V Čajkách nepristúpili ku kráteniu výplat, nový tréner by mohol byť známy do dvoch týždňov

apr 27, 2020 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky si pred sezónou 2019/2020 stanovili tie najvyššie ciele. Chceli uspieť na domácej scéne i v medzinárodných súťažiach CEWL a EWBL. Pandémia koronavírusu im však prekazila všetky plány.

„Všetci v klube sme mali v tejto sezóne tie najvyššie ambície a sezónu sme mali veľmi dobre rozohranú. S našim hráčskym kádrom sme mali na to, aby sme bojovali o extraligový titul, či uspeli na finálových turnajoch Európskej basketbalovej ligy žien EWBL, či Stredoeuróspkej ligy CEWL,“ skonštatovala generálna manažérka Bronislava Borovičková.

Po dvoch rokoch prichádza v Piešťanských Čajkách opäť zmena na poste hlavného trénera. „Správna rada klubu sa rozhodla s Richardom Kucsom nepredĺžiť zmluvu, ktorá sa skončila po sezóne 2019/2020. V súčasnosti je našou hlavnou prioritou angažovať nového hlavného trénera. Máme predstavu aj niekoľko kandidátov a v súčasnosti prebiehajú rokovania. Meno nového kouča nášho tímu by sme mohli spoznať v horizonte dvoch týždňov,“ uviedla B. Borovičková a doplnila: „Tiež už začíname pracovať na skladaní kádra na budúci ročník, keďže väčšine hráčkam po sezóne skončila zmluva.“

Hoci sezóna 2019/2020 sa kvôli pandémii koronavírusu nečakane skončila takmer o jeden a pol mesiaca skôr, klub z kúpeľného mesta nepristúpil k ekonomickým opatreniam týkajúcich sa výplat. „Hráčkam i realizačnému tímu bude vyplatené všetko, na čo majú nárok podľa platných zmlúv. V slovenskom športe to nie je možno zvyčajné. Aj to však svedčí o serióznosti Piešťanských Čajok, za čo patrí veľká vďaka majiteľovi klubu,“ doplnila Bronislava Borovičková.

Ani vzhľadom na aktuálnu situáciu v klube z kúpeľného mesta nestrácajú nádej a pomaly sa chystajú na ďalší ročník 2020/2021, okolo ktorého je však stále veľa otáznikov. „Je veľmi ťažké sa nejako pozitívne naladiť, keďže nevieme presne kedy sa uvoľnia opatrenia. Najmä čo sa týka tréningového procesu a uskutočnení športových podujatí. Otázne tiež je, ako to bude s medzinárodnými súťažami, v ktorých bolo prioritou klubu v minulých rokoch účinkovať. Stále je vo vzduchu veľmi veľa otáznikov. Sme však nastavení tak, že sezóna sa začne ako zvyčajne, teda na začiatku októbra,“ uviedla generálna manažérka Čajok.

Podľa nej klubu vzhľadom na aktuálnu situáciu v súčasnosti nehrozia existenčné problémy. „Od majiteľa klubu a hlavného sponzora máme prísľub, že rozpočet na budúcu sezónu by mal byť v podobnom rozsahu, ako v minulom ročníku. Samozrejme všetko záleží na tom, ako dlho a ako sa bude aktuálna situácia vyvíjať,“ dodala B. Borovičková.