Čajky nestačili na Flammes Carolo, Andělová utrpela vážne zranenie, zobrala ju sanitka

okt 1, 2021 | SPRAVY | 0 comments

Basketbalistky Piešťanský Čajok nepostúpili do skupinovej fázy Európskeho pohára FIBA (Eurocup Women). V kvalifikačnej odvete prehrali na palubovke francúzskeho Flammes Carolo Basket 54:78. V prvom stretnutí podľahli súperovi 62:74.

Piešťany vstúpili do odvety nebojácne, proti favoritovi začali bez rešpektu a po väčšinu prvej štvrtiny boli lepším tímom. Lenže takmer do bodky sa zopakoval scenár z prvej vzájomnej konfrontácie s Flammes, na konci prvej a na začiatku druhej štvrtiny sa Čajky bodovo odmlčali.

Francúzsky tím zaznamenal 12 bodov za sebou, čím sa dostal na koňa. Zverenkyne trénera Petra Jankoviča išli po polčase do kabín za nepriaznivého stavu 24:34.

Druhý polčas začal slovenský zástupca dobre, Andělová sa pokúšala zavelil k obratu, ale Flammes zapli na vyššie obrátky a razom už v zápase viedli aj o 20 bodov. Piešťanské Čajky však nezložili zbrane, do poslednej 10-minútovky už ale išli s minimálnou šancou na účasť v skupinovej fáze, keďže prehrávali 46:59. Tá však rýchlo zhasla, keďže štvrtú štvrtinu otvorili veľmi zle – 0:11.

Duel následne na takmer 25 minút prerušili po ťažkom zranení Andělovej. Od tohto momentu už oba tímy po dohode upustili od vysokého nasadenia, záverečných 6 minút sa už iba dohrávalo.

„Šesť minút pred koncom Gabriela Andělová pri súboji utrpela vážne zranenie nohy. Vyzerá to na ťažkú zlomeninu, zobrala ju sanitka, vyzerá to tak, že ju budú operovať hneď vo Francúzsku. Zápas bol na viac ako 20 min prerušený. Vzhľadom na vážnosť zranenia sme sa dohodli s domácimi, o výsledku bolo rozhodnuté, že zápas dohráme v miernom tempe, bez nasadenia a snahy o zmenu výsledku,“ povedal nám k zápasu športový manažér Čajok Tomáš Horký.

Európsky pohár FIBA – 2. zápas kvalifikácie

Flammes Carolo Basket – Piešťanské Čajky 78:54 (34:24)

Čajky: Andělová 10, Želnytéová 8, Rusiňáková 7, Bootheová a Tadičová po 6 (Martišková 9, Dovčíková 6, Pirtinnenová 2, Hašková a Kozáková 0).

TH: 11/6 – 11/10, fauly: 16 – 16, trojky: 6 – 10, štvrtiny: 16:12, 18:12, 25:22, 19:8, rozhodovali: Mendoza Holgadová (Špa.), Bongiorni (Tal.), Delange (Bel.).
prvý zápas – 74:62, Flammes postúpil do skupinovej fázy.

Najbližšie sa Čajky predstavia v prvom zápase Niké Extraligy Žien v nedeľu o 16:00 h , keď v Diplomat aréne privítajú Young Angels Košice.