Čajky majú za sebou úspešný týždeň, vyhrali aj v Šamoríne

okt 19, 2019 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky si pripísali tento týždeň aj druhé víťazstvo. Po stredajšej výhre nad Slovankou MB v CEWL sa piešťanským basketbalistkám podarilo uspieť aj v sobotnom stretnutí basketbalovej extraligy žien, keď uspeli na palubovke ŠBK Šamorín 65:50.

Čajky nastúpili na zápas opäť len so siedmymi hráčkami, no vydaril sa im úvod do zápasu, keď prvú štvrtinu vyhrali 22:12. Čajky svoje vedenie ešte do polčasu navýšili na rozdiel 16 bodov. Po zmene strán sa domáce hráčky dostali do zápasu a stiahli náskok Čajok, no tie v záverečnej štvrtine kontrolovali hru a napokon dotiahli zápas do víťazného konca 65:50.

Najbližšie sa Čajky predstavia v stredu 23.10. na domácej palubovke v zápase Stredoeurópskej ligy CEWL proti Chomutovu a v sobotu pocestujú na extraligový šláger do Ružomberka.

ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky 50:65 (12:22, 23:39, 38:47)

ŠBK Šamorín: Svetlíková 19, Sujová 16, Škublová 3, Marcová 2, J. Lelkes 2 (Burianová 3, Zárevúcka 2, Oštadálová 2, Dulová 2). Tréner: A. Diósi.

Piešťanské Čajky: Hamilton-Carter 15, Tadić 11, Hašková 10, Bidikuindila 8, Deptová 7 (Dovčíková 10, Krč-Turbová 4). Tréner: R. Kucsa.

TH: 8/5 – 26/18. Trojky: 5 – 1. Fauly: 15 – 28. Štvrtiny: 12:22, 11:17, 15:8, 12:18.