Vydreté, ale o to cennejšie víťazstvo v Košiciach

jan 31, 2021 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky zvládli aj tretí zápas v nadstabovej časti ženskej basketbalovej extraligy, keď pred reprezentačnou prestávkou uspeli na palubovke Young Angels Košice 74:70.

Po náročnom týždni, ktorý bol spojený s účasťou na turnaji EWBL v Lotyšsku a dlhom cestovaní sa Čajky na víťazstvo nadreli. Zápas bol od začiatku do konca vyrovnaný a Čajky rozhodli o svojom triumfe až v posledných minútach. Čajky si však siahli na dno síl a po obetavom tímovom výkone sa napokon môžu tešiť z cenného víťazstva.

Teraz je na programe reprezentačná prestávka a ďalší extraligový duel odohrajú piešťanské basketbalistky až 20. februára doma proti Šamorínu.

Young Angels Košice – Piešťanské Čajky 70:74 (12:17, 29:34, 48:48)

YAKE: Jurčenková 20/10 doskokov, Bartánusová 9, Balážová 9, Drobná 5, Blanárová 4 (Bohušová 10, Urbanová 7, Plavnická 4, Kaliuzhna 2, Virasztóová, Dulovičová). Tréner: R. Dvorščák.

Piešťanské Čajky: Tadić 25, Hamilton-Carter 14, Miletić 14, Hašková 8, Martišková (Kozáková 10, Vandlíková 3, Kraislová, Krajčovičová). Trénerka: L. Krč-Turbová.

TH: 11/9 – 23/22. Trojky: 5 – 4. Fauly: 14 – 20. Štvrtiny: 12:17, 17:17, 19:14, 22:26.