaj Slovenského pohára žien štvrťfinálovými zápasmi. O postup do semifinále sa najskôr o 16:30 pobije MBK Ružomberok s BKM Junior UKF Nitra a o 19:00 budú hrať o postup medzi najlepšie štyri tímy ŠBK Šamorín s BK ŠKP 08 Banská Bystrica. Medzi zápasmi prebehne aj slávnostné otvorenie turnaja.

Čajky si v semifinále zahrajú so Šamorínom, Good Angels s Ružomberkom

13.01.2017

mt_gallery

Finálový turnaj Slovenského pohára žien v Piešťanoch má za sebou prvý hrací deň, v ktorom sme spoznali ďalších dvoch semifinalistov. Po víťazstve nad Nitrou postupuje medzi najlepšie štyri tímy Ružomberok i Šamorín, ktorý si poradil s Banskou Bystricou. Sobotný semifinálový program otvorí o 15:30 súboj domácich Piešťanských Čajok so Šamorínom, po nich si o 18:00 zmerajú sily Good Angels Košice s MBK Ružomberok.

T. Páleníková: Tešíme sa, že Slovenský pohár môžeme hrať pred svojimi fanúšikmi

14.01.2017

mt_gallery

Hostiteľské družstvo Slovenského pohára žien Piešťanské Čajky čaká už dnes prvý zápas na turnaji. O 15:30 sa o postup do finále pobijú s celkom ŠBK Šamorín. Čajky sú pred vstupom do SP dobre naladené a myslia na tie najvyššie priečky.

Čajky postúpili do finále! V nedeľu sa o pohár pobijú s Good Angels

14.01.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky potvrdili úlohu favoritiek v sobotnom semifinále Slovenského pohára žien a na domácej palubovke Diplomat arény zdolali ŠBK Šamorín suverénne 95:51. Čajky si tak nedeľnom finále zmerajú sily so svojimi rivalkami – Good Angels Košice.

Čajky prepisujú históriu! Stali sa víťazkami Slovenského pohára

16.01.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky sú víťazkami Slovenského pohára! Basketbalistky z kúpeľného mesta ovládli finálový turnaj SP, keď vo finále zdolali Good Angels Košice 59:53 a môžu sa tak prvýkrát tešiť z historickej trofeje. Vo výborne atmosfére Diplomat arény chutí víťazstvo ešte sladšie.

Je to niečo neopísateľné,“ tešia sa po úspechu Piešťanské Čajky

18.01.2017

mt_gallery

 

Basketbalistky Piešťanských Čajok prelomili dvanásťročnú sériu víťazstiev Good Angels Košice v Slovenskom pohári a na domácej palubovke Diplomat arény zvíťazili vo finálovom stretnutí 59:53 a môžu sa tak tešiť z historického triumfu. V tábore Piešťanských Čajok prepukla obrovská eufória a tento triumf sa do kroniky klubu zapíše zlatým písmom.

Povinné víťazstvo Piešťanských Čajok pod Zoborom

19.01.2017

mt_gallery

 

Piešťanské Čajky po víťazstve v Slovenskom pohári už v stredu opäť nastúpili k extraligovému zápasu, keď dohrávali stretnutie 10. kola na palubovke BKM Junior UKF Nitra. Čajky po náročnom pohárovom víkende nahrali optimálne, no napriek tomu vyhrali 69:49.

Čajky si so Slovanom poradili aj bez kľúčových pivotiek

22.01.2017

mt_gallery

 

Piešťanské Čajky dokázali po víťazstve v Slovenskom pohári vyhrať aj druhý extraligový zápas v uplynulom týždni. Po stredajšom víťazstve nad Nitrou nezaváhali ani so Slovanom Bratislava a v hlavnom meste Slovenska bez problémov triumfovali v pomere 70:44.

Stredajší zápas s Rijekou je odložený, prinášame aktuálny rozpis zápasov Čajok

24.01.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky majú zmenený zápasový program a tento týždeň budú bez súťažného stretnutia. Stredajší domáci zápas CEWL proti Rijeke sa kvôli epidémii v družstve súpera odložil na 15. Februára. Plánovaný sobotný extraligový zápas s Cassoviou Košice je zrušený, pre odstúpenie celku z východu Slovenska zo súťaže. Najbližšie sa Čajky predstavia v stredu 1. februára v Ostrave a následne v sobotu 4. februára v poslednom kole základnej časti extraligy na domácej palubovke proti Ružomberku.

"Do CEWL chceme vstúpiť úspešne," vraví pre zápasom s Viedňou M. Pospíšil (32)

31.01.2017

mt_gallery

Piešťanské basketbalistky začnú už zajtra na domácej palubovke svoje vystúpenie v stredoeurópskej súťaži Central Europe Women League, keď v Diplomat aréne privítajú rakúske šampiónky Flying Foxes SVS Post Viedeň. Čajky sú pred prvým duelom namotivované a chcú v ňom jednoznačne uspieť.

"Chceme potvrdiť postup do Final Four," vraví tréner Pospíšil pred duelom v Ostrave

31.01.2017

mt_gallery

Zápasový kolotoč Piešťanských Čajok sa po viac než týždňovej prestávke opäť roztočí v stredu, keď sa piešťanské hráčky predstavia v rámci CEWL na palubovke SBŠ Ostrava. Prvý vzájomný zápas Piešťanky jednoznačne vyhrali a aj teraz chcú uspieť a zaistiť si účasť vo Final Four súťaže.

Čajky majú po víťazstve v Ostrave istú účasť vo Final Four CEWL

02.02.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky vyhrali aj štvrtý zápas v Central Europe Women League, keď v stredu zvíťazili na palubovke českých extraligistiek SBŠ Ostrava 74:62. Piešťanky si tak zaistili účasť na záverečnom turnaji Final Four, ktorý sa uskutoční 11. a 12. marca. Miesto konania zatiaľ ešte nie je známe.

Do Diplomat arény pricestuje Ružomberok, Čajky chcú v šlágri opäť uspieť

03.02.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky v sobotu odohrajú posledný zápas základnej časti pred extraligovou nadstavbou, keď v šlágri kola budú hostiť tretí tím tabuľky MBK Ružomberok. Podarí sa piešťanským basketbalistkám zavŕšiť základnú časť víťazstvom?

Čajky po zlom výkone vo Viedni utrpeli prvú prehru v CEWL

10.02.2017

mt_gallery

Štvrtkový zápas vo Viedni Piešťanské Čajky za vydarený rozhodne považovať nemôžu. Piaty zápas Central EuropeWomen League Piešťanky nezvládli a v rakúskej metropole prehrali 65:77 a v základnej skupine stredoeurópskej ligy prvýkrát odchádzali z ihriska, ako porazené.

"Výkon v druhom polčase bol hazard s menom Piešťanské Čajky," vraví R. Kucsa

12.02.2017

mt_gallery

Nadstavbovú časť ženskej extraligy zahájili Piešťanské Čajky v sobotu zápasom v Šamoríne. Hoci Čajky svoje súperky porazili 75:58, ich výkon mal od optimálnosti ďaleko. Najmä v druhom polčase piešťanské hráčky zlyhali a dovolili Šamorínu znížiť stav na konečných 17 bodov. 

Čajky dnes privítajú chorvátsku Rijeku, chcú potvrdiť prvé miesto v skupine CEWL

15.02.2017

mt_gallery

Posledný zápas v základnej skupine Central Europe Women League odohrajú Piešťanské Čajky už dnes, keď v Diplomat aréne privítajú o 18:00 chorvátsky tím Kvarner Rijeka. Čajky už majú postup do Final Four istý, napriek tomu však chcú zvíťaziť a atraktívnym basketbalom spraviť radosť fanúšikom. 

Pohodové víťazstvo nad Rijekou zaistilo Čajkám víťazstvo v B-skupine CEWL

15.02.2017

mt_gallery

V stredajšom poslednom stretnutí základnej skupiny Central Europe Women League Piešťanské Čajky zdolali vysokým rozdielom chorvátsky tím Kvarner Rijeka (118:36) a do Final Four postupujú z prvého miesta. Finálový turnaj sa uskutoční počas víkendu 11. – 12. marca 2017 s najväčšou pravdepodobnosťou v Brne.

Čajky sa proti Rijeke bavili hrou, fanúšikov potešili aj napečenými koláčmi

16.02.2017

mt_gallery

Stredajší zápas s Rijekou bol pre Piešťanské Čajky z kategórie ľahších. Napriek tomu k nemu piešťanské hráčky pristúpili s plnou vážnosťou, nenechali nič na náhodu a svojou hrou sa snažili najmä pobaviť fanúšikov.  

Čajky proti Ružomberku aj s novou hráčkou, na skúšku prišla Ana Baletić

18.02.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky dnes v Ružomberku nastúpia s novou hráčkou. V druhom stretnutí nadstavbovej časti extraligy sa v piešťanskom drese predstaví reprezentantka Čiernej Hory Ana Baletič. Skúsená 31-ročná podkošová hráčka je v Piešťanoch zatiaľ na skúške a bude sa snažiť presvedčiť trénerov a vedenie klubu o svojom ďalšom zotrvaní v Piešťanoch.

V dramatickom stretnutí Čajky nestačili na Ružomberok a prehrali 66:67

19.02.2017

mt_gallery

V druhom kole nadstavbovej časti utrpeli Piešťanské Čajky druhú prehru v extraligovej sezóne. Na palubovke Ružomberka nenašli recept na nabudené a aktívnejšie hrajúce Liptáčky a prehrali tesným rozdielom 66:67. Čajky už v stredu čaká šláger v Diplomat aréne, keď privítajú Good Angels Košice.

Informácie o predaji vstupeniek na stredajší šláger s Good Angels Košice

20.02.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky čaká v stredu (22. februára) atraktívny extraligový duel, keď na domácej palubovke Diplomat arény privítajú Good Angels Košice. Vstupenky na duel, ktorý začína o 18:00 hod si môžete zakúpiť v nasledovných časoch.

Good Angels boli nad sily Čajok, v Piešťanoch vyhrali prvýkrát v sezóne

23.02.2017

mt_gallery

Streda patrila v Piešťanoch kvalitnému ženskému basketbalu. V Diplomat aréne hostili domáce Piešťanské Čajky svoje najväčšie extraligové rivalky Good Angels Košice. Hráčky z kúpeľného mesta svoje súperky túto sezónu na domácej palubovke dvakrát porazili, do tretice im to však nevyšlo a prehrali 65:80.

Basketbalista roka 2016: Dve Čajky v elitnej desiatke, Pospíšil druhý za Hejkovou

23.02.2017

mt_gallery

V bratislavskom hoteli Holiday Inn v nedeľu vyhlásili anketu Basketbalista roka 2016. Medzi ocenenými v ankete Slovenskej basketbalovej asociácie nechýbali ani zástupcovia z klubu Piešťanské Čajky. 

„Šamorín nám nedá nič zadarmo,“ vraví pred sobotným duelom M. Pospíšil

24.02.2017

mt_gallery

V posledných dvoch vzájomných stretnutiach v extralige Šamorín Piešťanské Čajky riadne potrápil. Nič také však už hráčky z kúpeľného meste nechcú dopustiť. V dnešnom stretnutí na domácej palubovke Diplomat arény sa chcú Čajky opäť naladiť na víťaznú vlnu a ŠBK Šamorín poraziť. Rozhodne ich však nečaká nič jednoduché. 

Upracované víťazstvo nad Šamorínom zaistilo Čajkám postup do play-off z 2. miesta

26.02.2017

mt_gallery

Piešťanské basketbalistky majú už dve stretnutia pred koncom nadstavbovej časti extraligy isté, že do play-off pôjdu z druhej priečky. Zaistili si to sobotným víťazstvom nad ŠBK Šamorín 68:61. Duel so štvrtým celkom extraligy však nebol vôbec jednoduchý a Čajky sa na víťazstvo nadreli.

Informácie o predaji vstupeniek na stredajší šláger s Ružomberkom

27.02.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky čaká v stredu 1. marca atraktívny extraligový duel, keď na domácej palubovke Diplomat arény privítajú MBK Ružomberok. Vstupenky na duel, ktorý začína o 18:00 hod si môžete zakúpiť v nasledovných časoch.

Streda v znamení extraligovového šlágru, Čajky privítajú posilnený Ružomberok

01.03.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky dnes čaká posledný zápas v nadstavbovej časti extraligy na domácej palubovke. V atraktívnom dueli si v Diplomat aréne zmerajú sily s MBK Ružomberok, ktorý sa pred play-off posilnil o dve americké hráčky. Čajky v poslednom vzájomnom meraní síl v Ružomberku tesne prehrali a o to väčšiu motiváciu dnes majú svoje súperky poraziť.  

Čajky vrátili Ružomberku požičané a zvíťazili rozdielom triedy

02.03.2017

mt_gallery

V poslednom domácom stretnutí v nadstavbovej časti extraligy Piešťanské Čajky nedali Ružomberku žiadnu šancu a vyhrali jednoznačne 67:38. Piešťanky tak vrátili Liptáčkam prehru z prvého vzájomného merania síl v nadstavbe. 

V závere nadstavby prehra s Good Angels, v štvrťfinále play-off Čajky narazia na Nitru

05.03.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky zavŕšili nadstavbovú časť basketbalovej extraligy žien zápasom u prvého celku tabuľky Good Angels Košice. Čajky so svojimi súperkami držali krok v prvom polčase, keď šli na prestávku so šesťbodovou stratou 46:52. V druhom dejstve však domáce hráčky Piešťankám odskočili na konečných 94:67. Čajky tak do play-off postupujú z druhého miesta a vo štvrťfinále narazia na BKM Junior UKF Nitra.  

Final Four CEWL: Freiburg odriekol účasť, semifinálovým súperom Čajok bude Ostrava

07.03.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky čaká už počas nasledujúceho víkendu 11.-12. marca ďalší z vrcholov sezóny. Basketbalistky z kúpeľného mesta sa predstavia na finálovom turnaji Central Europe Women League v Brne, kde pomýšľajú na tie najvyššie priečky. 

Z tábora Čajok pred Final Four CEWL znie: Chceme sa pobiť o víťazstvo!

09.03.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky čaká už počas nasledujúceho víkendu 11.-12. marca ďalší z vrcholov sezóny. Basketbalistky z kúpeľného mesta sa predstavia na finálovom turnaji Central Europe Women League v Brne, kde sa pobijú o celkové víťazstvo.

FF CEWL štartuje! Čajky chcú proti Ostrave potvrdiť úlohu favoritiek

11.03.2017

mt_gallery

Dnešným semifinálovým súperom Piešťanských čajok na Final Four CEWL bude český tím SBŠ Ostrava, hoci pôvodne mali vicemajsterky slovenskej extraligy čeliť nemeckému Freiburgu. Ten však pre problémy s presunutím zápasu v domácej súťaži odriekol svoju účasť na záverečnom turnaji Final Four.

FF CEWL: Čajky si to o trofej rozdajú s domácim KP Brno

12.03.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky postúpili do finále Stredoeurópskej ligy basketbalistiek (CEWL) 2016/2017. Úradujúci vicemajster slovenskej extraligy si v sobotňajšom semifinálovom stretnutí na záverečnom turnaji Final Four v Brne poradil s českým družstvom SBŠ Ostrava podľa predpokladov hladko 89:43. Zverenky trénera Martina Pospíšila budú v dnešnom finále od 16.30 h čeliť usporiadateľskému klubu KP Brno, ktorý v semifinále zdolal rakúsky tím Flying Foxes SVS Post 90:68.

Čajky na titul v CEWL nedosiahli, vo finále podľahli domácemu Brnu

13.03.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky nezískali majstrovskú trofej v nadnárodnej Stredoeurópskej lige basketbalistiek (CEWL) 2016/2017. Vicemajsterky slovenskej extraligy pod vedením trénera Martina Pospíšila prehrali v nedeľňajšom finále na záverečnom turnaji Final Four v Brne s usporiadateľským klubom KP 53:65.

Play-off štartuje! Vstupenky na zajtrajší duel s Nitrou sú už v predaji

14.03.2017

mt_gallery

Najdôležitejšía časť sezóny je tu! Už zajtra, v stredu 15. marca štartuje play-off slovenskej basketbalovej extraligy žien. Vo štvrťfinálovejsérii budú Piešťanské Čajky súperiť s tímom BKM Junior UKF Nitra a v sérii hranej na dve víťazné stretnutia budú mať ako prvé výhodu domáceho prostredia. Stredajší duel sa začína tradične o 18:00 a vstupenky si môžete zakúpiť v naslednovných časoch: 

"Nitra nám nedá nič zadarmo," vraví pred štvrťfinálovou sériou M. Pospíšil

15.03.2017

mt_gallery

Úvodnými štvrťfinálovými zápasmi dnes štartuje play-off slovenskej basketbalovej extraligy žien. Súperom Piešťanských Čajok je BKM Junior UKF Nitra a séria na dve víťazné stretnutia štartuje dnes o 18:00 hod v Diplomat aréne.

Prvý zápas štvrťfinále play-off v réžii Piešťanských Čajok

16.03.2017

mt_gallery

Úvodnými štvrťfinálovými zápasmi dnes štartuje play-off slovenskej basketbalovej extraligy žien. Súperom Piešťanských Čajok je BKM Junior UKF Nitra a séria na dve víťazné stretnutia štartuje dnes o 18:00 hod v Diplomat aréne.

Čajky vyradili Nitru a v atraktívnom semifinále si zahrajú s Ružomberkom

19.03.2017

mt_gallery

Basketbalistky Piešťanských Čajok v sobotu dokonali svoj postup do semifinále! V druhom stretnutí štvrťfinálovej série vyhrali na palubovke BKM Junior UKF Nitra 83:52 a celkovo tak zvíťazili 2:0 na zápasy. V semifinále si podľa predpokladov zahrajú s MBK Ružomberok.

Piešťanské Čajky idú v play-off na plný plyn!

22.03.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky sa práve nachádzajú v záverečnej, kľúčovej časti sezóny – extraligovom play-off. K zápasom vo vyraďovacej časti patria neľútostné súboje až na doraz, emócie a tímy si medzi sebou rozhodne nič nedarujú. Čajky si k play-off duelom pripravili aj špeciálnu kampaň, ktorá sa tento rok nesie v znamení hesla „Ideme na plný plyn“.

Semifinále s Ružomberkom štartuje! Získajú dnes Čajky prvé víťazstvo?

25.03.2017

mt_gallery

 

Už dnes štartuje semifinálová séria ženskej basketbalovej extraligy medzi Piešťanskými Čajkami a MBK Ružomberok.  Piešťanské hráčky budú mať v sérii hranej na tri víťazné stretnutia, ako prvé výhodu domáceho prostredia. Podarí sa im dnes o 18:00 získať v Diplomat aréne prvý bod?

Čajky zabrali v kľúčových momentoch a ujali sa vedenia v semifinálovej sérii

25.03.2017

 

mt_gallery

Piešťanské Čajky vstúpili do semifinálovej série s MBK Ružomberok víťazstvom. V úvodnom stretnutí v Diplomat aréne si Čajky v nie príliš produktívnom stretnutí s Liptáčkami poradili v pomere 48:39 a ujali sa vedenia v sérii 1:0. Tá bude pokračovať druhým duelom v stredu o 17:00 hod v Ružomberku.

Predpredaj vstupeniek na tretí semifinálový zápas je spustený!

30.03.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky vedú v semifinálovej sérii s Ružomberkom už 2:0 na zápasy a v sobotu 1. apríla budú môcť v Diplomat aréne dokonať svoj postup do finále. Potrebujú k tomu, už len jedno víťazstvo, o ktoré sa v sobotnom stretnutí pobijú zo všetkých síl. V prvom semifinálovom zápase bola v Diplomat aréne výborná atmosféra. Zopakujeme ju aj teraz? Sobotný duel začína tradične o 18:00 a vstupenky si môžete zakúpiť v nasledovných časoch: 

Čajky sú po víťazstve v Ružomberku krok od finále

30.03.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky zvládli víťazne aj druhé stretnutie semifinále play-off extraligy basketbalistiek 2016/2017 proti Ružomberku. V stredajšom stretnutí pod košmi MBK uspeli zverenky trénera Martina Pospíšila 62:56 a v sérii vedú 2:0 na zápasy. Už v najbližšom domácom dueli môžu vicemajsterky SR spečatiť svoj postup do finále.

Tréner Čajok M. Pospíšil: "V sobotu nás čaká možno najťažší zápas sezóny."

30.03.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky zvládli víťazne aj druhé stretnutie semifinále play-off extraligy basketbalistiek 2016/2017 proti Ružomberku. V stredajšom stretnutí pod košmi MBK uspeli zverenky trénera Martina Pospíšila 62:56 a v sérii vedú 2:0 na zápasy. Už v najbližšom domácom dueli v sobotu môžu vicemajsterky SR spečatiť svoj postup do finále.

Piešťanské Čajky vyradili Ružomberok a opäť si zahrajú vo finále extraligy

02.04.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky tretí rok po sebe postúpili do finále play-off extraligy basketbalistiek 2016/2017. V sobotu spečatili svoj prienik do rozhodujúcej série o majstrovskú trofej domácim víťazstvom nad MBK Ružomberok 72:62, celkovo uspeli v semifinále hladko 3:0 na zápasy. 

Tréner Martin Pospíšil bude viesť Piešťanské Čajky ďalšie dve sezóny

05.04.2017

mt_gallery

Hoci ešte stále prebieha play-off extraligovej sezóny 2016/2017, kde si Piešťanské Čajky zahrajú finále, už teraz je jasné, že aktuálne vicemajsterky Slovenska povedie aj naďalej tréner Martin Pospíšil. Vedenie klubu sa s koučom, ktorý pôsobí v Čajkách od ich vzniku, teda piatu sezónu dohodlo na predĺžení zmluvy o ďalšie dve sezóny.

Rozpis zápasov finálovej série extraligového play-off

06.04.2017

mt_gallery

Finálovým súperom Piešťanských Čajok budú podľa očakávania Good Angels Košice. Séria o extraligový titul začne v stredu 12. apríla v košickej Angels aréne. Prvý domáci zápas odohrajú Čajky netradične v nedeľu, 16. apríla, nakoľko sa počas daného víkendu koná v Diplomat aréne turnaj reprezentácii chlapcov do 18 rokov.

„Do finále ideme s pokorou i zdravým sebavedomím,“ vraví tréner Čajok M. Pospíšil

10.04.2017

mt_gallery

Už v stredu štartuje finálová séria basketbalovej extraligy žien, v ktorej si Piešťanské Čajky zmerajú sily s košickými Good Angels. Hoci sú trinásťnásobné majsterky Slovenska favoritom, Čajky zbrane rozhodne neskladajú. Pred štartom bojov o titul sme sa pozhovárali s trénerom Piešťan Martinom Pospíšilom.

Predpredaj vstupeniek nedeľný finálový zápas s Good Angels

13.04.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky čaká v nedeľu druhý zápas finálovej série, keď sa na domácej palubovke Diplomat arény budú pokúšať vyrovnať stav série na 1:1. Kvôli medzinárodnému turnaju reprezentácii chlapcov do 18 rokov sa druhý finálový duel uskutoční netradične v nedeľu. Čajky dúfajú, že ich príde podporiť čo najviac fanúšikov a klub umožní predpredaj vstupeniek v nasledovných časoch:   

Predpredaj vstupeniek na nedeľný finálový zápas s Good Angels

13.04.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky čaká v nedeľu druhý zápas finálovej série, keď sa na domácej palubovke Diplomat arény budú pokúšať vyrovnať stav série na 1:1. Kvôli medzinárodnému turnaju reprezentácii chlapcov do 18 rokov sa druhý finálový duel uskutoční netradične v nedeľu. Čajky dúfajú, že ich príde podporiť čo najviac fanúšikov a klub umožní predpredaj vstupeniek v nasledovných časoch:   

Prvý zápas finálovej série Čajky v Košiciach prehrali o 10 bodov

13.04.2017

mt_gallery

Basketbalistky Piešťanských Čajok vstúpili do finálovej série play-off extraligy žien 2016/2017 prehrou o 10 bodov, keď na palubovke Good Angels Košice neuspeli v pomere 61:71. Druhý finálový duel série, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, je na programe v nedeľu 16. apríla o 18.00 h v piešťanskej Diplomat aréne.  

Čajky vo finále prehrávajú 0:2. Vrátia ešte sériu do Piešťan?

17.04.2017

mt_gallery

Finálová séria basketbalovej extraligy žien sa pre Piešťanské Čajky nevyvíja podľa predstáv. Čajky s košickými Good Angels prehrávajú 0:2 na zápasy, keď najskôr v stredu prehrali v Košiciach 61:71 a v sobotu pred vypredanou Diplomat arénou podľahli Košičankám 59:79. Piešťanské basketbalistky sa pôjdu v stredu pokúsiť o zázrak a zabojujú na palubovke Angels arény o návrat finálovej série do Piešťan.

Piešťanské Čajky majú tretie striebro v rade, Good Angels boli opäť nad ich sily

20.04.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky sú po tretí krát v rade vicemajsterkami Slovenska. Vo finálovej sérii slovenskej basketbalovej extraligy žien prehrali aj v treťom stretnutí s Good Angels Košice 55:69 a celkovo tak prehrali 0:3 na zápasy. Košičanky získali už 14. titul v rade.

Čajky sa v piatok spoločne s fanúšikmi rozlúčia so sezónou

20.04.2017

mt_gallery

Sezóna 2016/2017 je už pre Piešťanské Čajky minulosťou. Basketbalistky z kúpeľného mesta sa stali po tretí raz vicemajsterkami slovenskej basketbalovej extraligy žien a uplynulý ročník okorenili doposiaľ najväčším úspechom klubu - víťazstvom v Slovenskom pohári 2017. Okrem toho Čajky pridali aj druhé miesto v Central Europe Women League. Na každom z týchto úspechov majú podiel aj verní fanúšikovia, ktorí Čajky podporovali počas celej sezóny. Preto vedenie klubu pripravilo pre fanúšikov oficiálnu rozlúčku so sezónou, ktorá bude spojená s autogramiádou. Tá sa uskutoční v piatok  21. apríla o 17:00 hod v Diplomat aréne. 

Hrejivý najmä pohárový triumf

25.04.2017

mt_gallery

Tretí raz za sebou skončili Piešťanské Čajky v extralige na 2. mieste. Nad ich sily boli opäť hráčky Good Angels Košice. „Po poslednom finálovom zápase sa smeje iba víťaz. Mňa mrzí, že sme košické družstvo v bojoch o zlato nepotrápili viac,“ vyjadrila sa nám generálna manažérka piešťanského klubu Bronislava Borovičková po výsledkoch 71:61, 79:59 a 69:55 v prospech obhajkýň titulu.

V nominácii ženskej reprezentácie na prvý blok prípravy je päť Čajok

02.05.2017

mt_gallery

Nový reprezentačný tréner slovenských basketbalistiek Marian Svoboda oznámil v utorok širšiu nomináciu na prvú fázu prípravy smerom k júnovým majstrovstvám Európy (16. - 25. júna) v Českej republike. V 15-mennom zozname figuruje až päť hráčok z kádra Piešťanských Čajok - Angelika Slamová, Terézia Páleníková, Nikola Dudášová, Sabína Oroszová a Rebeka Mikulášiková. Asistentom nového reprezentačného trénera navyše bude Richard Kucsa, ktorý je v Piešťanských Čajkách asistentom trénera Martina Pospíšila. 

Čajky angažovali Jakubcovú a Kašpárkovú, do zahraničia odchádza Oroszová

30.05.2017

mt_gallery

V stále ambicióznom basketbalovom klube Piešťanských čajok nezaháľajú. Bezprostredne po skončení uplynulej sezóny začalo vedenie klubu pracovať na kreovaní kádra pre budúcu sezónu. Aj v nasledujúcom ročníku chcú v Piešťanoch bojovať o najvyššie priečky v slovenskej extralige a prezentovať sa takisto v európskej súťaži. Tomu zodpovedá aj tempo rokovaní s hráčkami, ktoré by mali nosiť dres Čajok v budúcej sezóne.

Slovenky sa pred dvojzápasom v Maďarsku pripravujú v Piešťanoch

07.06.2017

mt_gallery

Slovenské basketbalistky vstúpili v utorok do šiesteho bloku prípravy na majstrovstvá Európy v Česku (16. - 25. júna). Podobne ako minulý týždeň v Brne má tréner Marian Svoboda v Piešťanoch k dispozícii 14 hráčok. Dvom z nich však po dvoch prípravných zápasoch v maďarskom Székesfehérvári veselo nebude, keďže opustia tím a nepocestujú do Hradca Králové, kde Slovenky odohrajú skupinovú fázu. "Konečný 12-menný zoznam by mal byť známy po prípravných stretnutiach v Maďarsku," povedala agentúre SITA manažérka tímu Lucia Lásková.

Sabína Oroszová bude hrať najvyššiu taliansku súťaž v drese San Martina

14.06.2017

mt_gallery

Slovenská basketbalová reprezentantka Sabína Oroszová, ktorá odohrala uplynulé dve sezóny v Piešťanských Čajkách bude v nasledujúcom ročníku pôsobiť v Taliansku. Dvadsaťštyriročná pivotka, ktorá už o pár dní bude reprezentovať SR na európskom šampionáte v Česku sa upísala klubu A. S. Fila San Martino.

Čajky majú v "repre" početné zastúpenie, hráčky sú pred šampionátom plné očakávaní

14.06.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky majú v kádri slovenskej basketbalovej reprezentácie žien pre majstrovstvá Európy v Českej republike početné zastúpenie. Do finálnej dvanástky sa dostalo až päť hráčok, ktoré v uplynulom súťažnom ročníku nastupovalo v drese Piešťan. V realizačnom tíme národného družstva žien je aj asistent trénera Richard Kucsa a fyzioterapeut Michal Nagaj.

Post rozohrávačky Piešťanských Čajok obsadí česká reprezentantka Lenka Bartáková

19.06.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky majú pre sezónu 2017/2018 novú rozohrávačku. Na kľúčový post tímu z kúpeľného mesta sa vedeniu podarilo získať českú reprezentantku Lenku Bartákovú, ktorá v súčasnosti bojuje na domácich majstrovstvách Európy. 26-ročná rodáčka zo Sokolova prichádza k Čajkám z českého Nymburka.

Piešťanské Čajky podali prihlášku do ženskej Euroligy!

26.06.2017

mt_gallery

Klub Piešťanské Čajky je známy tým, že razí filozofiu postupných krokov. V nasledujúcej sezóne sa premiérovo prihlásil aj do najprestížnejšej ženskej klubovej súťaže na starom kontinente EuroLigy. O podrobnostiach sa dočítate v rozhovore Basket.sk s generálnou manažérkou klubu a bývalou úspešnou rozohrávačkou Bronislavou Borovičkovou.

Euroliga: Čajky si v kvalifikácii zahrajú s poľskými Polkowicami

27.06.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky sa aj v nasledujúcej sezóne predstavia v pohárovej Európe. Klub z kúpeľného mesta však podal prihlášku do najlepšej ženskej medzinárodnej súťaže – Euroligy. O účasť medzi európskou elitou však budú musieť Piešťanky bojovať v kvalifikácii, kde si zmerajú sily s poľským celkom CCC Polkowice.

Čajky spoznali mená svojich potencionálnych súperov v Eurolige i Eurocupe

05.07.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky spoznali na utorkovom žrebe európskych klubových súťaží FIBA v Mníchove svojich potencionálnych súperov v Eurolige, alebo v Eurocupe. V oboch prípadoch čaká na piešťanské basketbalistky zaujímavé medzinárodné stretnutia.  

M. Pospíšil: Polkowice sú veľkým favoritom, v basketbale je ale možné všetko

16.07.2017

mt_gallery

Už pred žrebom európskych basketbalových súťaží FIBA v Mníchove bolo jasné, že Piešťanské Čajky sa o účasť v Eurolige budú musieť pobiť v kvalifikácii proti silnému poľskému klubu CCC Polkowice. O kvalifikačnom súperovi Piešťan sme sa porozprávali s trénerom Čajok Martinom Pospíšilom.

Do Piešťan prichádza skúsená americká pivotka Jenna Smith!

17.07.2017

mt_gallery

Štvrtá posila Piešťanských Čajok pre sezónu 2017/2018 je už známa. Do tímu z kúpeľného mesta prichádza skúsená americká pivotka Jenna Smith, ktorá by mala byť jednou z kľúčových hráčok Piešťan v podkošovom priestore.

Piešťanské Čajky si zahrajú aj Eastern Europe Women´s Basketball League!

21.07.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky si v nasledujúcom ročníku zahrajú aj ďalšiu medzinárodnú súťaž! Klub z kúpeľného mesta sa prihlásil do východoeurópskej ligy Eastern Europe Women´s Basketball League (EEWBL), ktorá je pre nich výbornou príležitosťou pre medzinárodnú konfrontáciu.

R. Mikulášiková: Zahrať si na ženskom šampionáte bol môj sen

28.07.2017

mt_gallery

Jednou z najtalentovanejších basketbalistiek Slovenska je zaiste pivotka Piešťanských Čajok Rebeka Mikulášiková. Odchovankyňa Nitry bola najmladšou hráčkou vo výbere trénera Mariána Svobodu na európskom šampionáte žien v Českej republike a ukázala sa tam vo veľmi dobrom svetle. Hoci sa pôvodne mala piešťanská hráčka po návrate z ženského šampionátu pripojiť k jednej z mládežníckych reprezentácii, kvôli zraneniu kolena si sezónu nepredĺžila.

Čajky sa dohodli na spolupráci s Martinou Letkovou a Vanessou Gajdošovou

08.08.2017

mt_gallery

Piešťanské Čajky odštartujú už v pondelok 14. augusta letnú prípravu na súťažný ročník 2017/2018. Vedenie klubu už pomaly finišuje so skladaním kádra a najnovšie sa mu podarilo dohodnúť s dvomi slovenskými hráčkami.  Posilami Čajok sa stali pivotka Martina Letková a mladá rozohrávačka alebo krídelníčka Vanessa Gajdošová.

Piešťanské Čajky odštartovali prípravu na novú sezónu s deviatimi hráčkami

16.08.2017

mt_gallery

Basketbalistky Piešťanských Čajok odštartovali v pondelok 14. augusta prípravu na nadchádzajúcu sezónu 2017/2018. Na prvom tréningu sa trénerovi Martinovi Pospíšilovi hlásilo deväť hráčok, ku ktorým sa do konca augusta ešte pripoja tri zahraničné posily.

Nová rozohrávačka Čajok L. Bartáková: Chcem využiť svoje skúsenosti v prospech tímu

18.08.2017

mt_gallery

Kľúčový post rozohrávačky Piešťanských Čajok bude túto sezónu zastávať česká reprezentantka Lenka Bartáková, ktorá do kúpeľného mesta prišla z Nymburka. Dvadsaťšesťročná rodáčka zo Sokolova, ktorá bude v Piešťanoch nosiť na drese číslo 9 má spolu s tímom za sebou prvý týždeň prípravy a podelila sa s nami o svoje dojmy z nového pôsobiska.

Reklama