V extraligovom šlágri Čajky nestačili na Ružomberok

okt 27, 2019 | SPRAVY | 0 comments

V šlágri piateho kola ženskej basketbalovej extraligy sa Piešťanské Čajky predstavili na palubovke majtrovského MBK Ružomberok. Čajky na hráčky Ruže nevyzreli ani tentoraz a podľahli mu 41:59, keď domáce Liptáčky rozhodli o svojom víťazstve už v prvom polčase, ktorý vyhrali 40:18. Najbližšie sa piešťanské basketbalistky predstavia 2.11. na palubovke Dubček Bratislava.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 59:41 (22:11, 40:18, 52:30)

Ružomberok: Mištinová 16, Dudášová a Jackovecová po 11, Williamsová 10, Turudićová 4, Moravčíková 3, Fekete a Havranová po 2

Piešťanské Čajky: (Deptová 11, Tadić 10, Hamilton-Carter 9, Bidikuindila 4, Hašková 3 (Bábiková 2, Mihaljveičová 2, Dovčíková)

TH: 8/7 – 13/10. Trojky: 8-1. Fauly: 9 – 8. Štvrtiny: 22:11, 18:7, 12:12, 7:11. Diváci: 900. Rozhodovali: Šarišský, Sirocký a Stopka.

Richard Kucsa, tréner Piešťan: „V prvom rade gratulujem Ružomberku, myslím si, že mal veľmi pohodový zápas, ktorý zlomil hneď na začiatku. V prvom polčase nám domáce nedali šancu, a potom sa stretnutie už len dohrávalo. Je nám ťažko hrať bez rozohrávačky, mentálne vôbec nie sme v pohode. Máme viacero zranených hráčok, čo sa odzrkadľuje aj na našich výkonoch.“