Čajky po dráme s Košicami vstúpili do Niké Extraligy Žien víťazne

okt 3, 2021 | SPRAVY | 0 comments

Piešťanské Čajky vstúpili do nového ročníka Niké Extraligy žien víťazne. V nedeľnom stretnutí s Young Angels Košice, ktorá malo vyrovnaný priebeh až do posledných sekúnd sa Čajky napokon tešíli s tesného víťazstva 70:69, hoci po tretej štvrtine prehrávali o 5 bodov. Najbližšie sa Piešťanky predstavia v stredu 6.10. na palubovke UMB Banská Bystrica.

Hneď v úvodnej minúte stuhla krv asi všetkým účastníkom v hale, na zemi sa ocitla Želnytéová, ale našťastie o pár minút už bola späť na palubovke. Čajky mali lepší štart do prvého ligového zápasu nového ročníka, ale Košice im boli viac ako vyrovnaným súperom, čo sa odzrkadlilo aj na skóre po prvej štvrtine – 19:18. Od druhej 10-minútovky prebrali iniciatívu hosťujúce hráčky, najmä zahraničné duo Higginsová a Flukerová. Piešťany viackrát stiahli z manka, ale na prestávku išli za nepriaznivého stavu 35:40.

Do druhého polčasu už nastúpili Čajky oveľa koncentrovanejšie, vo viacerých prípadoch sa dotiahli dokonca aj na vyrovnaný stav, ale dlhé minúty nedokázali urobiť povestný krok naviac. Aj preto bol pred záverečnou časťou stav 50:55. Zverenkyne trénera Petra Jankoviča mali výborný vstup do rozhodujúcej fázy duelu, necelých 7 minút pred koncom poslala Pirttinenová svoj tím po veľmi dlhom čase do vedenia. Hosťujúci tím však hrýzol doslova do poslednej chvíle, viackrát sa ocitol v tesnom vedení, ale Piešťany vždy dokázali na to zareagovať. Do poslednej dvojminútovky sa išlo za stavu 68:68. Dlhé momenty neprichádzal ani z jednej strany kôš, až 28 sekúnd premenila ťažký pokus Rusiňáková. Hosťujúca Flukerová mala šancu vyrovnať, ale druhý trestný hod zahodila a Čajky si napokon ustrážili veľmi cenné a vydreté víťazstvo na začiatok novej sezóny Niké extraligy žien.

Piešťanské Čajky 70:69 (19:18, 35:40, 50:55)

Piešťanské Čajky: Boothe 17, Tadić 16 / 14 asistencií, Rusiňáková 9, Želnyté 9, Martišková 1 (Pirttinen 10, Hašková 6, Kozáková 2, Kraislová). Tréner: P. Jankovič.

Young Angels Košice: Higgins 23, Fluker 16, Oštádálová 8, Rodáková 6, Bohušová 5 (Urbanová 5, Dulovičová 4, Kristlová 2, Mikovčáková, Mončeková). Tréner: R. Dvorščák.

TH: 12/11 – 20/13. Trojky: 9 – 2. Fauly: 20 – 17. Štvrtiny: 19:18, 16:22, 15:15, 20:14. Rozhodovali: Fuska, Bara, Stopka.