Vyrovnanú drámu s Gorzowom rozhodlo až predĺženie, Čajky v ňom ale neuspeli

sep 20, 2020 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky v sobotnom prípravnom stretnutí prehrali v poľskom Vroclave s Gorzowom po dramatickom priebehu až v predĺžení 86:88. V nedeľu sa Čajky o 12:00 hod stretnú s domácim tímo 1KS Sleza Vroclav.

Napriek tomu, že šlo o prípravný duel, zápas mal veľmi dobré parametre, hral sa vo vysokom tempe a družstvá si od začiatku nič nedarovali. Čajky mali velmi dobrý prvý polčas, kedy viedli najskôr 21:19 a následne si ešte do polčasu vypracovali náskok 42:34. Po zmne strán im však nevyšla tretia štvrtina, kedy Gorzow otočil skóre vo svoj prospech 61:55. V poslednej časti sa však Čajky opäť dotiahli v záverečných sekundách sa im podarilo vyrovnať na 75:75 zásluhou Miletić. V predĺžení Čajky dlho viedli, no v závere spravili niekoľko chýb, ktoré Gorzow využil a v samom závere rozhodol o svojom víťazstve 88:86.

Piešťanské Čajky – Enea Gorzow 88:86 (19:21, 34:42, 61:55, 75:75)

Body Piešťanských Čajok: Páleníková 20, Tadić 19, Miletić 16, Hašková 15, Hamilton-Carter 5 (Krajčovičová 4, Pack 3, Martišková 2, Dovčíková 2).