ZVVZ USK Praha bolo nad sily Piešťanských Čajok

13.09.2017

Ďalší prípravný zápas Piešťanské Čajky odohrali proti atraktívnemu súperovi. V Športovej hale Královka sa v stredu predstavili proti euroligovému celku ZVVZ USK Praha, ktorý najlepšiu ženskú medzinárodnú súťaž vyhral v roku 2015.

Hoci mali Čajky výborný štart do zápasu a vytvorili si päťbodový náskok, USK sa dotiahlo a nedovolilo Čajkám odskočiť na vyšší bodový rozdiel. Prvý polčas bol vyrovnaný, keď prvá štvrtina skončila 18:18 a druhú dokonca Čajky vyhrali 13:12 a na prestávku tak šli s jednobodovým vedením. Stretnutie sa lámalo po prestávke, kde sa Piešťanky vôbec nedokázali presadzovať v ofenzíve a v obrane chybovali, čo skúsené hráčky USK využili a odskočili na 53:36 pred poslednou časťou. Čajky už ani v poslednej časti nedokázali znížiť bodový rozdiel a napokon tak v Prahe prehrali 51:70.

ZVVZ USK Praha –Piešťanské Čajky 70:51 (18:18, 30:31, 53:36)

ZVVZ USK Praha: Hanušová 18, Elhotová Kat. 14, Režan 13, Xargay 4, Romero 2 (Mainclová 8, Elhotová Kar. 7, Krejzová, Voráčková 2, Pospíšilová, Brabencová). Trénerka: Natália Hejková

Piešťanské Čajky: Páleníková 14, Slamová 7, Jakubcová 6, Podrug 4, Bartáková 2 (Smith 7, Boyd 6, Dudášová 3, Letková 2, Kašpárková) Tréner: Martin Pospíšil

TH: 17/15 – 8/4. Trojky: 5 – 5. Fauly: 21 – 18. Štvrtiny: 18:18, 12:13, 23:5, 17:15.

Najbližšie sa Piešťanské Čajky predstavia už v piatok 15. septembra pred domácimi fanúšikmi v Diplomat aréne, kde budú od 18:00 hostiť Basket Žabiny Brno.

Postup do skupinovej fázy Eurocupu – to je dnešný cieľ Čajok!

Už dnes sa rozhodne o tom, či si Piešťanské Čajky po roku opäť zahrajú skupinovú fázu Európskeho pohára FIBA. Čajky dnes privítajú v odvetnom dueli kvalifikácie maďarský celok PEAC Pécs, ktorý porazili na ich palubovke 74:64. Piešťanské basketbalistky sú odhodlané pobiť sa o postup zo všetkých síl.

Čajky pred odvetným duelom s Pécsom nabudilo víkendové historicky prvé súťažné víťazstvo nad Good Angels Košice. Presne 900 dní trvajúca séria 68 víťazných extraligových stretnutí basketbalistiek Good Angels Košice sa skončila v sobotu práve v Piešťanoch, keď Čajky vyhrali 75:70.

"Pred pár dňami, keď na nás v Pécsi ešte iba čakal prvý zápas kvalifikácie o postup do Európskeho pohára FIBA a následne domáce stretnutie proti Good Angels, by som povedal, že zostať bez prehry po týchto dvoch náročných zápasoch by bolo skvelé. Teraz tvrdím, že je to všetko skutočne pekné, ale nepreceňujeme to, lebo stále je iba úvod sezóny," skonštatoval tréner Martin Pospíšil. Práve on vedie Čajky od ich vstupu do extraligy a radoval sa teda z prvého triumfu nad najsilnejším protivníkom pod domácimi košmi.

"Ukázali sme teraz, že vieme zdolať aj Good Angels, čo je dobré, ale postupujeme krok za krokom. Sezóna je dlhá a môže sa počas nej udiať veľa vecí, 'stačí' zaspať určitý úsek a môže sa to vypomstiť. Nepozeráme sa ďaleko, nesnívame, všetko naše sústredenie smeruje na najbližší zápas. Víťazstvo nad Košicami je pre nás veľkou vzpruhou pred stredajšou odvetou s Pécsom. Dokázali sme si, že môžeme zdolať aj veľmi silné družstvá, ale je tu nový zápas a nový deň. Treba v tom pokračovať," doplnil Pospíšil.

Piešťanské Čajky si minulý týždeň z Maďarska priviezli cenné 10-bodové víťazstvo 74:64, do skupinovej fázy EP FIBA ich v odvete posunie aj prehra o 9 bodov. "Do každého zápasu vstupujeme s víťazným imperatívom. Máme pred sebou veľkú výzvu, naším jednoznačným cieľom už pred prvým duelom bol postup. Urobíme preň všetko," dodal kouč piešťanského tímu.