Vyrovnaný šláger v Ružomberku ušiel Čajkám v poslednej štvrtine

mar 2, 2019 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky uzavreli nadstavbovú časť basketbalovej extraligy žien v sobotnom šlágri na palubovke MBK Ružomberok. Vo vyrovnanom stretnutí sa napokon z víťazstva tešili domáce Liptáčky, ktoré zápas rozhodli v záverečnej štvrtine a Čajky porazili 57:48.

Piešťanské basketbalistky tak končia po nadstabovej časti na druhej priečke tabuľky a vo štvrťfinále play-off narazia na siedmy tím BK ŠKP 08 Banská Bystrica. Úvodný zápas série hranej na dva víťazné zápasy bude už búducu sobotu 9. marca v Diplomat aréne.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 57:48 (11:13, 26:24, 40:39)

Ružomberok: Ellenberg 19 (3 trojky), Mištinová 11, Yatskovets 10, Janoščíková 2, Jeffery (Markovič 8, Ivančáková 5, Stašová 2, Moravčíková, Kelčíková). Tréner: J. Suja.

Piešťany: Lubin 18, Thompson 9, Jakubcová 8 (16 doskokov), Engelman 6, Baburová 4 (Krč-Turbová 3, Hašková, Matejčíková, Mihaljevičová). Tréner: R. Kucsa.

TH: 7/5 – 6/2. Trojky: 10 – 4. Fauly: 13 – 15. Štvrtiny: 11:13, 15:11, 14:15, 17:9.