04 / Stanislava Košarišťanová

26.07.2012

Read more...

Ahojte, mám 17 rokov a študujem na Strednej zdravotníckej škole v Trenčíne. Bavia ma skoro všetky športy, ale najviac asi fitness, cyklistika, snowboarding a samozrejme basketbal, ktorému sa venujem už 11 rok. Dostala som sa k nemu náhodou, keď nám to na ZŠ v Starej Turej ponúkli, ako krúžok. Časom som však zistila, že to nie je len krúžok, ale tvrdá hra vyžadujúca si predovšetkým disciplínu. Odmenou za tvrdú prácu sú neopísateľné zížitky so spoluhráčkami a nezabudnuteľné pocity pri výhre, o ktorú sa musíte zaslúžiť. Toto je moja prvá sezóna v Piešťanských Čajkách a veľmi sa na ňu teším, ptretože sa tu môžem učit a naberať skúsenosti od tých najlepších. Budem tvrdo makať, aby som sa zlepšila a nikoho nesklamala.

 

  

výška post dat. narodenia krajina
170 krídlo 27.5.1999 SVK

 

 

05 / Nikola Dudášová

26.07.2012

Read more...

Volám sa Nikola a basketbal mi prirástol k srdcu, keď som mala 9 rokov. Basketbal som začala hrať v mojom rodnom meste v Banskej Bystrici a momentálne pôsobím už piatu sezónu v družstve Piešťanské Čajky. V Bystrici som chodila na športové gymnázium a teraz študujem fyzioterapiu v Piešťanoch. Prešla som všetkými mládežníckymi reprezentáciami a s Čajkami sa teším na ďalšiu sezónu, na spoločné úspechy a na nové získané skúsenosti :-) 

  

 

výška post dat. narodenia krajina
175 krídlo 17.3.1995 SVK

 

 

07 / Rebeka Mikulášiková

26.07.2012

Read more...

Moje meno je Rebeka a pochádzam z Nitry, kde som strávila doterajšiu časť mojej basketbalovej kariéry. Po minuloročnej postupovej sezóne s Nitrou do extraligy som cítila, že potrebujem spraviť ďalší krok v kariére a rozhodla som sa prijať ponuku Piešťanských Čajok. Som strašne rada, že si ma do Piešťan vybrali a budem môcť pôsobiť v takto kvalitnom družstve. Dám do toho úplne všetko, aby som ľudom, ktorí mi dali túto dôveru ukázala, že na to mám. Mojou výhodou je výška, ktorú sa budem snažiť čo najviac využívať. Budem bojovať o každú loptu a chcem ľudom, ktorí mi dali šancu hrať za Čajky dokázať, že na to mám. Dúfam, že sa veľa vecí naučím a budem sa v Piešťanoch zlepšovať. 


 

výška post dat. narodenia krajina
189 pivot

31.7.1999

SVK

 

 

10 / Tiffany Brown

26.07.2012

Read more...

Ahojte všetci, moje meno je Tiffany Brown, narodila som sa 26. augusta 1986 v Cartersville v USA a v minulej sezóne som pôsobila vo švédskom Sallene. V minulosti som hrávala aj v Poľsku a Rumunsku. Absolvovala som štúdium na univerzite Georgia Southern University. Piešťanské Čajky som sledovala už minulý rok, pretože tam hrali moje dva kamarátky Nadia Parker a Monica Engelman. Pred novou sezónou som plná očakávaní a som odhodlaná pomôcť tímu k úspechom. Veľmi sa na sezónu v Čajkách teším.“

 

 

 

 

 

výška post dat. narodenia krajina
165 rozohrávač

26.8.1986

USA

 

 

11 / Sabína Oroszová

26.07.2012

Read more...

Volám sa Sabína Oroszová a narodila som sa 5.júna 1993. Basketbal som od svojich 8 rokov hrávala za svoje rodné mesto Šamorín, až kým som neodišla študovať na univerzitu do Ameriky. Na Eastern Illinois University som 4 roky študovala manažment a hneď po návrate na Slovensko sa zo mňa stala Piešťanská Čajka. Je to pre mňa veľká česť byť súčasťou tohto teamu a dúfam,  že svojou hrou budem môcť dopomôcť k ešte úspešnejšej sezóne ako po minulé roky. Už sa veľmi teším na sezónu a zápasy, ale aj na piešťanských fanúšikov, ktorí, ako som počula, sú vynikajúci :)

 

   

 

 

výška post dat. narodenia krajina
190 pivot 5.6.1993 SVK

 

 

13 / Lucia Krč – Turbová

26.07.2012

Read more...

Narodila som sa v 89-tom. Spolu s loptou som vyrastala na Starej Turej, odkiaľ som postupne mierila cez Myjavu do Nitry,kde som skončila SPU, medzitým som rok strávila v drese Karlových Varov, až som dorazila do Piešťan. Čaká ma tu už štvrtá sezóna, ale premiérová fibacupovská. Teším sa dostatočne, uvidíme koľko radostí a starostí nám prinesie.Tým sa mi splní ďalší malý basketbalový sen, keď už to Rio 2016 nevyšlo. Pomedzi všetky cesty som prežila pekné basketbalové letá všetkých mládežníckych reprezentačných kategórií, videla tak veľa hál, ale aj kus sveta. Prajem si nech nám naša nová Diplomat aréna prinesie pekné zážitky, ďalších fanúšikov,čo sa do starej nevošli a nech nám ako aréna, tak sezóna neprinesie žiadne zranenia. Inak zbožňujem cestovanie, lyže, Táslera a svoju famíliu. Česť práci a rukám pokoj Škero.

 

výška post dat. narodenia krajina
185 pivot 1.6.1989 SVK

 

 

16 / Simona Majtásová

26.07.2012

Read more...

Volám sa Simona Majtásová. Narodila som sa 7.8.1999 a pochádzam zo Starej Turej, kde hrám už jedenástym rokom basketbal. Za najväčší tímový úspech určite považujem zlatú medailu na majstrovstvách Slovenska v kategórií kadetiek v sezóne 2013/2014 a striebornú medailu v starších žiačkach. Študujem na SOŠ v Starej Turej, kde momentálne navštevujem u druhý ročník. Je mi veľkou cťou hrať v drese Piešťanských Čajok a je to pre mňa obrovská škola basketbalu. Mojim cieľom je sa každým tréningom zlepšovať a tvrdo na sebe pracovať.

 

 

 
 

výška post dat. narodenia krajina
173 krídlo

7.8.1999

SVK

 

 

20 / Laura Horvátová

26.07.2012

Read more...

Volám sa Laura Horvátová. Narodila som sa 1. marca 1997 v Piešťanoch. Prvým rokom študujem na Akadémii policajného zboru v Bratislave.V klube Piešťanských Čajok pôsobím piaty rok. V sezóne 2014/2015 som sa zúčastnila na Majstrovstvách Európy B divízie do 18rokov,ktorú sme celú vyhrali. Čaká ma ešte dlhá cesta, ale teší ma, že sa môžem zlepšovať medzi najlepšími.

 

 

 

 

  

 

výška post dat. narodenia krajina
166 rozohrávač 1.3.1997 SVK

 

 

21 / Balážová Michaela

26.07.2012

Read more...

Volám sa Michaela Balážová. Narodila som sa 30.3.1999 a pochádzam zo Zvolena. Navštevujem Športové gymnázium v Banskej Bystrici, kde som v treťom ročníku.  Táto sezóna bude pre mňa tretia v drese Piešťanských Čajok a taktiež už štvrtú sezónu budem hosťovať v družstve MBK Stará Turá, s ktorým sme predminulú sezónu získali striebro v juniorskej kategórii. Takisto som sa toto leto prvýkrát zúčastnila Majstrovstiev Európy do 18 rokov. Teším sa na ďalšiu sezónu a som hrdá, že môžem na sebe pracovať a zlepšovať sa pod vedením trénera Pospíšila v drese Piešťanských Čajok.

 

 

  

 

výška post dat. narodenia krajina
180 krídlo 30.3.1999 SVK

 

 

22 / Chantelle Handy

26.07.2012

Read more...

Ahojte, moje meno je Chantelle a narodila som sa 16. júna 1987 v Anglicku. Som reprezentantkou Veľkej Británie, s ktorou som sa v roku 2012 zúčastnila aj olympijských hier v Londýne. Mám za sebou pôsobenia v v Turecku, Švédsku, Francúzsku, Grécku, či Maďarsku.  Skúsenosti mám aj s basketbalom v zámorí, keďže pôsobila a študovala na Marshall University v Západnej Virgínii. Na Slovensku som už v minulosti pôsobila v drese Ružomberka a tešila sa na návrat do tejto krajiny. Nadchádzajúca sezóna v Piešťanských Čajkách bude pre mňa veľkou výzvou a mojimi výkonmi budem chcieť pomôcť tímu, aby sme zabojovali o extraligový titul.“

 

  

  

výška post dat. narodenia krajina
188 krídlo 16.6.1987 GB

 

 

23 / Angelika Slamová

26.07.2012

Read more...

Volám sa Angelika Slamová a všetci ma volajú Angi. Narodila som sa 19.6.1994. S basketbalom som začala v Šamorín keď som mala 8 rokov. V ženskej extralige pôsobím od mojich 16 rokov, ale táto sezóna bude pre mňa špecifická, pretože som prvý krát v kariére zmenila dres a budem Piešťanskou Čajkou. Už teraz je viac ako pravdepodobné, že k môjmu jedinému extraligovému bronzu pribudne ďalšia medaila, ale spravím všetko preto aby som Čajkám pomohla konečne zdolať Košice, aby tá medaila mala zlatú príchuť.

 

 

 

 

výška post dat. narodenia krajina
173 krídlo  19.6.1994 SVK

 

 

33 / Tereza Páleníková

26.07.2012

Read more...

Volám sa Tereza Páleníková a narodila som sa 16. augusta 1995 v Bratislave. Basketbal som začala hrávať vo svojich desiatich rokoch. Súbežne s basketbalom som chodila na gymnastiku a atletiku, ale nakoniec u mňa zvíťazil basketbal. Začala som v prípravke BK Petržalka a postupom času som sa prebojovala do extraligového tímu, v ktorom som pôsobila dva sezóny. V mládežníckych súťažiach som získala trikrát titul majstra Slovenska a s reprezentáciou som bola na šiestich mládežníckych Majstrovstvách Európy. Túto sezónu budem už tretí rok obliekať dres Piešťanských čajok a na sezónu sa už obzvlášť teším.

 

 

 

výška post dat. narodenia krajina
179 krídlo 16.8.1995 SVK

 

 

34 / Monique Oliver

26.07.2012

Read more...

Volám sa Monique Oliver a pochádzam z amerického mesta hazardu Las Vegas. Narodila som sa 1.12.1990 a v minulom roku som získala nemecký titul s tímom TSV Wasserburg. Predtým som sa dvakrát stala najlepšou pivotkou gréckej ligy, keď som pôsobila v Panathinaikose Atény. Mám za sebou štúdium na Rutgers University a angažmán v Piešťanských Čajkách beriem ako veľkú výzvu a chcem prispieť k úspechom tímu čo najlepšími výkonmi.

 

 

 

  

 

výška post dat. narodenia krajina
188 pivot 1.12.1990 USA

 

 

Reklama