Čajky s Rigou prehrali o 18 bodov, za predvedený výkon sa však hanbiť nemusia

jan 4, 2019 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky vstúpili do roka 2019 zápasom Európskej ženskej basketbalovej ligy EWBL proti silnému celku TTT Riga z Lotyšska, ktorý privítali na palubovke Diplomat arény. Piešťanské basketbalistky s favorizovaným celkom prehrali o 18 bodov 66:84, no za predvedený výkon sa hanbiť rozhodne nemusia.

V úvode stretnutia sa strelecky nedarilo ani jednému z družstiev a štyri minúty bol stav 0:0. Potom sa podarilo Čajkám odskočiť na 4:0, no hosťujúce hráčky ukázali, že sú výborne strelkyne za tri body a dvomi trojkami naštartovali svoj obrat v skóre a do konca prvej štvrtiny Piešťankám odskočili na 17:8. V druhej časti, ale Čajky dokázali s favoritkami stretnutia držať krok, darilo sa im presadzovať cez obranu TTT, keď do polčasu nastrieľali 27 bodov a na prestávku tak šli len so sedembodovou stratou 35:42.

Po zmene strán však Čajky nastúpili nervózne, zbytočne strácali lopty, čo skúsené družstvo z Lotyšska dokázalo tvrdo tresťať a v tretej štvrtine, ktorú zvládli v pomere 25:8 rozhodli o svojom víťazstve. V záverečnej štvrtine dal tréner Kucsa šancu aj mladým hráčkam z lavičky, ktoré si počínali veľmi dobre a celkovo sa Čajkám posledná časť vydarila. Vyhrali ju 23:17 a zmiernili tak konečný výsledok na 18 bodový rozdiel.

Čajky sa už zajtra predstavia v extraligovom súboji na palubovke ŠBK Šamorín a už v stredu 9. januára v rámci Stredoeurópskej ligy CEWL privítajú lídra nemeckej bundesligy BC Pharmaserv Marburg, ktorý v prvom vzájomnom meraní síl porazili.

Piešťanské Čajky – TTT Riga 66:84 (8:17, 35:42, 43:67)

Piešťanské Čajky: Lubin 15, Thompson 10, Matejčíková 6, Jakubcová 5, Hašková (Mikulášiková 11, Baburová 7, Deptová 5, Majtásová 3, Mihaljevičová 2, Bábiková 2, Dovčíková). Tréner: Richard Kucsa

TTT Riga: Vitola 17, Slaughter 11, Peddy 8, Baško 6, Pulvere 3 (Rozenberga 12, Pilabere 12, Kreslina 9, Kulite 4, Eglite 2). Tréner: Martins Zibarts

TH: 13/10 – 15/10. Trojky: 4 – 6. Fauly: 15 – 18. Divákov: 620. Rozhodovali: Ženiš, Hudec, Turčin. Štvrtiny: 8:17, 27:25, 8:25, 23:17.