Post rozohrávačky Piešťanských Čajok obsadí česká reprezentantka Lenka Bartáková

19.06.2017

Piešťanské Čajky majú pre sezónu 2017/2018 novú rozohrávačku. Na kľúčový post tímu z kúpeľného mesta sa vedeniu podarilo získať českú reprezentantku Lenku Bartákovú, ktorá v súčasnosti bojuje na domácich majstrovstvách Európy. 26-ročná rodáčka zo Sokolova prichádza k Čajkám z českého Nymburka.

 

Prioritou vedenia Čajok bolo na post „jednotky“ angažovať rozohrávačku z Európy. So získaním českej reprezentantky sú v Piešťanoch spokojní a veľa si od novej posily pre nasledujúcu sezónu sľubujú. „Osobne ma veľmi teší príchod Lenky Bartákovej na pozíciu strednej rozohrávačky. Sama som hrávala na tomto poste a viem, ako veľmi je pre tím dôležitý. Našim cieľom bolo získať rozohrávačku z Európy a sme radi, že sme sa dohodli práve s Lenkou. Je to Češka a nebude mať žiadnu jazykovú bariéru s našimi hráčkami. Lenka je veľmi dobrým tipom pre naše družstvo a dúfame, že bude pre Čajky veľkým prínosom,“ povedala na margo novej posily generálna manažérka Bronislava Borovičková.

 

175-centimertov vysoká L. Bartáková pôsobila v posledných dvoch ročníkoch v drese Nymburka. Predtým hrala dva roky v elitnom českom tíme ZVVZ USK Praha i v Hradci Králové, ktorý rovnako patrí k špičke najvyššej českej súťaže. Jednu sezónu odohrala aj za VŠ Praha. Z predchádzajúcich pôsobísk má skúsenosti s európskymi klubovými súťažami Euroligou či Európskym pohárom. 

 

Nová posila Čajok zároveň patrí dlhodobo k hráčkam českej reprezentácie, s ktorou sa predstavila aj na olympiáde v Londýne 2012. Aktuálne je členkou kádra národného družstva ČR na prebiehajúcich majstrovstvách Európy v Hradci Králové a Prahe. 

 

Vizitka:

 

Meno a priezvisko: Lenka Bartáková

 

Dátum a miesto narodenia: 17.5.1991 v Sokolove

 

Národnosť: Česká republika

 

Výška: 175 cm

 

Post: rozohrávačka

 

Predchádzajúce pôsobiská: 2016/2017 DSK Basketball Nymburk, 2015/2016 DSK Basketball Nymburk, 2014/2015 USK Praha, 2013/2014USK Praha, 2012/2013 VŠ Praha, 2011/2012 Sokol Hradec Králové, 2010/2011 Sokol Hradec Králové, 2009/2010 Sokol Hradec Králové, 2008/2009 Sokol Hradec Králové.

 

 

Zdroj: BK Nymburk

 

 

Postup do skupinovej fázy Eurocupu – to je dnešný cieľ Čajok!

Už dnes sa rozhodne o tom, či si Piešťanské Čajky po roku opäť zahrajú skupinovú fázu Európskeho pohára FIBA. Čajky dnes privítajú v odvetnom dueli kvalifikácie maďarský celok PEAC Pécs, ktorý porazili na ich palubovke 74:64. Piešťanské basketbalistky sú odhodlané pobiť sa o postup zo všetkých síl.

Čajky pred odvetným duelom s Pécsom nabudilo víkendové historicky prvé súťažné víťazstvo nad Good Angels Košice. Presne 900 dní trvajúca séria 68 víťazných extraligových stretnutí basketbalistiek Good Angels Košice sa skončila v sobotu práve v Piešťanoch, keď Čajky vyhrali 75:70.

"Pred pár dňami, keď na nás v Pécsi ešte iba čakal prvý zápas kvalifikácie o postup do Európskeho pohára FIBA a následne domáce stretnutie proti Good Angels, by som povedal, že zostať bez prehry po týchto dvoch náročných zápasoch by bolo skvelé. Teraz tvrdím, že je to všetko skutočne pekné, ale nepreceňujeme to, lebo stále je iba úvod sezóny," skonštatoval tréner Martin Pospíšil. Práve on vedie Čajky od ich vstupu do extraligy a radoval sa teda z prvého triumfu nad najsilnejším protivníkom pod domácimi košmi.

"Ukázali sme teraz, že vieme zdolať aj Good Angels, čo je dobré, ale postupujeme krok za krokom. Sezóna je dlhá a môže sa počas nej udiať veľa vecí, 'stačí' zaspať určitý úsek a môže sa to vypomstiť. Nepozeráme sa ďaleko, nesnívame, všetko naše sústredenie smeruje na najbližší zápas. Víťazstvo nad Košicami je pre nás veľkou vzpruhou pred stredajšou odvetou s Pécsom. Dokázali sme si, že môžeme zdolať aj veľmi silné družstvá, ale je tu nový zápas a nový deň. Treba v tom pokračovať," doplnil Pospíšil.

Piešťanské Čajky si minulý týždeň z Maďarska priviezli cenné 10-bodové víťazstvo 74:64, do skupinovej fázy EP FIBA ich v odvete posunie aj prehra o 9 bodov. "Do každého zápasu vstupujeme s víťazným imperatívom. Máme pred sebou veľkú výzvu, naším jednoznačným cieľom už pred prvým duelom bol postup. Urobíme preň všetko," dodal kouč piešťanského tímu.

Reklama