Proti Ostrave víťazne aj druhýkrát!

sep 9, 2021 | SPRAVY | 1 comment

Piešťanské basketbalistky si v rámci prípravy na nadchádzajúcu sezónu poradili s SBŠ Ostrava aj druhý raz, keď ich v štvrtkovom dueli zdolali v pomere 76:51.

Po vyrovnanej prvej štvrtine, ktorú Čajky vyhrali tesne 17:18 prevzali domáce hráčky kontrolu nad zápasom od druhej časti a postupne začali svoj náskok navyšovať a do polčasu už šli za vedenia 38:27. Po zmene strán už Čajky žiadnu drámu nedopustili a nad Ostravou zvíťazili o 24 bodov.

Najbližšie sa Piešťanky predstavia od nedele do utorka na tradičnom turnaji v českom Trutnove za účasti domáceho tímu, Žabín Brno a poľského Gorzowa.

Piešťanské Čajky – SBŠ Ostrava 76:51 (17:16, 38:27, 63:40)

Piešťanské Čajky: Tadić 19, Boothe 17, Želnyté 11, Rusiňáková 10, Andělová 10 (Gavláková 6, Dovčíková 3, Hašková, Kraislová). Tréner: P. Jankovič.

SBŠ Ostrava: A. Kubíčková 10, Vulovič 8, Káňová 8, E. Kubíčková 7, Motyčáková 5 (Jovanevič 5, Szabó 4, Menšíková 4, Báčová). Trénerka: I. Rašková.

TH: 18/15 – 14/14. Trojky: 9 – 5. Fauly: 17 – 20. Rozhodovali: Lamoš, Turčin, Margala. Štvrtiny: 17:16, 21:11, 25:13, 13:11.

Peter Jankovič, tréner Piešťanských Čajok: “Dnes to bolo o niečo lepšie, ako včera. Pozitívom je, že sme vyhrali všetky štvrtiny a nemali sme toľko stratených lôpt. Stále máme nejaké nedostatky, na ktorých musíme pracovať, ale stále sme v príprave, takže nás čaká ešte kopec práce. Verím, že sa nám budú postupne vracať zranené hráčky a bude to lepšie a lepšie.”