Čajky zdolali Young Angels Košice o 22 bodov

mar 7, 2020 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské basketbalistky zdolali Young Angels Košice aj piaty raz v sezóne. V sobotnom extraligovom stretnutí Čajky uspeli na domácej palubovke jednoznačne 80:58.

Čajky základ svojho víťazstva položili už v prvom polčase, ktorý vyhrali o 22 bodov 50:28. Po prestávke síce Čajky začali vlažnejšie a dovolili hostkám šnúru 11 bodov, v poslednej časti však zápas kontrolovali a ešte navýšili náskok na konečný 22 bodový rozdiel.

Čajky čakajú tento týždeň posledné dva zápasy v základnej časti extraligy a oba odohrajú na domácej palubovke. Najskôr v stredu privítajú Šamorín a v sobotu budú hostiť majstrovský MBK Ružomberok.

Piešťanské Čajky – Young Angels Košice 80:58 (22:20, 50:28, 60:48)

Piešťanské Čajky: Hamilton-Carter 12, Kuniecová 9, January 9, Deptová 5, Hašková 4 (Lubin 16, Páleníková 14, Tadić 11, Dovčíková, Sailerová). Tréner: R. Kucsa.

Young Angels Košice: Goss 24, Fluker 9, Bojović 7, Kozáková 6, Balážová 3 (Blanárová 7, Machalová 1, Majorošová 1, Bartánusová). Tréner: Z. Žirková.

TH: 11/8 – 18/15. Trojky: 6 – 7. Fauly: 17 – 20. Divákov: 480. Rozhodovali: Turčin, Obertová, Cibulka. Štvrtiny: 22:20, 28:8, 10:20, 20:10.

Richard Kucsa, tréner Piešťan: “Gratulujem hráčkam k víťazstvu. Podali sme veľmi dobrý výkon, hoci sme sa nevyhli miernemu výpadku v tretej štvrtine, určite prevažujú pozitíva a zápas sme napokon vyhrali jednoznačným rozdielom. V nasledujúcom týždni nás čakajú dva domáce zápasy, ktorými zakončíme základnú časť extraligy a budeme v nich chcieť podať minimálne takýto výkon.”