Ženské kluby čaká spoločný turnaj s českými tímami

jún 25, 2021 | SPRAVY | 0 comments

Pokusy o opätovné zblíženie slovenského a českého basketbalu prebiehajú už niekoľko rokov a hoci spoločný projekt minulú sezónu zrušil koronavírus, všetci veria, že tentokrát prinesie prvé ovocie.

„Môžem vám a teda aj verejnosti oznámiť, že na základe dohody s Českou basketbalovou federáciou sa 4. – 6. februára budúceho roka bude hrať pod ženskými košmi spoločný turnaj českých a slovenských ženských družstiev,“ zvestoval nám včera dôležitú novinku prezident Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA) Miloš Drgoň, ktorý považuje toto rozhodnutie „za úvodný krok k širšej spolupráci“.

Najmä vďaka neutíchajúcej aktivite Dana Kurucza (ČBF) sa podarilo dohodnúť odohratie spoločného turnaja, v ktorom sa budú družstvá oboch krajín konfrontovať.

„Nejlepší týmy obou zemí budou hrát o společnou trofej kvalitní zápasy“ myslí si Dan Kurucz, guvernér AŽLK a dodáva: „Věříme, že užší spolupráce bude prospěšná basketbalu v obou zemích.“

Dejisko februárového podujatia zatiaľ nie je známe, ale o turnaj by malo hrať spolu osem tímov. Štyri najlepšie z Českého pohára a štyri najlepšie družstvá zo slovenskej extraligy. Detaily v súvislosti s novou nadnárodnou medzinárodnou súťažou sa ešte budú dolaďovať, vrátane názvu turnaja.

 

Zdroj: SBA