Čajky prehrali aj druhý finálový zápas, v sobotu budú hrať v Ružomberku o všetko

apr 17, 2019 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky ani v druhom stretnutí finálovej série nedokázali zvíťaziť nad Ružomberkom. Pred zaplnenou Diplomat arénou Čajky svojim súperkám podľahli 56:67 a prehrávajú v sérii 0:2 na zápasy. Tretí duel je na programe v sobotu o 17:00 v Ružomberku a Čajky tam budú hrať o všetko.

Domáce hráčky začali lepšie, viedli 4:0 aj 8:4, ale hostky ešte v prvej štvrtine dokázali vyrovnať. Ako mimoriadne dôležitá pre ďalší priebeh sa ukázala druhá štvrtina. Aj do nej vstúpili lepšie domáce hráčky (26:21), ale ďalej už diktovali tempo Ružomberčanky. Čajky viackrát zlyhali v streľbe i defenzíve a v závere prvého polčasu prehrávali aj o 10 bodov (29:39).

Domáce basketbalistky však v úvodných minútach tretej štvrtiny stiahli manko, viedli aj 44:41, ale ani tento náskok nezúročili. Záver tretej desaťminútovky patril Ružomberčankám, ktoré si v poslednej štvrtine nenechali vziať náskok. Pred tretím zápasom sa tak dostali do vedenia 2:0 a v sobotu môžu doma rozhodnúť o titule.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 56:67 (20:19, 35:39, 47:55) – stav série: 0:2

Piešťany: Engelman 15 (3 trojky), Thompson 12, Baburová 5, Jakubcová 5, Lubin 4 (Mikulášiková 10, Matejčíková 2, Krč-Turbová 2, Hašková 1, Deptová, Dovčíková, Mihaljevičová). Tréner: R. Kucsa.

Ružomberok: Šikšniute 20, Jeffery 17, Ellenberg 13, Yatskovets 10, Mištinová 4 (Stašová 3, Ivančáková, Janoščíková, Moravčíková, Markovič, Belušová). Tréner: J. Suja.

TH: 14/11 – 12/11. Trojky: 5 – 4. Fauly: 20 – 18. Divákov: 900. Rozhodovali: Tomašovič, Doušek, Holländer. Štvrtiny: 20:19, 15:20, 12:16, 9:12.