Víťazná séria skončila. Čajky nestačili na majstrovský Ružomberok

dec 7, 2019 | SPRAVY | 0 comments

V sobotnom extraligovom šlágri Piešťanské Čajky nestačili na majstrovský MBK Ružomberok, ktorému na domácej palubovke Diplomat arény podľahli 63:71.

Repríza minuloročného finále bola od začiatku vyrovnaná a družstvá si nič nedarovali. Hostky viedli po prvej štvrtine 21:17, no Čajky dokázali do polčasu otočiť stav a na prestávku šli s trojbodovým vedením 33:30. Nástup do druhej polovice Piešťankám nevyšiel a celkovo ju prehrali 8:19, čím si hostky vypracovali pred poslednou časťou osembodový náskok 49:41. Čajky však dotiahli skóre a pár minút pred koncom dokonca o bod vyhrávali. V závere však Ružomberok opäť Čajkám odskočil a dotiahol zápas do víťazného konca.

Ďalší domáci zápas čaká piešťanské basketbalistky už v stredu 11. decembra, keď v Stredoeurópskej lige CEWL privítajú na domácej palubovke český tím Slovanka MB.

Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 63:71 (17:21, 33:30, 41:49)

Piešťanské Čajky: Hamilton-Carter 15, January 12, Deptová 3, Hašková 2, Mihaljevičová 2 (Kuniecová 18 / 3 trojky, , Dovčíková 4, Lubin 7, Tadić). Tréner: R. Kucsa.

MBK Ružomberok: Turudić 17, Mištinová 17 / 3 trojky, Williams 9, Yatskovets 5, Dudášová 6 (Moravčíková 8, Kelčíková 8, Havranová 3). Tréner: J. Suja.

TH: 14/10 – 15/12. Trojky: 6 – 5. Fauly: 21 – 22. Divákov: 560. Rozhodovali: Doušek, Turčin, Cibulka. Štvrtiny: 17:21, 16:9, 8:19, 22:22.