Čajky uspeli v predohrávke so Šamorínom a pripísali si desiate víťazstvo v rade

dec 9, 2020 | SPRAVY | 0 comments

V stredajšej predohrávke 13. kola ženskej basketbalovej extraligy privítali Piešťanské Čajky na domácej palubovke ŠBK Šamorín. Po vyrovnanom prvom polčase Čajky rozhodli o svojom víťazstve v tretej štvrtine, ktorú vyhrali 26:7 a celkovo svoje súperky zdolali o 30 bodov 83:53. Cez víkend majú piešťanské basketbalistky zápasové voľno, keďže plánovaný duel v Poprade musel byť odložený kvôli karanténe družstva spod Tatier.

Piešťanské Čajky – ŠBK Šamorín 83:53 (22:16, 42:36, 68:43)

Piešťanské Čajky: Páleníková 17 / 3 trojky, Hamilton-Carter 15, Miletić 12, Tadić 6, Hašková 2 (Martišková 14 / 3 trojky, Kozáková 13, Krajčovičová 4, Dovčíková, Kraislová, Sailerová, Vandlíková). Trénerka: L. Krč-Turbová.

ŠBK Šamorín: Marcová 16, Sujová 15, Horvátová 7, B. Lelkes 5, Šeligová 3 (Vaigl 4, Bábiková 3, J. Lelkes, Andrássy). Tréner: T. Sujová v neprítomnosti A. Diósiho.

TH: 15/12 – 12/11. Trojky: 7 – 4. Fauly: 17 – 17. Rozhodovali: Kurpaš, Hudec, Macura. Štvrtiny: 22:16, 20:20, 26:7, 15:10.