Čajky v prvom prípravnom zápase nestačili na Šopron, vyhrali však druhý polčas

aug 30, 2018 | SPRAVY | 0 comments

Basketbalistky Piešťanských Čajok v stredu nastúpili k prvému prípravnému zápasu, keď sa predstavili na palubovke maďarského celku Šopron Basket. Čajky v Novomatic aréne síce prehrali 56:68, podali však sympatický výkon, na ktorom sa bude dať stavať v ďalších zápasoch.

Takmer novozložené družstvo Čajok s novou trénerskou dvojicou absolvovalo svoju zápasovú premiéru proti minuloročným finalistkám Euroligy a maďarským majsterkám, ktoré však ešte nemali pohromade kompletný káder. Vstup do stretnutia mali lepší domáce hráčky, ktoré sa rýchlou bodovou šnúrou dostali do vedenia 10:0. Bodovo sa následne začali presadzovať aj Čajky, no Šopron si udržiaval svoj náskok a prvú časť vyhral 24:15. Do polčasu si maďarský celok ešte o niečo navýšil vedenie a na prestávku sa tak išlo za stavu 42:29. V druhom dejstve však Piešťanky hrali oveľa aktívnejšie a najmä vydarenou treťou štvrtinou, ktorú ovládli v pomere 18:6 sa vrátili do zápasu. V poslednej časti zo začiatku ešte Piešťanky s domácim držali krok, Šopron však v finálnej pasáži zápasu premenil tri trojky a odskočil Čajkám na rozdiel, ktorý už nedokázali dotiahnuť. Bodovo sa z Piešťanského družstva najvýraznejšie presadila kanadská posila Jessica Lubin, ktorá zaznamenala 17 bodov.

Čajky už zajtra pocestujú do Brna na turnaj Jersey Cup, kde ich najskôr v piatok o 18:30 preverí v hale Vodova domáce KP Brno a v sobotu o 14:30 si prvýkrát v tejto sezóne zmerajú sily so slovenskými konkurentkami z MBK Ružomberok.

Šopron Basket – Piešťanské Čajky 68:56 (24:15, 18:14, 6:18, 20:9)
Šopron Basket: Fegyverneky 6, Bakó 2, Crvendakic 19, Határ 16, Dubei 9 (Salvadores 12, Czukor 4, Varga, Kocsis). Tréner: R. Iniguez.
Piešťanské Čajky: Jakubcová 7, Mikulášiková 11, Hašková 7,Thompson 6, Matejčíková (Majtásová 2, Mihaljevičová 4, Lubin 17, Baburová 2, Bábikova). Tréner: R. Kucsa.
TH: 21/18 – 17/12. Trojky: 4 – 0. Fauly: 22 – 18.